18. februára 2015

Slovan proti Dinamu Riga iba so 16 korčuliarmi, prehráva 2:3

Na snímke Jaroslav Janus (Slovan) po inkasovanom druhom góle v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Avantgard Omsk 8. decembra 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 18. februára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava začali záverečnú trojzápasovú domácu sériu v KHL stredajším duelom s lotyšským tímom Dinamo Riga.

Tréner Slovana Petri Matikainen mal k dispozícii iba dvoch brankárov, piatich obrancov a 11 útočníkov, z nich Peter Ölvecký začal stretnutie na striedačke. Medzi žrde sa rovnako ako v uplynulých dvoch zápasoch od začiatku postavil Švéd Johan Backlund, pripravený zastúpiť ho bol mladík Denis Godla. Domáci sa museli v obrane zaobísť bez zraneného Martina Štajnocha, hostia nastúpili bez slovenského beka Milana Jurčinu.

Tímy vykorčuľovali na ľad Slovnaft Arény v týchto zostavách:

Slovan Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Brejčák, Barker, Mihálik - Netík, Tičar, Nagy - Jeglič, Murley, Bartovič - Rehák, Šťastný, Lunter - Hudáček

Dinamo Riga: Sedláček - Cibulskis, K. Redlihs, Grinbergs, Genoway, Jerofejevs, Sotnieks, Porejs - M. Redlihs, Videll, Bukarts - Indrašis, Wilson, Darzinš - Meija, Džerinš, Abols - Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis - Trotter

Nižnij Novgorod otočil duel so Soči a triumfoval 4:3

Hokejisti AK Bars Kazaň neuspeli v treťom zápase KHL v rade. V stredu podľahli na ľade Traktoru Čeľabinsk 1:2 po samostatných nájazdoch.

Vysoký triumf 7:1 si z Minsku odviezol SKA Petrohrad a zaknihoval si tretie víťazstvo za sebou. V tíme domácich nastúpil aj slovenský obranca Ivan Švarný, do štatistík sa však nezapísal.

Skvelý obrat predviedli hokejisti Nižného Novgorodu, ktorí zdolali HK Soči tesne 4:3. Po 40 minút prehrávali pritom už 0:3, no záverečné dejstvo sa nieslo výlučne v réžii Torpeda. V rozmedzí 17 minút strelilo štyri góly a do tabuľky si napokon pripísalo plný počet bodov.

Po troch predchádzajúcich prehrách opäť okúsili chuť víťazstva hráči Jokeritu Helsinki. Fínsky tím pokoril Atlant Mytišči 4:2. V 9. minúte otvoril skóre duelu útočník Steve Moses, pre ktorého to bol 36. gól v sezóne. Prekonal tak doterajšie strelecké maximum (35), ktoré držali Marcel Hossa zo sezóny 2009/2010 a Ján Marek z ročníka 2008/2009.