07. apríla 2012

Slovenskí hádzanári potvrdili na Bring Cupe štvrté miesto

BODÖ 7. apríla (WEBNOVINY) -Výsledok - turnaj mužov Bring Cup 2012 - sobota: Slovensko - Portugalsko 26:26 (13:16) Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul, Putera - Mazák 2, Kopčo 4, Dudáš, M. Straňovský 1, T. ...

hadzana BODÖ 7. apríla (WEBNOVINY) -Výsledok - turnaj mužov Bring Cup 2012 - sobota:

Slovensko - Portugalsko 26:26 (13:16)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul, Putera - Mazák 2, Kopčo 4, Dudáš, M. Straňovský 1, T. Urban 5, T. Straňovský, Fuňak, F. Šulc ml. 7/1, G. Vadkerti, Polakovič 2, Rábek 1, Ľ. Ďuriš 4, Guzy

Najviac gólov za Portugalsko: Rocha 6, Magalhaes 4, Davyes, Pedroso, Andrade po 3, Moreira 3/1

Pok. hody: 2/1 - 5/2, vylúčení: 4 - 5, ČK: 60. Davyes (Portug.) za nešportové správanie, rozhodovali: Jörum a Stenhaugmo (obaja Nór.), 400 divákov

Hlasy:

Peter Dávid (tréner SR): "Po prvom polčase by som remízu určite bral, ale vzhľadom na náš výkon v druhom polčase je to škoda, lebo sme mali množstvo možností, keď sme sa mohli súperovi odtrhnúť. Chalani hrali s nasadením, konečne fungovala obrana, ktorú sme zmenili na ofenzívnu 1 - 5, v bránke sme mali výborného Štochla. Nezvládli sme však kľúčové momenty, dopúšťame sa technických chýb v momentoch, keď je to veľmi nevhodné. Záver nám nevyšiel, ako mal, ale aj to je hádzaná. Máme prvý bod a sme radi, že sme neprehrali tretí duel za sebou.“ .
Tabuľka:

1. Rusko 2 2 0 0 57:40 4
2. Nórsko 2 2 0 0 69:56 4
3. Portugalsko 3 0 1 2 76:89 1
4. Slovensko 3 0 1 2 72:89 1 Slovenskí hádzanári zakončili svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji Bring Cup 2012 v nórskom Bodö nerozhodným výsledkom.

Zverenci trénera Petra Dávida po prehrách s Nórmi (27:34) a Rusmi (19:29) remizovali s hráčmi Portugalska 26:26 (13:16) a obsadili konečné 4. miesto o horšie celkové skóre za svojím sobotňajším súperom.

Slováci nastúpili bez Cs. Szücsa, ale s odhodlaním dosiahnuť prvé víťazstvo. Úvod im nevyšiel, v 3. minúte prehrávali 0:2, ale potom po pekných akciách zakončených Šulcom a dvakrát Mazákom otočili na 3:2.

Mierne vedenie - najviac o dva góly - si udržiavali do 18. min. Potom Portugalčania, ktorí ťažili z výbornej spolupráce s pivotom Rochom, otočili stav na svoju stranu. Hoci Štochl robil v bránke, čo sa dalo, do polčasovej prestávky získali trojgólový náskok 16:13.

Po zmene strán stačilo tímu SR necelých päť minút na vyrovnanie (16:16) a v 38. min sa po presnom zásahu M. Straňovského ujali do vedenia 17:16. V ďalších minútach sa obe družstvá snažili získať rozhodujúci náskok, ale ani jednému sa nepodarilo odpútať.

Až v záverečnej päťminútovke pri presilovke Šulc upravil na 25:23. Portugalčania mali šancu vyrovnať na 25:25, ale Putera najskôr chytil pokutový hod a až z ďalšej sedmičky ho prekonal Moreira. V dramatickom závere sa ujali vedenia portugalskí hráči, Ďuriš minútu pred koncom vyrovnal na 26:26. V posledných sekundách mali loptu Portugalčania, ale Štochla už neprekonali.

O víťazovi podujatia v hale Bodö Spektrum rozhodne duel medzi Nórskom a Ruskom, ktorý sa hrá v sobotu o 16.10.