28. januára 2018

Slovenský cyklista Baška obsadil 2. miesto na Trofeo Palma

Slovenský cyklista Erik Baška, archívna snímka.

Slovenský cyklista Erik Baška, archívna snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová
Palma de Mallorca 28. januára (TASR) - Slovenský cyklista Erik Baška skončil na výbornom druhom mieste v nedeľňajšej klasike Trofeo Palma v rámci pretekov Vuelta a Mallorca. Dvadsaťštyriročného jazdca stajne Bora-Hansgrohe zdolal na 159,6 km dlhej trati v záverečnom špurte iba víťazný Nemec John Degenkolb z Trek - Segafredo. Tretiu priečku obsadil holandský pretekár Coen Vermeltfoort z tímu Roompot - Nederlandse Loterij.

Pre Bašku to bol druhý štart v prebiehajúcej sezóne, keď sa predstavil aj v prvej etape štvordňových pretekov na Malorke - Trofeo Campos, Porreres, Felanitx, Ses Salines. V nej obsadil ôsme miesto, pričom z víťazstva sa tešil taktiež Degenkolb. Slovenský reprezentant nasledujúce dve etapy s vrchárskym profilom vynechal. Vďaka druhému miestu z nedele si pripísal 85 bodov do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

Baškov krajan a tímový kolega Juraj Sagan skončil s 51-sekundovou stratou na 53. mieste, Miklós Szabó z Pannon Cycling Team finišoval na 104. pozícii.

Výsledky Trofeo Palma (Playa de Palma - Palma, 159,6 km):

1. John Degenkolb (Nem./Trek - Segafredo) 3:47:29 h, 2. Erik BAŠKA (SR/Bora-Hansgrohe), 3. Coen Vermeltfoort (Hol./Roompot - Nederlandse Loterij), 4. Enrique Sanz (Šp./Euskadi-Murias), 5. Carlos Barbero (Šp./Movistar), 6. Albert Torres (Šp./ Šp. reprezentácia) všetci rovnaký čas, ... 53. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +51 s, 104. Miklós SZABÓ (SR/Pannon Cycling Team) +12:16