Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. decembra 2010

Slovenskú premiéru rockovej opery Pietro e Lucia preložiliDôvodom sú poveternostné podmienky, ktoré komplikujú technické zabezpečenie. Predstavenie bude v náhradnom termíne.Zdieľať
Pietro e Lucia Slovenská premiéra rockovej opery Pietro e Lucia, ktorá bola naplánovaná na štvrtok 9. decembra v košickej Steel Aréne, sa z technických dôvodov neuskutoční. "Pri súčasných poveternostných podmienkach v strednej Európe nie je možné technicky zabezpečiť realizáciu podujatia vzhľadom na koordináciu techniky a umelcov z piatich štátov Európy," informoval agentúru SITA producent podujatia Ján Nemec zo spoločnosti MJ Advisory. Predstavenie sa uskutoční v náhradnom termíne.

Pietro e Lucia je rocková opera o nenaplnenej láske a predčasnej smrti. Je to medzinárodný projekt vytvorený umelcami z ôsmich krajín sveta. Príbeh na motívy románu Romaina Rollanda napísal Dušan Rapoš, texty pripravila Eva Vejmělková. Rocková opera bude uvedená v slovenskej premiére v originálnej taliančine so slovenskými titulkami. Náročné tanečné kreácie má pod dohľadom choreograf Jaroslav Moravčík. Dvorný dirigent Andrea Bocelliho Marcello Rota preberie taktovku celého predstavenia. Pod jeho vedením sa predstavia operné hviezdy z Milána, Ríma, Florencie, Monte Carla, Barcelony, Prahy a Bratislavy a tiež baletní sólisti z Moskvy. Spolu s Českým národným symfonickým orchestrom Praha a Českým filharmonickým zborom Brno, vedeným zbormajstrom Petrom Fialom, sa v Košiciach ukáže aj sólový gitarista anglickej popovej hviezdy Lily Allen - James Nisbet, nemecký basgitarista Lars Lehmann a multiinštrumentalista Ossy Pfeiffer. V rockovej sekcii sa tiež predstaví Juraj Tatár a o navodenie atmosféry starého Paríža sa postará akordeónový virtuóz Michal Červienka.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Košiciach vyrastie oceľové monštrum za milióny! (25. 11. 2010)
 Rocková opera Pietro e Lucia spojí Boľšoj teater, La Scalu a najlepších rockových muzikantov! (28. 10. 2010)
 Premiéra rockovej opery Pietro e Lucia bude dostupnejšia (24. 9. 2010)nasledujúci článok >>
Pátrali po predchodcovi Jánošíka, Fedorovi Hlavatom
<< predchádzajúci článok
Video: Miss Farmár hľadá ženu