11. októbra 2008

Slovanu sa v Žiline nedarilo

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 11. kola hokejovej Slovnaft extraligy: SkiPark MHK Kežmarok - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:4 (0:1, 1:3, 1:0) Góly: 26. Škovira (Drotár, M. Žemba), 51. Drotár ...

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 11. kola hokejovej Slovnaft extraligy: SkiPark MHK Kežmarok - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:4 (0:1, 1:3, 1:0) Góly: 26. Škovira (Drotár, M. Žemba), 51. Drotár (Sadiki) - 8. Vaškovič (J. Cibuľa, Halaj), 21. J. Cibuľa (Halaj, Heš), 38. Róbert Huna (Heš), 40. Richard Huna Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia 1:0, rozhodovali Ország - Kalina, M. Korba, 750 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa - Marcinko, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, J. Hrubý, M. Žemba, Svitana, Bednár - Škovira, Pavličko, Fedor - P. Segľa, Palovčík, Drotár - Jasovský, Slaninák, Schneider - Čížek, V. Žemba, Havíra L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman, Durdiak - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek. Kežmarčania v nových dresoch začali aktívne a už v 4. minúte mali na svojom konte dve nevyužité šance Havíru a Pavlička. O úvodný gól sa však postarali hostia, keď v 8. minúte rozvlnil sieť za Klempovým chrbtom v presilovke Vaškovič. Dve minúty pred prvým klaksónom mohol vyrovnať Pavličko. Puk po Fedorovej zadovke mu však dobre nesadol na hokejku. Druhá tretina sa začala lepšie pre hostí, ktorí už v 39. sekunde zásluhou Cibuľu zvýšili na 2:0 . Liptáci mali v 25. minúte početnú výhodu, tú nevyužili, naopak po Drotárovej prihrávke sa do úniku dostal Škovira a 12 sekúnd pred koncom oslabenia prekabátil gólmana Faltera. Presilovka v 31. minúte domáciach nabudila k väčšej aktivite, no ani jedna šanca sa neskončila gólovou radosťou. Zastavili sa až v 38. minúte, keď vylúčenie Maroša Žembu potrestal tretím gólom Róbert Huna. Šesť sekúnd pred koncom 2. tretiny sa ukážkovou strelou blysol Richard Huna a domáci už prehrávali o tri góly. V záverečnej tretine hra upadla do priemeru, hostia umne kontrolovali svoj náskok a žlto-modrí sa proti pozornej obrane súpera nedokázali dlho presadiť. Podarilo sa to až Drotárovi v 51. minúte, keď presne tečoval Sadikiho strelu. Kežmarčanom po tomto momente narástli krídla a všetkými silami sa pokúšali o malý zázrak, ktorý však už do konca stretnutia neprišiel. Hlasy: Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): "Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom však boli hostia efektívnejší v koncovke. Naša defenzíva fungovala lepšie ako minule, no stretnutie rozhodli opäť naše individuálne chyby. Bojovali sme do konca a aj napriek prehre musím pochváliť mojich zverencov za bojovnosť." Mojmír Trličík (tréner Lipt. Mikuláša): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Bolo to bojovné stretnutie, ktoré sa zlomilo v 2. tretine vďaka našej lepšej produktivite. Domáci sa snažili do poslednej sekundy, my sme to však našťastie zvládli. Doterajších sedem bodov súpera podľa mňa nezodpovedá jeho súčasnej sile." HKm Zvolen - HK Orange "20" 7:3 (3:1, 3:0, 1:2) Góly: 10. T. Tatar (Juraško, Lipiansky), 10. Pavliš (D. Vrbata, F. Turek), 13. Pavliš (D. Vrbata, Cebák), 21. Hvila (M. Chovan), 24. M. Chovan (Klouda, Hvila), 32. Turek (J. Malinský, D. Vrbata), 45. Klouda (M. Chovan, Hvila) - 19. Vyletelka (Molnár, Grošaft), 43. Molnár (Vyletelka), 46. Grošaft (Vizváry) Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Jankovič, 1386 divákov Zostavy: Zvolen: Bielik - Dlouhý, Valach, L. Čierny, Juraško, J. Malinský, Cebák, od 41. Kolafa, Macejka - Hvila, Klouda, M. Chovan - J. Markovič, Lipiansky, T. Tatar - Pavliš, Turek, D. Vrbata - od 41. Dubec, Lelkeš, J. Čierny HK Orange "20": Kotvan - J. Brejčák, Vizváry, Deyl, Ďaloga, Košecký, Štajnoch - Mertel, O. Rusnák, Tybor - Slávik, Kopecký, Lisoň - Vyletelka, Grošaft, Molnár - Hrivík, Mišura, Uhnák Domáci, ktorí hrali na tri útoky, začali aktívne, nebezpeční však boli v úvode aj hostia. Zvolenský brankár Bielik si udržal čisté konto a v 10. min nastrelil nečakane žŕdku na opačnej strane Ladislav Čierny. O desať sekúnd neskôr sa po Lipianskeho prihrávke presadil do odkrytej časti Kotvanovej bránky mladý Tatar. Uplynulo iba 23 sekúnd, keď Vrbata spoza bránky prihral Pavlišovi a bolo 2:0. V 13. min slávila úspech opäť prihrávka Vrbatu pred bránku a Pavliš sa tentoraz pohotovo presadil v spleti hráčov. Zvolenčanov akoby trojgólové vedenie uspalo a v 19. min nechali Molnára preniknúť do útočnej tretiny po pravej strane, ktorý zamestnal brankára Bielika a ten napokon kapituloval po dorážke Vyletelku. Domácim vyšiel nástup do druhej tretiny. Po necelej minúte sa peknou strelou spoza hráča z ľavého kruhu presadil Hvila, ktorý poslal puk do vinkľa. V 24. min po prihrávke Kloudu skóroval pred Kotvanom lišiacky Chovan a v 32. min nahodil od modrej čiary puk na brankára slovenskej dvadsiatky Malinský a Turek ho tečoval - 6:1. Tretiu časť hry vyhrali hostia. Najprv trestal laxný prístup domácich obrancov zblízka Molnár, no Zvolen odpovedal pomerne rýchlo. O necelé 2 minúty predviedli "Hvilovci" akciu a po strele Chovana vyrazil Kotvan puk pred voľného Kloudu, ktorý zvýšil na 7:2. O minútu neskôr domáca obrana neustrážila Grošafta, ktorý sa od modrej rútil na gólmana Bielika a prekonal ho strelou medzi betóny. To však zo strany hostí bolo všetko a Zvolenčania si bez problémov víťazstvo udržali, aj keď čelili dvom oslabeniam. Hlasy: Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Zvolena): "Po prehratom zápase v Liptovskom Mikuláši chlapci k tomuto zápasu pristúpili zodpovedne a získali tri povinné body. Po prehre v Mikuláši nebolo potrebné umývať hlavy, každý hráč si uvedomil, že v utorok nepodal dobrý výkon a to sa odrazilo v tomto zápase. Chlapci hrali, bolo vidieť snahu." Štefan Mikeš (tréner HK SR Orange "20"): "Tento zápas ovplyvnili predošlé výsledky - či už naše dve víťazstvá alebo prehra Zvolena v Mikuláši, kde dostal osem gólov. Teraz začali domáci hrať rýchly a nátlakový hokej, držali nás v tretine a my sme sa z nej nevedeli dostať. V 10. min sme inkasovali prvý gól po vlastnej chybe, druhý a tretí takisto, keď sme mali puk pod kontrolou. To vlastne rozhodlo. V druhej tretine sme urobili ďalšie individuálne chyby a stav bol taký, aký bol. Iba ak Zvolen zvoľnil, dostávali sme sa do tempa. Nehovorím o našom zlom výkone, ale o kvalitnom zvolenskom a našom štandardnom. Pokiaľ hrá súper rýchly, nátlakový hokej, máme s tým ešte problém." HK Ardo Nitra - HK 36 Skalica 5:7 (2:1, 2:3, 1:3) Góly: 3. T. Chrenko (Školiak, Rumpel), 18. Kmeč (M. Výborný), 32. T. Chrenko (Čaládi), 40. Kmeč (T. Sedlák), 52. Hranáč (Podstavek) - 14. Zálešák (J. Mikúš, M. Ivičič), 25. J. Mikúš (Ďurák, Šille), 27. R. Hartmann (Šille), 35. J. Mikúš (T. Višňovský, Pálffy), 41. Zálešák (Pálffy), 46. Pálffy (Zálešák), 55. Zálešák (M. Ivičič) Vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše 10 minút Hranáč (Nitra) za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:3, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, R. Vojtek, 2511 divákov Zostavy: Nitra: Račko (27. Falta) - Halász, M. Výborný, Hranáč, Poláček, M. Školiak, T. Sedlák, Kudrna, Ecker - Čaládi, Bednařík, H. Ručkay - Gálik, T. Chrenko, Rumpel - Kmeč, Čunderlík, Podstavek - Mach, Dobrý, Hronský Skalica: Ondrejka (40. Rybár) - M. Ivičič, Gründling, Ďurák, Jendek, Škadra, Šille, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, R. Hartmann - T. Višňovský, Kutálek, Pašek - F. Novák, Horský, Šátek Nitrania začali stretnutie dobre, keď už v 3. minúte po Rumpelovej akcii v útočnom pásme, Školiakovom nahodení na bránku sa dostal k puku Tomáš Chrenko a presnou strelou nad Ondrejkovu lapačku otvoril skóre. V 5. min sa dostal do dobrej príležitosti Gálik, jeho strelu spomedzi kruhov Ondrejka vyrazil. Vyrovnanie prišlo v 14. min, keď sa sériou rýchlych prihrávok dostali Skaličania až pred Račka a Zálešák poslal puk za bezmocného brankára. V 18. minúte prišla nitrianska odozva, keď po skrumáži pred skalickou bránkou sa k puku dostal Andrej Kmeč a presnou strelou švihom dostal domácich opäť do vedenia. Úvod druhej časti hry mali lepší hostia, keď sa v 25. minúte dostal k puku na modrej čiare Ďurák a jeho strelu tesne pred Račkom tečoval Mikúš. O 164 sekúnd sa Skaličania presadili opäť, keď vo vlastnom oslabení unikol po chybe domácej obrany Hartmann a presnou strelou ponad Račka poslal svoj tím po prvý raz v zápase do vedenia. Po góle nahradil Račka v bráne Nitry Falta. V 32. minute prišlo ďalšie vyrovnanie skóre, keď sa po sérii odrazených pukov a žŕdke Čaládiho dostal k puku Tomáš Chrenko a do odkrytej bránky strelil svoj druhý gól v stretnutí a siedmy v sezóne - 3:3. O tri minúty hostia znova viedli, keď po rýchlej akcii poslal Višňovský puk pred Faltu a Mikúš ho doťukol do nitrianskej siete. Nitra ešte pred sirénou vyrovnala, po ľavej strane sa pred Ondrejku dostal Kmeč a na dvakrát dostal puk do siete. V úvode tretej časti stretnutia stačilo hosťom iba 26 sekúnd na skórovanie, Pálffy vybojoval puk, vysunul do brejku Zálešáka, ktorý blafákom do bekhendu upravil na 4:5. V 46. min znovu skórovali hostia, keď dvojica Zálešák - Pálffy unikla domácej obrane a Žigo strelil šiesty gól Skalice - tretí pri vlastnom oslabení. Nitranom sa podarilo v 52. min znížiť Hranáčom, ktorý využil dvojnásobnú početnú výhodu. V 55. minúte sa po akcii prvého skalického útoku zblízka presadil Zálešák, čím stanovil výsledok zápasu na 5:7. Hlasy: Ivan Hrtús (asistent trénera Nitry): „Keď dostanete doma 7 gólov, ťažko môžete myslieť na úspešný výsledok. Skalica má vo svojom strede 3-4 hráčov, ktorí dokážu rozhodnúť stretnutie.“ Peter Oremus (tréner Skalice): „Uvedomili sme si dôležitosť stretnutia, víťazstvo nás teší. Myslím si, že chlapci si za svoju bojovnosť výhru zaslúžili." Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 6:4 (3:2, 2:0, 1:2) Góly: 9. Bobček (Valčák), 11. Valčák (Paroulek, S. Saliji), 12. M. Trochta (V. Nemec, A. Nedorost), 27. Bobček (Paroulek, Valčák), 38. A. Nedorost (Homér, P. Mikuš), 60. A. Nedorost - 11. Marcel Haščák (Fabian), 15. Holečko (Šechný, Martin Slovák), 54. Buc (A. Lapšanský, Martin Slovák), 58. Jarolín (Šechný), 54. Buc (A. Lapšanský, Martin Slovák), 58. Jarolín (Šechný) Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Johansson (Švéd.) - M. Novák, Stano, 2850 divákov Zostavy: Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Gábriš, Bobček, Fatyka, Urban, J. Mikuš, Křetinský - A. Nedorost, M. Trochta, V. Nemec - S. Saliji, Valčák, Paroulek - T. Radulay, Marek Haščák, Kútny - Lelenas, Kóňa, O. Ďuriš Poprad: Šimonovič (38. Melicherčík) - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malinský, Procházka - Kolusz, A. Lapšanský, A. Kroták - Marcel Haščák, Jarolín, Buc - Holečko, Šechný, Martin Slovák - od 41. min Martin Segľa, Bakoš, Bartánus Začiatok stretnutia sa niesol v znamení tlaku domácich na popradskú bránku. V 33. sekunde zápasu bol na štyri minúty vylúčený hosťujúci Kolusz za nedovolenú hru vysokou hokejkou, čo umožnilo Trenčanom dostať "kamzíkov" pod tlak. Prvý gól stretnutia padol v 9. minúte, kedy Bobček prekonal Šimonoviča strelou od modrej čiary do hornej časti brány. O necelé tri minúty zvyšoval na 2:0 blafákom pod brvno Valčák po veľmi peknej kombinačnej akcii domácich. O jedenásť sekúnd na to znižoval strelou od modrej Marcel Haščák, ale už o 32 sekúnd neskôr viedli domáci opäť o dva góly zásluhou Trochtu, ktorý strelou zápästím popod betóny prekonal padajúceho Šimonoviča. V závere tretiny ešte korigoval na 3:2 Holečko. Druhá tretina začala vlažne. Tímy sa dostávali do tempa len veľmi pomaly, skóre druhej časti hry opäť otvárali domáci. Paroulek zaviezol puk do tretiny Popradu a strelou spoza obrancu sa pokúsil prekonať Šimonoviča. Ten reflexívne vyrazil betónom a k odrazenému puku sa dostal Bobček, ktorý už len pohodlne dorážal do prázdnej bránky. V závere tretiny vyhnal Šimonoviča na striedačku svojim gólom Nedorost, keď sa mu podarilo presadiť pred popradskou bránkou. V poslednej časti sa domáci snažili hneď od začiatku udržať výsledok, napriek tomu však dvakrát inkasovali. Najprv v 54. minúte znížil Buc a po nedorozumení domácej obrany na rozdiel jedného gólu korigoval v 58. min Jarolín, keď sa mu podarilo prestreliť skrumáž pred Hálovou bránou. V čase 59:16 tréner hosťujúcich hráčov po skončení oddychového času odvolal brankára, ale v power play hostia už len inkasovali sekundu pred koncom zápasu z hokejky Nedorosta. Hlasy: Július Pénzeš (tréner Trenčína): "Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Trochu ma mrzí záver stretnutia, kedy sme našimi zbytočnými vylúčeniami dostali Poprad späť do zápasu. Som rád, že sme to napokon dotiahli do víťazného konca." Tibor Turan (tréner Popradu): "Pôsobili sme ako banda, ktorá sa dá dohromady a ide hrať hokej. Tri týždne sme tvrdo makali, čo bolo v posledných zápasoch vidieť. Ako som v týchto stretnutiach hráčov chválil, tak po dnešnom to rozhodne nemôžem urobiť. HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 5:4 po predĺžení (0:0, 3:3, 1:1 - 1:0) Góly: 36. S. Gron (Rudolf Huna, Rataj), 37. Juraj Faith (P. Bartoš, Michel Miklík), 40. Chmelo (P. Bartoš, Juraj Faith), 52. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 61. M. Šterbák - 25. Igor Majeský (Brumerčík), 27. Škvaridlo (M. Dian, Češík), 36. M. Dian (Škvaridlo), 44. Bulík (Pardavý, Tománek) Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Orolin, Snášel, 5675 divákov Zostavy: Košice: J. Hudáček (44. Lipovský) - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, J. Tabaček, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Jenčík B. Bystrica: I. Petrík - P. Frühauf, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Tomaška, Paľov - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - J. Babic, Štolc, Ižvolt Úvodná tretina bola hlavne zo strany domáceho tímu nemastná-neslaná. Hoci domáci hrali od 6. minúty dve presilové hry za sebou, nevynútili si väčší tlak a ich snaha bola bez efektu. V 13. min mali hráči spod Urpína takmer 50 sekúnd početnú výhodu o dvoch hráčov, ale aj oni neboli úspešní. V druhej dvadsaťminútovke hrali Košice ospalo, čo náležito využil nováčik na strelenie troch gólov. V 25. min najprv Brumerčík trafil žŕdku a z dorážky Igor Majeský poslal puk za chrbát Hudáčeka. V 27. min zvyšoval na 2:0 pre Banskú Bystricu Škvaridlo a v 36. min pridal tretí presný zásah Dian, ktorý spoza brány vykorčuľoval pred košického brankára a excelentne skóroval. To domácich vyburcovalo a o 17 sekúnd zaznamenal Gron siedmy gól v sezóne. Vzápätí kapitán Faith využil presilovku. Vyrovnanie zabezpečil Košiciam v 40. min premiérovým gólom v extralige obranca Chmelo. V poslednej minúte druhej časti hry mohol ešte rozvlniť súperovu sieť Kledrowetz, skóre sa už nemenilo. Do poslednej tretiny išli domáci s ambíciou čo najskôr skórovať, ale Petrík bol mužom na svojom mieste. V 44. min Bulík prestrelil neistého Hudáčka, ktorého v bránke následne vymenil Lipovský. Ten bol oporou v tom pravom slova zmysle, najmä v 54. min, keď excelentne vychytal Bulíka. Ešte predtým vyrovnal tečom Faithovej strely Bartoš. Rozhodnúť mohol potom Michel Miklík, ale sám pred Petríkom neuspel. V predĺžení sa domáci hneď nasťahovali do útočného pásma a Šterbák nekompromisne spečatil výsledok zápasu. Hlasy: Anton Tomko (tréner Košíc): "Bol to pre nás ťažký zápas a najmä v prvej tretine, keď sme mali veľa vylúčených, sme sa nevedeli dostať do tempa. To využil súper, ktorý strelil v druhej časti tri góly. Navyše v tretej tretine, keď sme mali dve čisté gólové šance, sme po nich inkasovali štvrtý gól. Aj tak ma teší fakt, že sme zápas otočili z 0:3 na víťazných 5:4. Získali sme dva body aj napriek tomu, že nám pre zranenia chýbali obrancovia Špelda a Mocek." Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Vedeli sme, že Košice majú veľmi silný útok, čo sa aj potvrdilo. Potom, ako sa im podarilo vyrovnať a vytvoriť tlak po našom trojgólovom vedením, sa snažili o rýchle kontry. Bod z Košíc je veľmi cenný, veď je to veľmi silný a skúsený tím. Ja svojim chlapcom musím iba poďakovať." Slovan Bratislava - MsHK Garmin Žilina 3:5 (1:0, 0:3, 2:2) Góly: 15. Hreus (Kropáč, Pavlas), 45. Baček (Hruška), 49. Döme (Uram, Kukumberg) - 24. Turoň (Javín, R. Krajčí), 26. Javín (Škorvánek, Turoň), 37. R. Krajčí (Horák, R. Stantien), 43. I. Droppa (Hajnik), 60. Pleva (R. Stantien) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Bundil, Valach, 4996 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Pavlas, Petré, Devečka, Sersen, Hančák, M. Hruška, Huba - Liščák, Hreus, Kropáč - Lažo, Vaic, Döme - Gráčik, Kukumberg, Uram - Šiffalovič, Baček, A. Bezák Žilina: Ševela - Horák, Javín, I. Droppa, Hriňa, Turoň, Škorvánek, Sekáč - R. Krajčí, Pleva, R. Stantien - Sivák, Koložváry, M. Kokavec - V. Baláž, Škoda, Pokrivčák - Brandis, Hajnik, Važan Hostia začali proti favorizovanému Slovanu odvážne a bez rešpektu, šance Škodu, Krajčího či Koložváryho v úvodných minútach však zostali nevyužité. "Belasí" sa nakopli až zásluhou dvoch presilových hier, paradoxne však boli viac nebezpeční až po ich skončení. Tlak pred žilinským gólmanom Ševelom dokázali zverenci trénera Cígera využiť na úvodný presný zásah v 15. min, keď Kropáč spoza bránky ideálne našiel Hreusa - 1:0. V úvode druhej časti hrali Žilinčania pri vylúčeniach Hubu a Vaica presilovku piatich proti trom, ktorú dokonale využili. Výhodu o dvoch mužov zužitkoval už po siedmich sekundách na vyrovnávajúci gól Turoň a o ďalších 94 sekúnd, keď Vaic ešte stále sedel na trestnej lavici, prekonal Hoviho strelou od modrej aj Javín - 1:2. V drese Slovana zavelil do útoku v 29. min aktívny Vaic, no hostia boli naďalej nebezpečnejším tímom. V 31. min sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Gráčik, Ševela osvečil svoj postreh. Bratislavčania zo svojho platonického tlaku nič nevyťažili, naopak, v 37. min potrestal laxnosť domácich obrancov Krajčí, ktorý nikým nekrytý dorazil puk za Hoviho chrbát - 1:3. Na začiatku tretej tretiny sa Slovan ubránil ďalšej presilovke, no v čase 43:00 opäť inkasoval. Skúsený obranca Droppa si položil Bačeka a trafil ukážkovo ponad Hoviho vyrážačku - 1:4. O ďalších 85 sekúnd práve Baček sklepol strelu Hrušku a "belasí" znížili na 2:4, aj keď o tomto presnom zásahu musel rozhodnúť až videorozhodca. V týchto momentoch Slovan zapol na vyššie obrátky a výsledkom bol gól po akcii Urama s Dömem - 3:4. V 51. min už mohlo byť vyrovnané, to by však Kukumberg po ukážkovej prihrávke Dömeho musel trafiť úplne prázdnu bránu. Potešiť domáci fanklub mohol aj Vaic, ale sám pred Ševelom v 53. min neuspel. Slovan sa naďalej snažil o vyrovnanie, nemal potrebný tlak, no pri záverečnej presilovke Pleva do prázdnej bránky uzavrel na konečných 5:3 pre Žilinu. Hlasy: Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Z nášho pohľadu to pochopiteľne nebol vydarený zápas. Mužstvo nebolo dobre naladené, v kabíne bolo príliš ticho. V tretej tretine sme nechali odskočiť súpera príliš ďaleko. Aj takéto stretnutia sa niekedy dajú otočiť, no dnes sa nám to nepodarilo. Chýbala nám bojovnosť, prvé dve tretiny to bolo aj korčuliarsky veľmi slabé." Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Do Bratislavy sme prišli predovšetkým dobre brániť, pretože Slovan, či už v Poprade, alebo v Košiciach, predviedol veľmi kvalitnú hru. Dostali sme sa do vedenia 4:1, čo sme určite nečakali. Potom bol Slovan aktívny, znížil na 2:4 a už som vedel, že to bude veľmi ťažké. Napokon sa nám podarilo výsledok ubrániť, sme veľmi radi, že sme zdolali také kvalitné mužstvo, akým Slovan je." SITA