17. decembra 2011

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila nad Rakúskom

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v sobotňajšom súboji na medzinárodnom turnaji o Rakúsky pohár v Klagenfurte nad domácim výberom 2:1 a obsadila konečné 3. miesto. Zverenci trénera ...

hokejpuk KLAGENFURT 17. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v sobotňajšom súboji na medzinárodnom turnaji o Rakúsky pohár v Klagenfurte nad domácim výberom 2:1 a obsadila konečné 3. miesto. Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka na podujatí zaznamenali okrem spomenutého triumfu nad Rakúšanmi aj piatkovú prehru s Bieloruskom 1:2 po predĺžení.

V sobotu podvečer mali Slováci v úvodnom dejstve veľkú prevahu, ktorú korunovali v 7. min gólom Radivojeviča. V závere prvej dvadsaťminútovky sa Rakúšania nasťahovali do obranného pásma SR, ale všetky ich šance zneškodnil vynikajúcimi zákrokmi brankár Ján Laco.

V druhej časti pokračoval tlak slovenského tímu, ale brankára Swetteho prekonal iba Marcel Hossa. V treťom dejstve znížil v 53. min Mairitsch a keďže viac gólov už nepadlo, Slováci dosiahli nad druhotriednym súperom tesné víťazstvo.

Rakúsky pohár - sobota - duel o umiestnenie:

Zápas o 3. miesto:
Rakúsko - Slovensko 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 53. Mairitsch (Oberkofler, J. Reichel) - 7. Radivojevič (Cibák), 30. Marcel Hossa (Starosta, Stehlík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Falkner, Smetana - Mathis, R. Trattnig (všetci Rak.), 1650 divákov

Rakúsko: Swette - Ulmer, J. Reichel, M. Trattnig, Mitterdorfer, Oraze, Kirisits - S. Geier, Hunderpfund, M. Geier - Welser, Koch, T. Raffl - Fischer, Oberkofler, Mairitsch - Pirmann, Heinrich, Schellander
Slovensko: J. Laco - Starosta, Stehlík, Kudroč, Sersen, V. Mihálik, J. Tabaček, Švarný, Ďaloga - Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa - Bartovič, J. Mikúš, Š. Ružička - Dravecký, Michel Miklík, Marcel Haščák, - Tybor, Bližňák, M. Bakoš

Slováci začali veľmi dobre a brankár Rakúska Swette mohol v 2. min dvakrát inkasovať. V prvom prípade trafil Ružička pravú žŕdku a vzápätí obrana domáceho mužstva odvrátila do bezpečia puk poskakujúci v bránkovisku. V 3. a 5. min pohrozila formácia zložená z hráčov HC Košice, ale rakúsky gólman si aj naďalej držal čisté konto. O ďalšie dve minúty neskôr sa po peknej prihrávke Cibáka vrútil do útočného pásma Radivojevič a strelou pod hornú žŕdku otvoril skóre duelu. Domáci tím sa postupne čoraz viac osmeľoval, ale brankár Ján Laco zmaril všetky príležitosti súpera. V 8. min zlikvidoval pokus T. Raffla, pred prvou sirénou nepochodili ani Koch, J. Reichel či M. Geier. Na slovenskej strane pálil v presilovke spomedzi kruhov Marcel Hossa a neuspel ani Tybor v 16. min.

Aj počas celej druhej časti trval tlak slovenského mužstva, brankár Swette však dlho odolával. Hneď v prvých sekundách spálil veľkú šancu Cibák, o tri minúty neskôr trafil Marcel Hossa iba do ľavého betónu rakúskeho gólmana, vzápätí neuspeli ani J. Mikúš a M. Bakoš. V 30. min hrali Slováci 15-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, na konci sa po strele Marcela Hossu zastavil puk na bránkovej čiare a ten istý hráč ho pretlačil do bránky. V 34. min previedol pekný zákrok J. Laco, keď lapačkou zneškodnil tvrdú strelu S.

V III. tretine sa viac bojovalo ako hralo. Častejšie v útočnom pásme boli Rakúšania, ale J. Laca nemohli dlho prekonať. V 49. min pohrozili aj Slováci na konci oslabenia, no Swette bol pozorný. Domácim sa podarilo znížiť v 53. min, keď po chybe Obšuta prekonal dovtedy suverénneho J. Laca krídelník tretieho útoku Mairitsch. Vzápätí putoval na trestnú lavicu Michel Miklík, Rakúšania zatlačili slovenský tím, ale nedokázali vyrovnať. V 57. min pohrozil opäť Mairitsch, ale jeho strela letela nad Lacovu bránku. Šesťdesiatpäť sekúnd pred treťou sirénou siahol tréner rakúskeho mužstva ku hre bez brankára, ale vyrovnať sa už jeho zverencom nepodarilo. Keďže neskóroval ani slovenský tím, duel sa skončil chudobným víťazstvom Slovákov 2:1.