21. júna 2007

Slovenskí cyklisti sa presadili na Giro d'Italia

Slovenskí dráhoví cyklisti sa presadili na pretekoch Giro d'Italia delle Piste, ktoré sa uskutočnili na velodróme San Francesco al Campo pri Turíne. Najlepší výsledok dosiahol Matej ...

SAN FRANCESCO AL CAMPO 21. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí dráhoví cyklisti sa presadili na pretekoch Giro d'Italia delle Piste, ktoré sa uskutočnili na velodróme San Francesco al Campo pri Turíne. Najlepší výsledok dosiahol Matej Slivovský v keirine, v ktorom obsadil 2. miesto. V individuálnom šprinte skončil na 3. mieste. Rovnakú priečku obsadilo v tímovom šprinte aj družstvo, v ktorom okrem Slivovského boli Jaroslav Jeřábek a Gabriel Jonášek.

Veľmi dobre si počínali v madisone Jozef Žabka s Martinom Liškom, ktorí v nabitej konkurencii obsadili 3. miesto. Slovenskí stíhači zdolali aj víťazov nedávnych šesťdňových pretekov a majstrov sveta Franca Marvulliho a Bruna Risiho, Talianov Ivana Quarantu a Marca Villuma, či Argentínčanov Juana Curucheta a Waltera Pereza. Žabka s Liškom kontinuálne pokračujú v súťažení na velodróme San Francesco al Campo, kde sa zúčastňujú na šesťdňových pretekoch.

Výsledky - Giro d'Italia delle Piste v dráhovej cyklistike v San Francesco al Campo (Tal.):
Bodovacie preteky: 1. Matteo Montaguti (Tal.) 78, 2. Andreas Müller (Nem.) 70, 3. Martin Bláha (ČR) 68,... 23. Josef Žabka 2, 30. Martin Liška (obaja SR) 0

Šprint: 1. Athanasios Mantzouranis, 2. Christos Volikakis (obaja Gr.), 3. Matej Slivovský,... 5. Jaroslav Jeřábek, 6. Gabriel Jonášek (všetci SR)

Madison: 1. Angelo Ciccone, Fabio Masotti (Tal.) 22 bodov, 2. Roland Garber, Andreas Graf (Rak.) 19, 3. Martin Liška, Jozef Žabka (SR) 16

Tímový šprint: 1. Grécko (Athanasios Mantzouranis, Vasileios Reppas, Christos Volikakis), 2. Taliansko (Marco Brossa, Andrea Prati, Saveriano Sangion), 3. Slovensko (Jaroslav Jeřábek, Gabriel Jonášek, Matej Slivovský)

Keirin: 1. Christos Volikakis (Gr.), 2. Matej Slivovský (SR), 3. Athanasios Mantzouranis (Gr.),... 11. Gabriel Jonášek, 12. Jaroslav Jeřábek (obaja SR)