06. januára 2016

Slovákom sa v 4. etape nedarilo. Svitko prišiel o pozíciu lídra

Na snímke Slovák Štefan Svitko na KTM

Na snímke Slovák Štefan Svitko na KTM Foto: TASR/AP
San Salvador de Jujuy 6. januára (TASR) - Slovenským motocyklistom sa v 4. etape na 38. ročníku Rely Dakar nedarilo. Štefan Svitko skončil v stredu dvanásty a prišiel o pozíciu lídra priebežného poradia. Jeho krajan Ivan Jakeš obsadil trináste miesto.

Víťazom kráľovskej etapy, ktorá sa išla v najsevernejšej argentínskej provincie Jujuy, sa stal Španiel Joan Barreda Bort. V cieli však dostal päťminútovú penalizáciu a klesol na štvrté miesto. Na prvú priečku tak poskočil Portugalčan Paulo Goncalves. Druhý skončil jeho krajan Ruben Faria, tretí bol domáci Kevin Benavides.

Novým lídrom priebežnej klasifikácie je po strede Goncalves pred Benavidesom a Barredom Portom. Svitko figuruje na štvrtej a Jakeš na dvanástej priečke.

Rely Dakar - 4. etapa (Jujuy - Jujuy):

motocykle: 1. Paulo Goncalves (Port./Honda) 4:07:19, 2. Ruben Faria (Port./Husqvarna) +2:35, 3. Kevin Benavides (Arg./Honda) +2:37,... 12. Štefan SVITKO (SR/KTM) +6:16, 13. Ivan JAKEŠ (SR/KTM) +6:22

priebežné poradie: 1. Goncalves 10:35:17, 2. Benavides +2:17, 3. Barreda Bort +3:03, 4. SVITKO +5:22,... 12. JAKEŠ +13:33