11. júna 2017

Slovenky prehrali so Španielskom, po prvom turnaji sú druhé

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič
Valladolid 11. júna (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali vo svojom záverečnom zápase na prvom turnaji Európskej ligy vo Valladolide s domácim Španielskom 0:3. Po prvom turnaji sú zverenky Mareka Rojka na druhom mieste C-skupiny s dvomi víťazstvami a šiestimi bodmi.

Rovno zo Španielska sa tím presúva do portugalského Matosinhos, kde sa na budúci týždeň od piatka do nedele (16.-18. júna) uskutoční druhý turnaj.

V Európskej lige žien štartuje v 9. ročníku súťaže 12 tímov, ktoré sú rozdelené do troch skupín. Do semifinále postúpia traja víťazi skupín a najlepší tím z 2. miesta. V prípade, že sa víťazkami B-skupiny stanú Francúzky, do semifinále pôjdu dvaja najlepší z druhých miest. Francúzky totiž odohrajú v Európskej lige len skupinovú časť a potom budú štartovať v svetovej Grand Prix.

Európska liga žien - 1. turnaj C-skupiny (Valladolid):

Španielsko - Slovensko 3:0 (20, 19, 24)

Zápas trval:
85 minút, rozhodovali: Bensimon (Izr.) a Jovčev (Bul.), 510 divákov

Španielsko: Riverová 11, Correa Estebanová 5, Seguraová 8, Gonzalezová 13, Collarová 14, Corralová 1, libero Sanchezová (Escamillová 1, Grimaová 1, Brunová 0)

SR: Drobňáková 0, Pencová 7, Koseková 3, Salanciová 12, Abrhámová 2, Šunderlíková 2, liberá Valachová a Španková (Kuciaková 8, Herelová 3, Palgutová 0, Krišková 3, Pištěláková 3)

Prvý set slovenským volejbalistkám nevyšiel. Domáce volejbalistky si od začiatku vypracovali náskok, ktorý si udržiavali až do koncovky, keď viedli 19:13. Slovenky potom zapli a znížili na rozdiel dvoch bodov (19:21), ale záver Španielky zvládli a prvé dejstvo vyhrali 25:20.

Aj druhý set bol v réžii Španielok, ktoré vytvárali tlak na podaní a po dobrej obrane v poli bodovali. Na druhom technickom timeoute viedli domáce 16:10. Po Herelovej bloku znížili Slovenky na 14:18 a neskôr Krišková esom upravila na 17:20. Nápor Sloveniek však odrazila tromi esami za sebou Gonzalezová a domáce viedli 22:17. Druhý set vyhralo Španielsko 25:19.

Po ese Pencovej viedli Slovenky v treťom dejstve 3:1, ale o náskok po chybách v útoku prišli a domáce otočili na 10:5. Na ihrisko prišla Šunderlíková namiesto Kriškovej. Slovenky sa zasekli a otočili až za stavu 5:12. Na druhom technickom timeoute bolo 16:9 pre domáce. Potom Kuciakovej esom znížila na 13:17 a Pencová blokom na 15:18. Slovenky doťahovali manko a po akcii Šunderlíkovej bolo 18:20 a keď dala tá istá hráčka eso, bolo už len 21:22. V dramatickej koncovke sa Slovenky prepracovali k setbalu za stavu 24:23, ale Španielky napokon vyhrali set 26:24 a celý duel 3:0.