25. novembra 2007

Slovan Bratislava prehra mrzí, ale ide ďalej

Súhrn výsledkov 28. kola hokejovej Slovnaft extraligyMsHK Žilina - Slovan Bratislava 5:4 (1:1, 3:2, 1:1) Góly: 18. Paroulek (Sivák, Havel), 23. R. Tvrdoň (Drábek), 27. L. Havel (Juraj Liška), 33. Jánoš (Juraj Liška, V. ...

Súhrn výsledkov 28. kola hokejovej Slovnaft extraligy

MsHK Žilina - Slovan Bratislava 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
Góly: 18. Paroulek (Sivák, Havel), 23. R. Tvrdoň (Drábek), 27. L. Havel (Juraj Liška), 33. Jánoš (Juraj Liška, V. Baláž), 50. Sivák (Jánoš) - 6. Devečka (Kropáč, Kokavec), 22. Döme (Hreus, Lažo), 35. Kuľha (Pavlas), 49. Kapuš (Döme, Hovi)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Kapuš (Slovan) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0 , oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - M. Valach, Gašparík, 3700 divákov

Žilina: M. Laco - Kučný, D. Kusovský, Krčula, Pulpán, Juraj Liška, Kudrna - Krajči, R. Stantien, Kontšek - L. Havel, Fadrný, Paroulek - V. Baláž, P. Sivák, Jánoš - Drábek, R. Tvrdoň, Hájnik
Slovan: Hovi - Pavlas, Huba, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Bohunický - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Pištek, Kokavec - Gráčik, Baček, Šiffalovič

V Žiline sa od úvodných minút hral rýchly hokej. Viac streleckých príležitostí mali domáci, ale boli to hostia, ktorí išli do vedenia, keď Devečka vyrazený puk zasunul do prázdnej bránky. Domáci odpovedali v 18. min po peknej akcii po osi Havel, Sivák, Paroulek a bolo vyrovnané. V druhej tretine to boli gólové preteky. Najskôr Döme dostal Slovan do vedenia, ale domáci v priebehu jednej minúty vyrovnali. V 27. min využil zaváhanie Slovana Havel a z ľavej strany prestrelil Hoviho - 3:2. O šesť minút sa pred bratislavským gólmanom najlepšie zorientoval Jánoš a domáci viedli už rozdielom dvoch gólov - 4:2. V 35. min opäť odrazený puk od brankára Mareka Laca Kuľha poslal do bránky a spečatil stav druhej tretiny - 4:3. Bratislavský Slovan mal v závere tretej tretiny možnosť početnej výhody, tú však nevyužil. V 49. min však Kapuš vyrovnal na 4:4. Domáci odpovedali opäť rýchlo, keď Sivák vsietil v 50. min piaty gól. V záverečných desiatich minútach Slovan tlačil, mal aj šance. Domáci gólman M. Laco však aj s troškou šťastia gól neinkasoval.

Hlasy:
Richard Turaz (tréner Žiliny): "Som rád, že sa nám tento zápas podarilo dotiahnuť do úspešného konca. V predchádzajúcej sérii zápasov sme hrali dobre v obrane v prvej tretine, potom však naša koncentrácia bola slabšia a tak sme stretnutia prehrávali. Som rád, že sa nám pri oslabeniach podarilo udržať výsledok proti kvalitnému súperovi."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Myslím si, že diváci videli zaujímavý zápas až do samého konca. My sme doplatili na určitý výpadok disciplíny, keď sme inkasovali góly. V závere nemôžem hráčom uprieť snahu, ale otočiť výsledok sa nám už nepodarilo. Prehra mrzí, ale ideme ďalej."

HK Ardo Nitra - HC Košice 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Góly: 12. Gálik (R. Lukas, Vozdecký) - 11. Juraj Faith (P. Bartoš), 17. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 29. S. Gron (I. Droppa, Kmiť), 31. Michel Miklík (Rudolf Huna, Pleva), 38. Špilár (P. Bartoš)
Vylúčení: 8:3 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Mihajlo, 2750 divákov

Nitra: Mastič - R. Lukas, T. Sedlák, Špila, Jass, Halász, Petrmichl - Dornič, Berzinš, Ľ. Kolník - Kmeč, T. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - M. Chrenko, Gašpar, Valach
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Mocek, Javín, Kledrowetz, Špelda - Weissmann, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Ščurko, Michal Lukáč, M. Bartánus

Úvodná 10-minútovka nepriniesla výraznejšiu gólovú príležitosti, no potom si na trestnú lavicu sadol Košičan I. Droppa a vzápätí sa sieť rozvlnila hneď dvakrát. V 11. min skóroval v oslabení Faith po spolupráci s Bartošom (0:1) a o 38 sekúnd vyrovnal po Lukasovej strele Gálik (1:1). V 17. min však išli hostia opäť do vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii zakončil Špilár - 1:2. V druhej tretine sa znovu tešili Košičania, keď v 29. min v presilovke doklepol puk za Mastičov chrbát po Droppovej strele Gron - 1:3. O dve minúty sa scenár opakoval. Tentokrát početnú prevahu hostí využil Miklík - 1:4. V 38. min obranca Nitry Špila vyhodil puk v oslabení iba na hokejku Špilára a ten už nemal problém trafiť opustenú bránku - 1:5. V tretej časti hry Košičania udržiavali svoj náskok a v 58. minúte mohol zvýšiť I. Droppa na 6:1 v ich prospech, ale trafil iba hornú žŕdku nitrianskej bránky. Domáci si tak zapísali ďalšiu prehru.
HK 36 Skalica - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Pálffy (R. Hatmann, V. Vlk), 24. J. Mikúš (Pálffy, V. Vlk), 52. Ivičič (Pálffy, Liščák) - 9. Gajdoš (Šechný, Hrubý), 43. Frank (Brincko)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Müllner, Šefčík, 3000 divákov

Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - F. Novák, Hollý, Malík
Kežmarok: Klempa - Kall, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Hrubý - Gajdoš, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Slaninák - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Lemešáni, Fedor, Klein

Domáci začali s chuťou, najmä čo sa týka šancí v prvej tretine a miestami boli nasťahovaní v pásme súpera akoby hrali presilovky. Už v 27. sekunde Vlkovu strelu od modrej tečoval Hartmann a Klempa predviedol prvý úspešný zákrok. Ešte v prvej minúte Kocák z otočky trafil žŕdku odokrytej kežmarskej bránky a od 4. min v rozpätí dvoch minút kraľoval Pálffy, ktorý najprv z ľavých kruhov mieril do hokejky Klempu, a potom skalický kanonier rozdával puky do gólových príležitostí. Najprv Gründlingovi na tvrdý príklep, potom Školiakovi do jazdy, Mikúšovi prenechal šancu, ale Skaličania sa gólovo nepresadili. Keď ani Malík netrafil presne a nechal vyniknúť vyrážačku Klempu, boli to hostia, ktorí sa z prvej výraznejšej šance ujali vedenia. Na dvakrát presadil Gajdoš, ktorému asistoval Šechný - 0:1. Skaličania sa dočkali vyrovnania keď Hartmann našiel Pálffyho po návrate z trestnej lavice a ten zasunul medzi betóny Klempu - 1:1. Druhá tretina bola vyrovnanejšia, sprevádzalo ju viacero obetavých zákrokov hráčov. Skaličania využili druhú presilovú hru piatich proti štyrom, keď z ľavej strany bez prípravy príklepom Juraj Mikúš posunul Skalicu do jednogólového vedenia - 2:1. Hostia mali sľubnú príležitosť po strele Škoviru, ale Rybár sa vyznamenal a následne si poradil aj so strelou Gábriša. Tretia časť priniesla dramatické vyvrcholenie. Kežmarčania neskladali zbrane a v 43. min sa im počas presilovky podarilo vyrovnať. Do prázdnej bránky s prehľadom zakončil po Brinckovej prihrávke Frank - 2:2. Desať minút pred koncom opäť podržal domácich Rybár. Záhoráci sa víťazného góllu dočkali v presilovke piatich proti trom, Pálffy našiel Ivičiča, ktorý od modrej medzi betóny rozhodol o zisku troch bodov.

Hlasy:

Peter Oremus (tréner Skalice): "Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, vytvorili sme si množstvo šancí, škoda však, že nepadol gól. Chceli sme vyhrať a podarilo sa nám to, takže som spokojný. Bolo to stretnutie tabuľkových susedov a výhra nás preto teší dvojnásobne."

Ján Vodila (tréner Kežmarku): "Domáci vstúpili do zápasu s veľkým nasadením, vytvorili si veľa šancí a mali viac z hry. Potom sa hra vyrovnala, ale napriek tomu sme na konci prvej tretiny inkasovali. Druhá časť bola v réžii domácich. Nabádali sme chlapcov, aby začali viac korčuľovať. Nakoniec o zápase rozhodli presilovky."

HKm Zvolen - MHC Martin 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 26. Lipiansky (J. Čierny) - 17. M. Macho (Džerinš), 47. Vantroba (Koložváry), 56. Džerinš (M. Macho)
Vylúčení: 8:9 na min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Vojtek, Jankovič, 2248 divákov

Zvolen: V. Hudáček - Štork, Babka, L. Čierny, Juraško, Dlouhý, P. Frühauf, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - L. Jurík, Macejka, Dubec
Martin: Lakosil - Klepáč, Kolba, Vantroba, I. Ďatelinka, T. Majeský, Thémar, - Török, M. Beran, L. Říha - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, M. Macho, Markovič - J. Mihálik, Mahdalík, Trokan

Martinčania začali svižne, no šance si nedokázali vypracovať. Najväčšiu príležitosť mali naopak domáci, keď v 7. min. Jurík netrafil do odkrytej časti nitrianskej bránky. Vedenia sa predsa len ujali hostia z Turca a to v presilovke. Dve sekundy pred vypršaním trestu Markovič obkorčuľoval bránku a Macho pohotovou strelou prekonal Hudáčka - 0:1. Zvolenčania mohli inaksovať aj gól do šatne, ak by Koložváry uspel v poslednej minúte v nájazde. Po prvej prestávke zahrali domáci výbornú presilovku, no J. Čierny asi z dvoch metrov Lakosila naprekonal. Martinský gólman kapituloval až v 26. minúte, keď Zvolenčania aj po presilovke pokračovali v tlaku. Lipiansky si spoza brány nakorčuľoval pred Lakosila a na dvakrát ho prekonal - 1:1. Potom rozhodca Jonák spustil vylučovaciau partiu, no ani jedno z mužstiev sa nedokázalo v početných výhodách presadiť. Najmä Martinčanov môže mrzieť nevuyžitá presilovky piatich proti trom. Šancí však bolo na strane hostí neúrekom. Hudáčka nedokázali prekonať Macho, Markovič, Podstavek, Říha ani Beran. V 38. min sa k slovu dostali domáci, Kubenko dokonca prekonal hosťujúceho brankára, no korčuľou a videorozhodca gól neuznal. O minútu neskôr neuspel pri žrdi ani Cibuľa a po ňom sa na dvakrát nepresadil Lipiansky. V tretej tretine išli do vedenia hostia. Koložváry vybojoval vhadzovanie, puk poslal na modrú Vantrobovi, ktorý od modrej prekonal v 47. min Hudáčka - 1:2. V tej istej minúte Paciga nevyužil nájazd a Zvolenčania potom ani z mohutného tlaku nedokázali prekonať Lakosila. Šance mali L. Čierny, Klouda, J. Čierny. Na opačnej strane sa pred Hudáčkom nedokázal presadiť Markovič, ktorý v 54. min nepretavil do gólovej podoby ani sólo. O všetkom rozhodol v 56. min Džerinš, ktorý využil Mackovu prihrávku v presilovke a stanovil konečné skóre 1:3

Hlasy:

Ladislav Svozil (tréner Zvolena) : "Opäť sme si prehrali zápas po individuálnych chybách. To rozhodlo. My sme z nášho tlaku nedokázali vyťažiť viac gólov. Nevyužili sme niekoľko šancí, hoci sme ich mali v tomto zápase dostatok. Dva góly sme inkasovali, keď bol na ľade náš prvý útok. Pohár prekypel, hráčov budem musieť premiešať so štvrtou lajnou."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Podali sme veľmi dobrý, zodpovedný výkon v obrane. Na tom sme položili základ nášho úspech. Ustáli sme tlak Zvolena, podržal nás aj brankár Lakosil. Víťazstvo si vážim, pretože mi chýbali traja kľúčoví obrancovia. Útočníci však bekom pomohli."