17. apríla 2010

Slovenskí hokejoví mladíci sú v hre o štvrťfinále

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov dosiahla na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku vo svojom treťom vystúpení v B-skupine prvé víťazstvo, keď zdolala Lotyšsko ...

slovensko  hokej Foto: SITA/AP

MINSK 17. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov dosiahla na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku vo svojom treťom vystúpení v B-skupine prvé víťazstvo, keď zdolala Lotyšsko až po boji 4:3. Víťazný gól Mareka Tvrdoňa 40 sekúnd pred koncom vykresal pre Slovákov šancu na štvrťfinále, v nedeľu však musia zdolať v riadnom hracom čase Rusko.

Zverenci Andreja Výboha viedli v zápase už 3:0, v poslednej minúte druhej tretiny dostali za 16 sekúnd dva góly a Lotyši zdramatizovali zápas. V 52. min pobaltský tím dokonca vyrovnal, ale v 60. min rozhodol Marek Tvrdoň.

Výsledok - MS do 18 rokov v Bielorusku:
B-skupina (Minsk):
Slovensko "18" - Lotyšsko "18" 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Góly: 14. Šimčák (Toman), 22 Matoušek (Krempaský), 35. Toman (Cingel), 60. M. Tvrdoň (Marinčin) - 40. Girgensons (Straupe), 40. Kuzmenkovs (Dilevka), 52. Freibergs (Kuzmenkovs)

Petržalka remizovala so Slovanom 1:1