13. marca 2019

Slovnaft Cup: Futbalisti Spartaka Trnavy sa prebojovali do semifinále

Ilustračné foto.

Ilustračné foto. Foto: TASR - Marko Erd
Košice 13. marca (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava sa prebojovali do semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2018/2019. Zverenci trénera Michala Ščasného po bezgólovej remíze v riadnom hracom čase zdolali FC Košice 4:3 v jedenástkovom rozstrele. Rozhodol Fabian Miesenböck.

FC Košice - FC Spartak Trnava 0:0, 3:4 v rozstrele z 11 m

Rozhodoval: Smolák, ŽK: Vancák, Dobias - Miesenböck, Sloboda, Yilmaz, ČK: 84. Tavares (Spartak)

FC Košice: Pulen - Urban, Dobias, Pavúk, Trebuňák - Kis, Vancák, Karaš, Ristovski - Radovanovič (68. Višnevskij), Gáll (71. Rizie)

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Janečka, Abena, Čonka - Grendel, Miesenböck, Sloboda, Markoski (90.+ Pekár) - Depetris (74. Tavares), Yilmaz

Úvod zápasu vyplnený "oťukávaním" prerušila šanca Markoského, ktorý však v 8. minúte nepotrestal chybu v obrane domácich. Košičania sa postupne osmeľovali, viackrát pohrozili brankárovi Rusovovi, ale ten si poradil aj s nebezpečným pokusom Kisa. Skóre mohol v 51. minúte otvoriť Grendel, ale z jedenástky prestrelil košickú bránku. V 78. minúte sa domáhali pokutového kopu aj domáci hráči, po Karašovej akcii a zákroku brankára Rusova však rozhodca nechal pokračovať v hre. Domácich nabudilo vylúčenie Tavaresa v 84. minúte, ale z krátkej prevahy nič nevyťažili. Súboj treťoligistu s úradujúcim slovenským majstrom napokon vygradoval v penaltovom rozstrele. Po prvej pätici strelcov na oboch stranách bolo skóre 3:3. Potom však zaváhal domáci Kis, naopak, Miesenböck mal pevné nervy a poslal Spartak do semifinále.