20. júna 2009

Slovenskí hokejbalisti skončili tretí

Slovenskí hokejbalisti vybojovali na svetovom šampionáte v Plzni bronzové medaily. V súboji o konečné 3. miesto zdolali zverenci Romana Töröka USA 5:2. Slováci sa tešili z cenného kovu na každých MS, na ...

PLZEŇ 20. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejbalisti vybojovali na svetovom šampionáte v Plzni bronzové medaily. V súboji o konečné 3. miesto zdolali zverenci Romana Töröka USA 5:2. Slováci sa tešili z cenného kovu na každých MS, na ktorých štartovali. V sobotu v Plzni získali deviatu medailu, štvrtú bronzovú (bilancia 2-2-4).

Američania otvorili skóre Schlegelom už v 3. min. Slováci sa potom dlho nedokázali presadiť proti ich pozornej obrane. V polovici zápasu však troma rýchlymi gólmi výsledok otočili. V 28. min Tóth zvýšil na rozdiel troch gólov, Američania ešte do druhej prestávky dokázali znížiť na 2:4. V záverečnej tretine sa skóre menilo až v jej posledných sekundách, keď do prázdnej bránky Hrivňák upravil na konečných 5:2.

Slovensko - USA 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Góly: 20. Tóth (F. Polák, Hrivňák), 22. Ladiver (Škvaridlo), 23. F. Polák (Kapánek), 28. Tóth (Varga, Svitana), 45. Hrivňák (Ladiver) - 3. Schlegel (Sholtz, Hildreth), 30. Hadley (Housser)