10. septembra 2016

Slovenskí basketbalisti prehrali s Čiernou Horou o 37 bodov

Nemanja Djurisic z Čiernej Hory (vľavo) a Marek Jašš zo Slovenska v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2017 v basketbale mužov Slovensko - Čierna Hora 10. septembra 2016 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 10. septembra (TASR) - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala vo štvrtom zápase F-skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 s favorizovanou Čiernou Horou 62:99. Zverenci Ivana Rudeža odohrajú ďalší zápas v stredu 14. septembra o 21.00 h na palubovke Gruzínska.

Slováci mali zlý vstup do stretnutia, po dvoch chybách prehrávali v úvode 0:5. Zverencov Ivana Rudeža brzdilo vo vyrovnanejšom priebehu veľký počet stratených lôpt, v 7. minúte sa prvýkrát v zápase ich manko dostalo do dvojciferného rozdielu - 7:17. V koncovke prvej štvrtiny však domáci zabojovali, agresivitou sa vyrovnali súperovi a stiahli manko na 14:22. Druhá 10-minútovka priniesla veľké nasadenie na oboch stranách, slovenskí basketbalisti dokázali držať krok, keď hrali tímovo a bojovne. Favorizovaný súper však mal väčšiu efektivitu z hry, preto po dvoch štvrtinách viedol 47:31.

Po prestávke mali lepší nástup domáci, sériou šiestich bodov sa opäť dostali na dostrel. Čiernohorci zvýšili rýchlostný stupeň a v priebehu siedmich minút zlomili súpera sériou 30:6. Pred záverečnou štvrtinou bolo o osude zápasu rozhodnuté, Slováci prehrávali vysoko 45:82. Záverečné minúty sa už len kozmeticky upravovalo skóre, oba tímy potešili divákov viacerými peknými akciami. Slovensko napokon prehralo s Čiernou Horou jasne 62:99.

Kvalifikácia Eurobasket 2017 - F-skupina:

Slovensko – Čierna Hora 62:99 (31:47)

zostavy:

Slovensko: Körner a Baťka po 13, Jašš 5, Baldovský 4, Tot 2 (Miloševič 15, Bojanovský 10, Bachan, Bílik, Belavý, Krajčovič 0)

Čierna Hora: Vučevič 17, Needham 13, Mihailovič 12, Dašič 10, Djurišič 7 (Nikolič 12, Dubljevič a Radončič po 8, Pavličevič 6, Vranjes 4, Popovič 2, Maras 0)

TH: 9/5 - 19/13, fauly: 18 - 15, trojky: 3 - 14, rozhodovali: Kowalski (Poľ.), Peerandi (Est.), Silva (Por.), 800 divákov

štvrtiny: 14:22, 17:25, 14:35, 17:17