27. augusta 2009

Slovan doma prehral s Ajaxom 1:2

Futbalisti aktuálneho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava prehrali v odvetnom stretnutí play-off Európskej ligy UEFA 2009/2010 s holandským mužstvom Ajax Amsterdam 1:2 (1:1). V minulotýždňovom ...

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti aktuálneho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava prehrali v odvetnom stretnutí play-off Európskej ligy UEFA 2009/2010 s holandským mužstvom Ajax Amsterdam 1:2 (1:1). V minulotýždňovom prvom zápase v Amsterdame zvíťazil holandský tím jednoznačne 5:0 a zásluhou celkového skóre 7:1 sa zaslúžene prebojoval do hlavnej fázy EL UEFA.

Úvodný presný zásah štvrtkového stretnutia na Tehelnom poli zaznamenal stredopoliar hostí Siem De Jong v 30. min. V nadstavenom čase prvého dejstva vyrovnal na 1:1 Jakub Sylvestr. O víťazstve Ajaxu rozhodol nádhernou strelou z priameho kopu striedajúci Kennedy Bakircioglu.

V prvom zápase pod taktovkou nového trénera Michala Hippa nastúpili slovanisti v značne pozmenenej zostave v porovnaní s ostatnými vystúpeniami. V bránke od začiatku dostal prednosť Matúš Putnocký, stopérsku dvojicu vytvorili Martin Dobrotka s Radkom Dosoudilom a na hrote útoku sa namiesto Pavla Masaryka objavil Botelho Gaúcho.

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Ajax Amsterdam (Hol.) 1:2 (1:1) - prvý zápas 0:5, do skupinovej fázy EL UEFA postupuje Ajax
Góly: 45. Sylvestr - 30. S. De Jong, 84. Bakircioglu, ŽK: 33. Botelho Gaúcho, 38. Božič, 81. Bagayoko - 59. Enoh, 77. Vertongehn, rozhodovali: Costas Kapitanis - Andreas Xanthou, Michael Soteriou (všetci Cypr.), 6880 divákov

Úvodnú gólovú príležitosť stretnutia si vypracovali domáci futbalisti. Samuel Slovák pekne potiahol loptu po ľavom krídle, poslal pred bránku Ajaxu nebezpečný center, ale hosťujúca obrana zabránila najhoršiemu razantným odkopom. V 6. min sa prvýkrát do šance dostal obávaný kanonier Ajaxu Luis Suárez, jeho strela zvnútra pokutového územia len tesne minula pravú žrď Putnockého bránky. V 8. min sa dostal až pred hosťujúceho gólmana Botelho Gaúcho, no Stekelenburg zneškodnil jeho bombu krásnym zákrokom. V 15. min zahrával priamy kop Samuel Slovák, namiesto strely posunul loptu neobsadenému Halenárovi. Jeho následná strela narobila veľké problémy brankárovi Ajaxu, ktorý ju len s námahou vyrazil pred seba. Už o dve minúty neskôr aktívny Slovák pripravil ďalšiu tutovku Halenárovi, no ten ju opäť nevyužil. Po polhodine hry udrelo na opačnej strane. Van der Wiel potiahol loptu po pravej strane, jeho center pred Putnockým jemne tečoval Cvitanich a pre Siema de Jonga už nebol problém dokopnúť loptu do prázdnej bránky. V nadstavenom čase prvého dejstva sa strelou z vnútra pokutového územia presadil Jakub Sylvestr a zaznamenal prvý gól Slovana v dvojstretnutí.

Druhý polčas začali domáci hráči snahou o strelenie gólu. Blízko k tomu mal rýchlonohý Mamadou Bagayoko, ktorý sa dostal s loptou až do pokutového územia, no jeho technický pokus nesmeroval medzi tri žrde. O päť minút neskôr sa slovanisti síce gólovo presadili, ale hlavný rozhodca Kapitanis neuznal gól pre postavenie mimo hry Botelha Gaúcha. V 63. min centrovanú loptu z pravej strany poslal hlavičkou v páde len tesne vedľa ľavej žrde striedajúci Miralem Sulejmani. Hneď o minútu neskôr pokus Botelha Gaúcha skončil tesne nad bránkou. V 79. min Serrano našiel úplne voľného Halenára, ale domáci útočník nevyužil ani svoju tretiu vyloženú šancu v zápase. O víťazstve Ajaxu 2:1 rozhodol v 84. min krásnou strelou z priameho kopu Kennedy Bakircioglu.