10. decembra 2023

Slovenský pohár - finále: Žilina zdolala vo finále Považskú Bystricu 4:3 po predĺžení

Žilina sa teší z druhého triumfu v Slovenskom pohári, titul získala aj v roku 2021, vlani prehrala vo finále s Humenným.

Hokejisti DOXXbet Vlci Žilina triumfovali v JOJ Šport Slovenskom pohári a po dvoch rokoch opäť zdvihli nad hlavu trofej. V nedeľňajšom finále zvíťazili nad domácou Považskou Bystricou 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 68. minúte Róbert Varga.

Lepší vstup do finále mali domáci hráči, ktorí sa ujali vedenia už po 92 sekundách, keď otvoril skóre Richard Jakubec. Žilinčania sa dlho nedokázali presadiť, nevyužili ani krátku presilovku o dvoch hráčov a vyrovnať dokázali až v 28. minúte, paradoxne pri vlastnom oslabení. Chybu domácich potrestal Martin Belluš a necelé dve minúty po ňom poslal hostí do vedenia Igor Safaralejev. Aj Považania však predviedli obrat. V úvode tretieho dejstva skóroval Patrik Lušňák a v 54. minúte upravil na 3:2 Juraj Ďurkech. Považská Bystrica však neudržala ani toto vedenie. V 57. minúte zbytočne fauloval Ján Zlocha a následnú presilovku využil Lukáš Paukovček. V predĺžení mali dve veľké šance domáci, ale Žilinu zachránil Valent a v 68. minúte rozhodol Varga.

JOJ Šport Slovenský pohár, finále:

DOXXbet Vlci Žilina - HK ‘95 Považská Bystrica 4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 28. Belluš (Juščák), 29. Safaralejev (Holenda, Mráz), 58. Paukovček (Šmída, Safaralejev), 68. Varga (Glamboš) - 2. Jakubec (J. Zlocha, J. Ďurkech), 43. Lušňák (Cíger, Tománek), 54. Ďurkech (J. Zlocha). Rozhodcovia: Klejna, Štefik - Knižka, Valo, vylúčení: 8:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1402 divákov.

Žilina: Valent - Jansons, Pobežal, Holenda, Malina, Pacalaj, Rajnoha, Rehák, Jakubík - Varga, Galamboš, Bezúch - Safaralejev, Halama, Mráz - Michalík, Paukovček, Beták - Belluš, Šmída, Juščák

P. Bystrica: Tomek - Zaťko, Nahálka, J. Ďurkech, L. Ďurkech, A. Zlocha, Hlinka, Scheuer - Tománek, Rufati, Vorona - Urbánek, J. Zlocha, Jakubec - Lušňák, Ligas, Cíger - Buchman, Zemko, Turan

Vlhová zhodnotila doterajší priebeh sezóny. Jedno víťazstvo jej najviac utkvelo v pamäti
Veľký večer Slafkovského: Hrám s najlepšími, nechcem byť do počtu.