13. júna 2008

Slovenskí volejbalisti na úvod v Žiline rozdrvili V. Britániu

Slovenská volejbalová mužská reprezentácia úspešne vstúpila do nového ročníka Európskej ligy, v ktorom obhajuje bronzové medaily z vlaňajšej edície. Zverenci trénera Emanueleho Zaniniho si v ...

ŽILINA 13. júna (WEBNOVINY) - Slovenská volejbalová mužská reprezentácia úspešne vstúpila do nového ročníka Európskej ligy, v ktorom obhajuje bronzové medaily z vlaňajšej edície. Zverenci trénera Emanueleho Zaniniho si v piatkovom večernom stretnutí na 1. turnaji A-skupiny poradili na domácej pôde v Žiline s tímom Veľkej Británie hladko 3:0 (12, 15, 16) a do tabuľky si pripísali prvé dva body. V úvodnom stretnutí Holanďania zvíťazili po dramatickom vývoji nad Gréckom 3:2. V sobotu sa Slováci stretnú vo večernom dueli o 20.00 h s Gréckom, podvečer nastúpia proti sebe Holandsko a Veľká Británia. Výsledky: Slovensko - Veľká Británia 3:0 (12, 15, 16) 72 min, rozhodovali: Jacyna (Poľ.) a Mezöffy (Maď.), 350 divákov Zostavy: Slovensko: Masný, Martin Sopko st., Kohút, M. Nemec, Janušek, Kmeť (libero Pipa, Jakubov, Zaťko, Bencz, Červeň, Ochodnický) V. Británia: Plotyczer, McGivern, Weemes, Pink, Bennett, Pipes (libero Howe, Benson) Slováci začali tak, ako sa na favorita duelu a domáci tím patrí. Od úvodu prvého setu si vypracovali trpezlivou hrou niekoľkobodový náskok (8:5, 11:6 či 20:9) a bez väčších problémov sa ujali vedenia 1:0. Tradičnou oporou bol na nahrávke i podaní kapitán mužstva Michal Masný, domáci boli mimoriadne úspešní aj na blokoch. Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu, pri podaní Masného viedli Zaniniho zverenci hneď na začiatku 3:0. "Ostrovania" sa potom síce chytili, dotiahli sa na rozdiel jediného bodu (7:6), no od tohto momentu začali úradovať presné ruky slovenských hráčov a náskok narastal (12:7 i 17:9) až do výsledného skóre v druhom sete 25:15. Úvod tretieho dejstva bol vyrovnaný (5:5), Briti sa dokonca po druhý raz v zápase (predtým úplne prvý bod) ujali vedenia (10:9). Masný a spol. sa potom vďaka fantastickému servisu Martina Sopka opäť dostali do vedenia (15:11), ktoré už nepustili z rúk. Tretie dejstvo vyhrali 25:16 a celý duel hladko 3:0 na sety. Vývoj stretnutia: 1. set: 6:4, 8:5, 11:6, 13:7, 17:8, 20:9, 25:12 2. set: 5:4, 8:6, 11:7, 14:8, 16:9, 19:9, 22:14, 25:15 3. set: 4:2, 8:6, 9:9, 13:11, 16:11, 18:13, 22:15, 25:16 Grécko - Holandsko 2:3 (18, 22, -32, -20, -12) 138 min, rozhodovali: Bakunovič (Bielor.) a Kulhanek (Rak.), 100 divákov Tabuľka po prvom dni: 1. Slovensko 1 1 0 3:0 2 2. Holandsko 1 1 0 3:2 2 3. Grécko 1 0 1 2:3 1 4. Veľká Británia 1 0 1 0:3 1 Nasledujúci program: sobota 14. júna: Veľká Británia - Holandsko (17.30), Slovensko - Grécko (20.00) SITA