10. septembra 2016

V Trenčíne sa body delili. Majster remizoval s Trnavou 3:3

Na snímke radosť hráčov Trenčína po strelení gólu v zápase 8. kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - FC Spartak Trnava v Trenčíne v sobotu 10. septembra 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trenčín 10. septembra (TASR) - Diváci na Sihoti videli v prvej štyridsaťpäťminútovke svižný futbal. Hostia neprišli iba brániť, čo potvrdili už na začiatku stretnutia. V 5. min sa ujali vedenia. Chybu Skovajsu využil Jirka, prihral cez celé pokutové územie na Slobodu, pre ktorého už nebol problém z pár krokov dotlačiť loptu do siete. Domáci mohli vyrovnať už o tri minúty. Janga sa vyhol ofsajdovej pasci. Z ľavej strany sa vrútil do pokutového územia, loptu však poslal iba do tyče. Odmena za aktivitu prišla pre domáci tím v 18. min. Na Jančov roh si najvyššie vyskočil Janga a pod hradom Matúša Čáka sa začínalo odznova. K zvratu v zápase mali Trenčania blízko v 27. min. Ideálnu prihrávku z hĺbky vlastného poľa si do samostatného nájazdu spracoval Paur. V poslednej chvíli mu lopta odskočila o nohy. Všetko si vynahradil už o dve minúty, keď sa jeho hlavička po Jančovom centri odrazila od brvna za bránkovú čiaru – 2:1. Ofenzívne predstavenie zo strany majstra pokračovalo aj v 33. min. - Kalu sa uvoľnil vo veľkom vápne a prudkou strelou vystrašil Jakubecha. V závere prvého polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať. Greššák sa uvoľnil na pravom krídle. Poslal prízemný center na zadnú žrď, kde nabehnuvší Schranz prekonal Šemrinca 2:2. Ešte pred hvizdom mohol misky váh na trenčiansku stranu nakloniť Bala po akrobatickom zakončení. Jeho tvrdú strelu z voleja Jakubech vyrazil na rohový kop.

Hneď po prestávke mohol misky váh opäť nakloniť na stranu domácich Jančo, avšak v dobrej pozícii pálil vysoko nad bránu. Aktivita na domácich kopačkách pokračovala aj v nasledujúcich minútach. Trnava sa stiahla pred vlastné pokutové územie a vyčkávala na brejkové situácie. V 59. min sa Trnavčania dostali do vedenia opäť. Po rohovom kope sa presadil z hranice päťky Schranz – 2:3. V 64. min mohlo byť s domácimi ešte horšie. Pätička Slobodu však skončila tesne vedľa ľavej žrde. V 71. min šancu na rozhodnutie zápasu odmietol aj Bello, keď hostia vyšachovali obranu, ale rodák z Beninu nedokázal zo 7 m trafiť bránu. V závere zápasu sa Spartakovci zamerali na pozorné bránenie vlastnej polovice ihriska, čo sa im aj darilo. Až v záverečných sekundách zápasu sa po Šemrincom nakopnutej lopte ujal pokus Lawrencea, ktorý zariadil, že sa body delili.

AS Trenčín - Spartak Trnava 3:3 (2:2)
Góly: 18. Janga, 29. Paur, 90.+ Lawrence - 4. Sloboda, 42., 59. Schranz. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Skovajsa - Kadlec, Schranz, Privat Yao, Godál, 3342 divákov

Zostavy a striedania:

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Lawrence – Baéz (66. Ruben) – Kalu, Paur, Jančo (66. Prekop), Bala (76. Chisom) – Janga

Trnava: Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Čonka – Sloboda – Schranz (90. Hladík), Mihálik (83. Privat Yao), Halilovič (57. Bello), Mikovič - Jirka