07. apríla 2012

Slovenky v úvode šampionátu hladko prehrali so Švédkami 1:5

Slovenská hokejová reprezentácia žien prehrala v sobotňajšom úvodnom stretnutí v B-skupine elitnej kategórie majstrovstiev sveta s favorizovaným Švédskom 1:5. Slovenky opäť vďaka ...

hokejistky trenovali v bratislave BURLINGTON 7. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia žien prehrala v sobotňajšom úvodnom stretnutí v B-skupine elitnej kategórie majstrovstiev sveta s favorizovaným Švédskom 1:5.

Slovenky opäť vďaka výbornej brankárke Zuzane Tomčíkovej držali s troma korunkami pomerne dlho krok.

Na rozdiel od minulosti a súbojom s tímami elitnej štvorky tentoraz aj častejšie strieľali, najmä v prvej tretine boli smerom dopredu aktívne.

Skóre otvorila v 19. min v presilovke Holmlovová, po prvej prestávke však rovnako v početnej výhode vyrovnala Karafiátová. V polovici zápasu sa Švédky ujali druhýkrát vedenia a v tretej tretine troma gólmi potvrdili svoje víťazstvo. V slovenskom drese nastúpila aj Alica Miháliková, ktorá chodí na Riceovu školu v Burlingtone.

Na opačnej strane hrala Klara Myrenová, ktorá navštevuje University of Vermont, tá sa tiež nachádza v organizujúcom meste ženského šampionátu. Sú to jediné zástupkyne hokeja v Burlingtone, ktoré hrajú na tohtoročných MS.

Švédky po zisku troch bodov vykročili za očakávaným postupom z B-skupiny do štvrťfinále, Slovenky čaká boj o druhé postupové miesto so Švajčiarkami a Nemkami.

Výsledok - MS v hokeji žien:
B-skupina:
Slovensko - Švédsko 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Góly: 22. Karafiátová (Kapustová, Čupková) - 19. Holmlovová, 31. Svedinová, 48. Asserholtová, 52. Olofssonová, 53. Udenová-Johanssonová
Vylúčené: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Picavetová (Fr.) - Arazimová (ČR), Caugheyová (Kan.), 243 divákov

Zostava SR: Tomčíková - Országhová, Brémová, Lalíková, Karafiátová, Kežmarská, Žitňanská - Džurňáková, Čulíková, Miháliková - Kapustová, Veličková, Čupková - Herichová, Jurčová, Sroková - Mikesková, Gápová, Ihnaťová - Lúčová