24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

21. februára 2010

Slovenky sa chcú s Vancouverom rozlúčiť víťazstvom

Slovenské hokejové reprezentantky majú na XXI. zimných olympijských hrách ešte jeden zápas na to, aby prepísali 12- ročnú históriu. Na ...

Iveta Karafiátová

VANCOUVER 21. februára (WEBNOVINY) - Slovenské hokejové reprezentantky majú na XXI. zimných olympijských hrách ešte jeden zápas na to, aby prepísali 12- ročnú históriu. Na predchádzajúcich troch ZOH skončili debutujúce tímy pod piatimi kruhmi v ženskom hokejovom turnaji zakaždým zhodne na poslednom mieste. Slovenky zatiaľ vo Vancouveri potvrdzujú pozíciu benjamínka, keď prehrali všetky svoje štyri doterajšie duely. V sobotu 21. februára nestačili zverenky trénera Miroslava Karafiáta v zápase v skupine o 5. - 8. miesto na Rusky, ktorým podľahli 2:4. Vo svojom poslednom vystúpení na ZOH 2010 sa tak predstavia v pondelok 22. februára od 14.00 h miestneho času (23.00 h SEČ) v stretnutí o konečnú 7. priečku v hale UBC Thunderbird Arena proti zatiaľ rovnako neúspešným Číňankám.

"V našom poslednom zápase chceme určite vyhrať. Nemáme v úmysle opustiť olympijské hry bez víťazstva na konte," povedala kapitánka slovenskej hokejovej reprezentácie Iveta Karafiiátová a pokračovala: "S každým zápasom naberáme viac skúseností, stresu na našich hokejkách je menej. Ak dokážeme hrať proti Číne kvalitne celých 60 minút a nie iba dve tretiny, určite máme šancu uspieť."

Najväčšou oporou slovenského tímu na ZOH 2010 je talentovaná brankárka Zuzana Tomčíková. A to aj napriek tomu, že v štyroch dueloch inkasovala dovedna už 33 gólov. "Proti Číne nás čaká veľmi náročný duel. Na tomto turnaji sú ťažké všetky súboje, od toho posledného nemôžeme čakať nič iné. Musíme sa sústrediť na kvalitnú defenzívu, nedovoliť súperkám, aby nás prečíslovali. Verím, že na olympijských hrách neskončíme na poslednom mieste. Urobíme všetko pre to, aby sa tak nestalo, 7. priečka by bola krásna," vyhlásila 21-ročná zvolenská rodáčka Tomčíková, ktorá má už počas nasledujúceho víkendu klubové povinnosti v americkom univerzitnom tíme Bemidji Beavers.

Slovenky sa napriek svojej absolútnej premiére medzi svetovou elitou na vancouverskom turnaji nestratili. Prvý duel proti Kanade netreba brať veľmi vážne, domáce hráčky sú v ženskom hokeji absolútne niekde inde nielen ako Slovensko, ale aj ako väčšina ostatných účastníkov ZOH 2010. V zostávajúcich troch zápasoch však už "karafiátky" dokázali, že majú na čom stavať a potrápili aj favorizované tímy. "Ešte stále nám chýba krôčik k tomu, aby sme začali zdolávať aj družstvá ako Rusko. Chceli sme na olympiáde uspieť a zbierať nejaké bodíky. S výnimkou zápasu s Kanadou sme odohrali nádejné súboje so Švédkami, Švajčiarkami a aj Ruskami. V náš neprospech rozhodujú stále individuálne chybičky, ktoré súper hneď trestá. Verím, že proti Číne sa nám podarí predviesť zodpovedný výkon počas celých 60 minút a po zápase sa budeme tešiť," povedal hlavný lodivod SR Miroslav Karafiát.