29. októbra 2010

Slovan nezvíťazil ani v šiestom zápase v rade

Miroslav Kováčik z HC Nitra (vľavo hore) bránený Lukášom Bambúchom z HC ´05 Banská Bystrica (vľavo dole) prekonáva brankára Ivana Fedora z HC ´05 Banská Bystrica (vpravo) počas 20. kola hokejovej Extraligy medzi HK Nitra - HC ´05 ...

bez nazvu Miroslav Kováčik z HC Nitra (vľavo hore) bránený Lukášom Bambúchom z HC ´05 Banská Bystrica (vľavo dole) prekonáva brankára Ivana Fedora z HC ´05 Banská Bystrica (vpravo) počas 20. kola hokejovej Extraligy medzi HK Nitra - HC ´05 Banská Bystrica

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Výsledky 20. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011:

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Dlouhý (Stupka, Hreus), 8. D. Devečka (Palovčík, T. Petruška), 28. Stupka (V. Nemec, Dlouhý), 33. M. Kokavec (Milovanovič), 44. M. Kokavec (Kolarz, T. Petruška) - 60. Kapuš (J. Kováčik)
Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Horský na 5+DKZ za hrubosť, Drevenák 5+DKZ za hrubosť, Rúfus trest v hre za hrubosť, Hreus 5+DKZ za pichnutie - P. Frühauf na 10 min za napadnutie zozadu, Bohunický na 10+DKZ za nešp. správanie, L. Hudáček 5+DKZ za hrubosť, Janík 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Kalina, T. Orolin, 1904 divákov

Žilina: M. Laco - Kolarz, Milovanovič, D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, od 21. min Ďurkech - T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec - Drevenák, Horský, Smotrila - V. Nemec, Hreus, Stupka - Hájnik, Kubiš, Valášek

Slovan: Konrád (od 28. min Rybár) - J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Kántor, Cartelli, Janík, Trška, Jendek - Richard Huna, Róbert Huna, Demel - Vaic, Lipiansky, Nedorost - D. Skokan, Kapuš, Buc - M. Bakoš, L. Hudáček, M. Sloboda

Žilinčania mali v druhom zápase počas dvoch dní raketový nástup, keď už v 5. min obranca Dlouhý strelou od modrej čiary prekonal Konráda - 1:0. V 7. min mali "vlci" vyše minútovú početnú prevahu piatich proti trom, ktorú zužitkoval v 8. min ďalší obranca D. Devečka - 2:0. V druhej desaťminútovke prvej tretiny hostia z Bratislavy pridali a gól na svojich hokejkách mali postupne Kapuš, Nedorost, Lapšanský či v závere Richard Huna, ale brankár Žiliny si udržal čisté konto.

V 26. min mohol streliť kontaktný gól Vaic, ale nebol taký úspešný ako pred ním žilinský D. Devečka. V 28. min dostal ideálnu prihrávku na modrú čiaru Stupka a presne mierenou strelou tretíkrát prekonal Konráda, ktorého následne v bránke vystriedal Pavol Rybár. V 32. min to boli opäť slovanisti, ktorí zásluhou D. Skokana mohli dať gól, ale Marek Laco bol opäť pozorný. Onedlho padol obdobný gól ako bol ten, ktorý strelil Stupka. Ideálnu prihrávku obrancu Milovanoviča zužitkoval najlepší strelec Žiliny M. Kokavec na štvrtý gól. V závere pri vylúčení Ďurkecha hostia viackrát pohrozili, ale Žilinčania odchádzali do šatní s čistým kontom.

V 44. min sa opäť presadil domáci Kokavec, ktorý tečoval druhýkrát puk za Rybárov chrbát - 5:0. O päť minút neskôr mohol z pravej strany zvýšiť náskok domácich Hreus, ale brankár hostí bol proti. V poslednej desaťminútovke zápasu to bolo viac o bitkách na ľade i v hľadisku, za čo viacerí hráči museli ísť predčasne pod sprchy. Gólovú bodku za duelom dal dvadsaťsedem sekúnd pred koncom Kapuš, ktorý tak strelil čestný úspech hsotí a prvý gól Slovana v ostatných troch zápasoch.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 52. V. Baláž (P. Barinka, Ďaloga), 59. Marek Haščák (V. Baláž, Kovář)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: T. Višňovský 10 min za nešp. správanie, R. Školiak (obaja Skalica) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Bednár, Snášel, 1115 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - Marcinek, P. Pucher, Škoda - P. Barinka, L. Jurík, V. Baláž - Leskovjanský, Otčenáš, Šimurda

Skalica: Lakosil - Kumstát, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Jass, Magušin, Gula - T. Višňovský, R. Školiak, J. Prokop - Lušňák, Zálešák, Mikušovič - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Štepán, F. Novák, Konečný

Vo Zvolene sa hral priemerný extraligový hokej. Diváci v úvodných dvoch tretinách gól nevideli, strelecká nemohúcnosť domácich hokejistov sa prejavila najmä v prvej časti. V 6. min nevyužili domáci 94-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 9. min sa Zvolenu núkala aj šanca v oslabení, prečíslenie dvoch na jedného vyriešil Lakosil, keď vyrazil puk po strele Otčenáša a Leskovjanský sa už k dorážke nedostal. O dve minúty neskôr v presilovke mieril Chovan do žŕdky. Hostia mohli kontrovať v 13. min, zblízka sa však nepresadil Višňovský. V 17. min spálil po Lušňákovej prihrávke najväčšiu šancu Jarolín, ktorý nezasunul puk pri pravej žŕdke do odkrytej Škrečkovej svätyne.

V nevýraznej druhej tretine sa dostal do šance v 25. min Zálešák, dobrú prácu však odviedol domáci obranca Hranáč. O minútu neskôr v presilovke pálil dobre z troch metrov Kutálek, ale skvelý zákrok predviedol domáci brankár Škrečko. Zvolenčania ožili až v závere druhej časti hry. V 36. min zvonila žŕdka po Bokrošovej strele a v 38. min sa v presilovke nepresadil zblízka Pucher. O pár sekúnd zaujala aj jeho individuálna akcia, ale Lakosil si držal čisté konto.

Brankár hostí kapituloval až v III. tretine. V 52. min vyšiel Barinkovi pekný prienik, prihrávku poslal voľnému Balážovi a ten pohotovou strelou po ľade otvoril skóre - 1:0. Skaličania sa iba ťažko dostávali do šancí a v závere otvorili hru. To bola voda na mlyn pre domácich hokejistov, z čoho rezultoval aj ich druhý gól. Po prečíslení troch na jedného ukážkovú akciu Kovářa s Balážom zakončil v 59. min Marek Haščák - 2:0.

MHC Mountfield - Dukla Trenčín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Góly: 33. Jabrocký (M. Beran, Uram), 36. I. Rataj (Markovič), 40. M. Beran (Uram, A. Novotný) - 9. Ölvecký (Melichárek, Pardavý)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Tornay, 2100 divákov

MHC Mountfield: Križan - A. Novotný, L. Matejka, Drgoň, P. Klepáč, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, I. Rataj, J. Faith - Themár, Markovič, Galamboš - O. Mikula, M. Gálik, Važan

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, Hruška, Martin Chovan, Bolf, Turoň, S. Tomko, Trefný, od 41. min Fatyka - Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek - Tybor, O. Ďuriš, M. Filo - Gašparovič, Jánoš, Koložváry - L. Ružička, P. Kopecký, Paroulek

Martinčania sa trápili aj v ďalšom domácom zápase proti súperovi, na ktorého to v tejto sezóne vedia. Obojstranne opatrný hokej nepriniesol v prvej tretine veľa vzruchu pred oboma bránkami. V 2. min sa ocitol v šanci Gašparovič, ale Križan si s jeho strelou poradil. Onedlho netrafil v dobrej pozícii Rataj bránku, ale potom mali martinské "kosačky" 75 sekúnd výhodu o dvoch hráčov. Domáci však hrali presilovku staticky a nezužitkovali túto ideálnu šancu na skórovanie. To, ako sa využíva početná výhoda, ukázali Trenčania v 9. min pri vylúčení Klepáča. Len osem sekúnd potreboval Ölvecký, aby otvoril skóre - 0:1. Martin tradične potom vypadol z rytmu a ťažko sa presadzoval pred Kováčom. V 11. min mal veľkú príležitosť na vyrovnanie Uram, ale netrafil poloprázdnu bránku. V ďalšom priebehu prvej časti bola hra vyrovnaná a obaja gólmani už za svoj chrbát puk nepustili.

Domáci po prestávke vysunuli napádanie súperových obrancov, čím narúšali ich rozohrávku. Viac sa tlačili pred Kováča, ktorého na začiatku druhej tretiny prevetral Themár, ale na hruškách ho nenachytali ani Galamboš s Novotným. V 28. min nezakončil presne ani Appel. Tlak "modro-bielych" silnel, ale Turčania si museli dávať pozor na menej časté, ale predsa len nebezpečné protiútoky hostí. Martin veľmi túžil po vyrovnaní. Gól visel vo vzduchu a v 33. min ho strelil Jabrocký, keď sa k nemu odrazil puk, ktorý vyrazil Kováč po Beranovej strele. O 147 sekúnd neskôr sa Martinu podaril obrat v skóre. Rataj si nahodil puk o zadný mantinel, Bolf zle odhadol smer puku, a domáci center tesne pred Kováčom lišiacky usmernil puk pod brvno - 2:1. Dukla potom vo svojej presilovke roztočila kolotoč, ale Križan odolal. Vzápätí domáci vo svojej početnej výhode spustili streľbu, ale tiež bez úspechu. Ale šesť sekúnd pred druhým klaksónom, už za rovnovážneho stavu, vyšla Martinčanom výborná kombinácia, na začiatku ktorej bol Uram a na jej konci Beran - 3:1.

V tretej tretine domáci kontrolovali hru a vyčkávali na to, čo spraví súper. V 49. min Trenčín pohrozil rýchlym brejkom, ale na Tyborovu strelu bez prípravy bol Križan pripravený. V tej istej minúte to na opačnej strane prekombinovali Uram s Jabrockým. V 56. min Themárovu príležitosť zblízka zmaril pozorný Kováč. Záverečná snaha hostí bola zúfalá a nepriniesla ovocie. Martin sa trápil len v úvodnej dvadsaťminútovke a zlepšeným výkonom v ďalších dvoch tretinách si víťazstvo zaslúžil, čím aj po tretí raz v tejto sezóne zdolal Duklu.

Hlasy:
Jaroslav Husár (tréner Martina): "Bol to vyrovnaný zápas z oboch strán. Zlomovým momentom bol náš tretí gól 6 sekúnd pred koncom druhého dejstva. V tretej časti sme zodpovedným a takticky vyzretým výkonom bez chýb doviedli duel do víťazného konca. Toto víťazstvo netreba preceňovať, až najbližšie kolá ukážu, či sme z krízy už vonku. V nedeľu sa dozviem, či budem pri mužstve pokračovať aj v ďalšom stretnutí."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Som veľmi podráždený, lebo súperovi sme darovali víťazstvo. Naši hráči by si mali uvedomiť, že hokej aj bolí. Nedôslednosťou a vlastnými chybami sme dovolili Martinu otočiť nepriaznivý stav. Domáci neboli lepší, ale mali lepší prístup k zápasu a viac chceli vyhrať."

HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 3:6 (0:5, 2:1, 1:0)
Góly: 27. H. Ručkay (Hlavačka, T. Chrenko), 30. M. Kováčik (A. Kollár), 45. M. Kováčik (Hlavačka) - 6. Kútny (Kolba, Paľov), 6. Bambúch (A. Bezák), 9. Paľov (Kubka), 10. Kútny (Kolba), 15. Kútny (Bambúch), 34. R. Tománek (Cebák, Hvila)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Noord (Švéd.) - Horínek, J. Tvrdoň, 2242 divákov

Nitra: J. Laco (9. Púš) - Hlavačka, J. Polák, Fabian, Gabriš, Ďurák, Michal Novák, König, Rais - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Spilar, A. Kollár, M. Kováčik - G. Saliji, M. Štefanka, Podstavek - Kmeč, M. Slovák, Uhnák

Banská Bystrica: I. Fedor - Cebák, Cunik, Kolba, Bambúch, Vizváry, Kubka, Biro, Vantroba - R. Tománek, Šechný, Hvila - Kútny, M. Hlinka, Lisoň - Vartovník, Paľov, Macejka - A. Bezák, Heizer, Bendík

Efektne hrajúci hostia začali potvrdzovať svoje víťazné zámery hneď v úvode stretnutia. Pri Ručkayovom vylúčení v 6. min poslal Bystričanov do vedenia tečovaním Kolbovej strely Kútny - 0:1. O 16 sekúnd neskôr pridal Bambúch druhý gól hostí a keď v 9. min prestrelil Jána Laca v domácej bránke aj Paľov, prišlo v nitrianskom tíme k striedaniu brankárov. Domáci náhradník Púš si čisté konto udržal len pár sekúnd. V 10. min ho totiž prekonal Kútny a hostia z Banskej Bystrice viedli už 4:0. Nitra mohla znížiť, ale Fabianovu strelu zastavila ľavá žrď Fedorovej bránky. O päťgólový náskok hostí sa svojím tretím gólom v zápase postaral výborne hrajúci Kútny, keď v 15. min zavŕšil svoj hetrik.

Nitrania však zápas nevzdali a v druhej tretine stiahli náskok súpera. V 27. min sa v presilovke presadil Ručkay a o tri minúty neskôr znížil Kováčik na 2:5. Domáci vycítili šancu, no do kolien ich definitívne poslal gól Tománka v 34. min, keď bystrický strelec využil zlé vykorčuľovanie brankára Púša.

Hokejisti Nitry sa snažili aj v tretej tretine, ale hosťom sa darilo držať dostatočný náskok. Na konečných 3:6 znížil znovu nitriansky kapitán Kováčik, keď v 45. min tečoval Hlavačkom nahodený puk. Na prehre domácich nič nezmenila ani odvážna nitrianska power-play. Banská Bystrica zásluhou skvelého nástupu do zápasu a hetriku Kútneho získala tri body.

Hlasy:
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Zápas sa vyvíjal od začiatku nepriaznivo. Vstúpili sme do zápasu veľmi ustráchane. Súper dobre korčuľoval a za 10 minút nám strelil štyri góly. Neskôr sme sa trochu dostali do stretnutia. Škoda toho šiesteho gólu, inak by sa s tým niečo ešte dalo robiť. Mrzí ma úvod, ktorý sme nezvládli. Potom sa to už ťažko doťahuje. Chlapci to však nezabalili a za druhú a tretiu tretinu som ich pochválil. Za 40 minút sa dá zápas otočiť, no zázrak sa nestal."

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Mali sme fantastický vstup do zápasu. Hneď v úvode sme položili základ víťazstva. V druhom dejstve to bolo slabšie. Hrali sme aj v oslabení, pri ktorých mali Nitrania šance a dokázala znížiť. Tománkov gól však súpera celkom zlomil a zápas sme už len dohrávali. Takéto víťazstvo teší, pretože vyhrávať 5:0 po prvej tretine je snom každého trénera a ja som to dnes zažil."

HC Košice - HK Poprad 1:3 (1:1, 0:2) po II. tretine
Góly: 11. P. Bartoš - 7. Nagy (D. Brejčák), 24. Klouda (Lundberg, Škovira), 38. Lapšanský (J. Kopecký, Nádašdi)