Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2010

Slovensko bude smútiť s Poľskom v nedeľuŠtátny smútok v súvislosti s tragickou nehodou lietadla s poľským prezidentom Lechom Kaczyńskim vyhlásila vláda SR na ...Zdieľať
vlada Minúta ticha za obete poľskej tragédie

Foto: SITA/Michal Burza
BRATISLAVA 14. apríla  – Štátny smútok v súvislosti s tragickou nehodou lietadla s poľským prezidentom Lechom Kaczyńskim vyhlásila vláda SR na nedeľu od 8:00 do 17:00. Keďže organizáciu bežných aktivít počas štátneho smútku zákon explicitne neupravuje, minister vnútra Robert Kaliňák len odporúča organizátorom minútu ticha pred začiatkom podujatí. “Štátne organizácie sa zariadia spôsobom, ktorý je vhodný pre štátny smútok, stiahnutím štátnych symbolov na pol žrde,“ uviedol Kaliňák.

Poľsko postihla tragédia v sobotu 10. apríla ráno. Vládny špeciál Tupolev Tu-154 sa zrútil počas pristávania na letisku Severnyj pri meste Smolensk na západe Ruska. Nehodu nikto neprežil, zahynulo 96 ľudí. Prezident Lech Kaczyński bol na ceste do ruského mesta Katyň, kde sa mal zúčastniť na pietnej spomienke pri príležitosti 70. výročia masakry viac ako 22-tisíc dôstojníkov poľskej armády sovietskou NKVD. Pri havárii lietadla zahynula aj Kaczyńského manželka Maria. Poľsko stratilo prakticky celé armádne velenie i časť prezidentskej kancelárie.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd vyhlási konkurz Seagle Airu asi budúci týždeň
<< predchádzajúci článok
Rázsochy dostavajú formou PPP projektov

Slovensko bude smútiť s Poľskom v nedeľu - diskusné fórum čitateľov