12. júla 2013

Slovan prekvapujúco remizoval s nováčikom Corgoň ligy

Po 46 dňoch letnej prestávky sa začal v poradí už 21. ročník samostatnej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Počas piatkového prvého dňa boli na programe dva duely Corgoň ligy v ...

slovan dunajska streda BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) - Po 46 dňoch letnej prestávky sa začal v poradí už 21. ročník samostatnej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Počas piatkového prvého dňa boli na programe dva duely Corgoň ligy v novej sezóne 2013/2014. Hneď v úvodnom kole sa o obrovské prekvapenie postarali futbalisti nováčika z Dunajskej Stredy, ktorí dokázali remizovať na trávniku majstrovského Slovana 1:1.

V druhom zápase vyhráva Banská Bystrica v Myjave vysoko 4:0. Do konca duelu ostáva 10 minút.

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 1. kolo - piatok:

ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 50. Fořt - 41. Fodrek, ŽK: 19. Bagayoko, 52. Grendel - 35. Huber, 37. Fišan, 87. Peter Majerník, 87. Fodrek, rozhodovali: Leško - Tomčík, Jankovič, 3014 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Josimov - Kladrubský - Hlohovský (65. Halenár), I. Žofčák, Grendel (82. L. Peltier), Milinkovič - Fořt
Dunajská Streda: Fišan - Beňo, Božoň, Peter Majerník, M. Sedlák - Huber, Velický - E. Ujlaky, Hodúr (85. Boya), Antunovič - Fodrek (90. Nulíček)

Obrazom: Slovan remizoval s Dunajskou Stredou

I. polčas

Očakávaný priebeh, ale nečakané skóre mal prvý počas úvodného stretnutia prvého kola nového ročníka Corgoň ligy na Pasienkoch.

Hoci domáci Slovan Bratislava si v rozpätí od 26. do 32. min vypracoval štyri sľubné gólové šance, z prvého gólu sa prekvapujúco tešili v 41. min hostia z Dunajskej Stredy.

Jeho autorom bol exslovanista Fodrek, ktorý hlavou zužitkoval nečakanú rýchlu útočnú akciu tímu zo Žitného ostrova - 0:1.

Domácim sa vypomstili tri vyložené šance Fořta a jeden pokus Kladrubského, ktorí nedokázali prekonať pozorného Fišana v bránke DAC-u.

Najbližšie ku gólovému zakončeniu mala nová tvár v útoku Slovana Fořt, no jeho hlavičku vykopol v 31. min z bránkovej čiary Sedlák. O minútu neskôr Kladrubský tesne minul bránku Fišana po prihrávke Josimova.

II. polčas

Smoliar prvého polčasu Fořt sa predsa v novom drese dočkal gólu, keď v 50. min hlavou vyrovnal - 1:1.

O päť minút neskôr mohol český legionár Slovana pridať aj druhý gól, ale Fišan jeho pokus pohotovo zneškodnil.

Domáci Grendel chcel v 59. min napodobniť Fořta, no Fišan jeho hlavičku akrobatickým zákrokom vyrazil.

Brankár nováčika Corgoň ligy 2013/2014 sa vyznamenal aj v 63. min, keď zlikvidoval prízemnú krížnu strelu Žofčáka na rohový kop. Na druhej strane Putnocký v 65. min bezpečne chytil krížnu strelu Velického.

O minútu neskôr si kapitán Slovana Žofčák opäť vylámal zuby na Fišanovi, ktorý nohami reflexívne vyrazil jeho tvrdú prízemnú strelu. Fišan sa nenechal prekvapiť ani akciou dvojice Grendel - Halenár v 70. min a ani o päť minút neskôr, keď bezpečne zneškodnil dlhé sólo Halenára.

Najzamestnanejší muž tímu zo Žitného ostrova dokázal úspešne odolať aj ďalším pokusom úradujúceho majstra o dosiahnutie víťazného gólu.