20. septembra 2013

Slovenskí volejbalisti prehrali svoj úvodný zápas na ME

28. ME mužov vo volejbale, zápas B - skupiny Francúzsko - Slovensko v poľskom Gdańsku 20. septembra 2013. Na snímke radosť hráčov SR z bodu v sete, zľava František Ogurčák, Roman Onddrušek, Matej Paták, Tomáš Kmeť, kapitán ...

28. ME mužov vo volejbale, zápas B - skupiny Francúzsko – Slovensko v poľskom Gdańsku 20. septembra 2013. Na snímke radosť hráčov SR z bodu v sete, zľava František Ogurčák, Roman Onddrušek, Matej Paták, Tomáš Kmeť, kapitán Michal Masný a celkom vpravo Martin Nemec. Foto: FOTO TASR/Milan Kapusta
Gdansk 20. septembra (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase ME v B-skupine s Francúzskom 0:3. Zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky st., Andrej Kravárik odohrajú druhé stretnutie v sobotu proti národnému výberu Turecka, ktorý trénuje Talian Emanuele Zanini (17.00).

Slováci v úvode zápasu držali so svojim súperom krok, napriek tomu že po tvrdom servise Ngapetha prehrávali už 9:12. Nemec následne z podania znížil na 11:12 a vzápätí Ngapeth pri smeči namieril do autu (12:12). Francúzi okamžite dva razy odpovedali a po aute Nemca už svietil na ukazovateli skóre stav 15:12. Ten narástol po úspešnom francúzskom bloku už na rozdiel šiestich lôpt (14:20) a po presnom smeči Hardy-Dessourcesa bolo i 23:16. Slovenskí reprezentanti ešte korigovali na 20:24, ale lopta z podania Nemca skončila v sieti - 25:20.

28. ME mužov vo volejbale, zápas B - skupiny Francúzsko – Slovensko v poľskom Gdańsku 20. septembra 2013. Na snímke radosť hráčov SR z bodu v sete, zľava Roman Ondrušek, Matej Paták, Tomáš Kmeť, kapitán Michal Masný a celkom vpravo Martin Nemec. Foto: FOTO TASR/Milan Kapusta
Vstup do druhého setu vyšiel Slovákom a po štyroch výmenách vyhrávali 3:1. Po úspešnom dvojbloku Chrtianskeho ml. a Kohúta viedli 5:2 a po Ogurčákovom smeči dokonca aj 11:6. Za stavu 15:12 v ich prospech dovolili súperovi získať tri lopty v rade a zrovnať na 15:15. Francúzi v tom čase hrali dobre v poli a trpezlivo zakladali útoky, ktoré poväčšine presne zakončovali. Po druhom technickom oddychovom čase francúzsky tím otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech (17:16) a Ngapeth zvýšil na 20:18 i 22:19. Slováci sa nezlomili, naopak šnúrou štyroch lôpt naklonili misky váh na svoju stranu. Vzápätí sa ich súper dopustil chyby a Slovensko vyhrávalo 24:22. Francúzi však vyrovnali a mali viac šťastia aj v infarktovej koncovke - 35:33.

V treťom sete vyhrávali slovenskí hráči 3:1, no Ngapethov smeč znamenal obrat v skóre a Francúzsko viedlo 7:5. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. pokračovali v koncentrovanej hre, dobre zbierali lopty v poli a odmenou im bolo vedenie 10:9, 15:12 a po úspešných blokoch i 18:14. Ani toto však neudržali a francúzske družstvo vyrovnalo na 20:20, ale aj 22:22 (z 20:22). Tesnú koncovku tretieho setu (28:26) zvládol lepšie pravidelný účastník svetovej ligy a po víťazstve 3:0 sa mohol zaslúžene radovať.

B-skupina:
Francúzsko - Slovensko 3:0 (20, 33, 26)
91 minút, rozhodovali: Christensen (Dán.), Simonovič (Srb.)

Francúzsko: Hardy-Dessources, Rouzier, Toniutti, Lyneel, Ngapeth, Le Roux, libero: Grebennikov (Sidibe, Redwitz, Tillie)
Slovensko: Masný, Kohút, Nemec, Chrtiansky, Kmeť, Ogurčák libero: Ondrušek (Zaťko, Bencz, Hupka, Hruška, Paták)