09. novembra 2007

Slovenské volejbalistky prehrali s Rumunskom

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v piatok na turnaji 2. skupiny olympijskej predkvalifikácie v bulharskom Gabrove vo svojom druhom vystúpení s Rumunskom za 60 minút hladko 0:3. V prvých dvoch ...

GABROVO 9. novembra (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v piatok na turnaji 2. skupiny olympijskej predkvalifikácie v bulharskom Gabrove vo svojom druhom vystúpení s Rumunskom za 60 minút hladko 0:3. V prvých dvoch setoch mali jasne navrch rumunské reprezentantky. Tie vyhrali úvodné dejstvo za 18 minút 25:13 a na zisk druhého potrebovali iba o tri minúty viac (25:18). V treťom sete odolávali zverenkyne trénera Miroslava Čadu najviac, viedli dokonca aj 18:16, ale Rumunky napokon vyhrali za 21 minút 25:20. Piatkový súper slovenských volejbalistiek ostáva naďalej na čele tabuľky s tromi víťazstvami.

Z turnaja v Gabrove postupuje do hlavnej olympijskej kvalifikácie iba víťaz celého turnaja. Slovenky dokončia predkvalifikačný turnaj v sobotu 10. novembra v súboji s Belgickom (15.00) a v nedeľu 11. novembra si zmerajú sily s Bieloruskom (14.00).

Miroslav Čada (tréner SR): "To, čo predviedli dnes Rumunky, to bol volejbalový koncert. Zahrali naozaj famózne a musím priznať, že sme na ne jednoducho nemali. Hneď od úvodu sme sa dostali pod obrovský tlak. Výborný výkon podali ich smečiarky, my sme za celý zápas zablokovali päť lôpt. Zápas nám ukázal, že máme na to, aby sme sem-tam vyhrali aj nad silným súperom, ale nie na to, aby sme ich pravidelne zdolávali. Ťažko mi je dievčatám niečo vyčítať. Azda mi chýbalo u nich trochu väčšie nasadenie, na druhej strane však treba povedať, že Rumunky ich takmer k ničomu nepustili. Čakajú nás na turnaji ešte dva zápasy. Ak by sme ich vyhrali, bez ohľadu na to, či postúpime alebo nie, budem s naším účinkovaním maximálne spokojný."