10. augusta 2016

Slovenská 18-ka prehrala na Memoriáli I. Hlinku s Ruskom 2:5

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v stredu vo svojom poslednom treťom vystúpení v B-skupine na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Bratislave s Ruskom ...

Ilustračné foto Foto: TASR
Bratislava 10. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v stredu vo svojom poslednom treťom vystúpení v B-skupine na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Bratislave s Ruskom 2:5. Zverenci trénera Norberta Javorčíka získali v skupine iba bod za pondelkovú prehru s Kanadou 2:3 po predĺžení a obsadili posledné 4. miesto. V piatok budú hrať o konečnú 7. priečku na turnaji.

Slováci držali s favoritom krok dve tretiny, po ktorých bol stav vyrovnaný 1:1. Rusi sa však potom dostali do dvojgólového náskoku a hoci Filip Krivošík svojim tretím zásahom na turnaji v 58. minúte znížil na 2:3, ruskí hokejisti ešte v závere dvakrát skórovali a vyhrali 5:2.

Norbert Javorčík (tréner SR 18): "Napriek prehre, ktorá prišla v závere, to bol z našej strany v bratislavskej skupine najvydarenejší zápas. Chlapci bojovali konečne od prvej do poslednej minúty zápasu. Dúfali sme, že Rusi budú súperom, ktorého na turnaji zdoláme, ale na rozdiel od nás, využili svoje príležitosti."

Memoriál Ivana Hlinku hráčov do 18 rokov

B-skupina

Slovensko - Rusko 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Góly: 37. Kövér, 58. Krivošík (Roman) – 22. Galeňuk (Rubinčik, Kostin), 45. Svečnikov (Čechovič, Lipanov), 52. Svečnikov (Čechovič, Lipanov), 59. Kostin (Alexejev, Bicadze), 60. Alexejev (Kostin). Rozhodovali: Baluška, Stano - Stanzel, Výleta, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1 524 divákov.
zostava SR: Sklenár - Korenčík, Ivan, Kupec, Žiak, Boldižár, Marguš, Demo, Verbický - Ružička, Roman, Krivošík – Hrehorčák, Havrila, Liška - Kelemen, Kövér, Fafrák - Eliáš, Kukľa, Stacho

Kanada - Švédsko 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)