Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. mája 2006

SNS vyzvala tretí sektor, aby začal mobilizovať voličovTretí sektor by si mal "láskavo" začať plniť svoju povinnosť a mal by začať mobilizovať ľudí na čo najvyššiu účasť na voľbách, vyzvala dnes mimovládne organizácie prvá podpredsedníčka ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. mája (WN/SITA) - Tretí sektor by si mal "láskavo" začať plniť svoju povinnosť a mal by začať mobilizovať ľudí na čo najvyššiu účasť na voľbách, vyzvala dnes mimovládne organizácie prvá podpredsedníčka Slovenskej národnej strany (SNS) Anna Belousovová. Podľa nej, keď už sa tretí sektor tvári, že je na niečo prospešný, tak nech začne s mobilizáciou. Naopak, mal by prestať s odháňaním verejnosti a znechucovaním voliča nejakými svojimi vyjadreniami. Belousovová tvrdí, že okrem toho by sa malo začať aj s demaskovaním politikov, ktorým nízka účasť vyhovuje. SNS to v žiadnom prípade podľa svojej podpredsedníčky nie je.

Národniari zároveň pomaly rozbiehajú predvolebnú kampaň, na ktorú minú zhruba 10 miliónov korún. Tieto peniaze "bude SNS riešiť štandardným spôsobom, čiže nechce mať žiadnych sponzorov, ale budeme mať úverové zdroje," dodala Belousovová, podľa ktorej si národniari "nechcú niekomu vopred upísať svoju dušu". Kampaň bude postavená aj na billboardoch, ktorých bude asi tristo. Na nich bude heslo Sme Slováci, čím chce SNS motivovať ľudí, aby si uvedomili, že sú Slovákmi a že táto krajina sa volá Slovensko či Slovenská republika a že naše problémy nikto nevyrieši za nás, vysvetlila Belousovová. "Nerozhoduje sa o Nigérii ani o Amerike, ale o Slovensku," zdôraznila prvá podpredsedníčka SNS. Okrem toho národniari oslovia voličov aj heslom Slovákom slovenskú vládu. Tá doterajšia totiž nebola zlá len preto, že v nej bola zastúpená aj SMK, ale najmä preto, lebo robila protislovenské rozhodnutia.

Takým rozhodnutím je podľa Belousovovej aj dohoda o odstavení dvoch blokov jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice. "SNS sa nebude cítiť zaviazaná týmito sľubmi vlády," vyhlásila. Ide totiž o "ekonomickú a ekologickú sabotáž voči Slovenskej republike". Podľa prvej podpredsedníčky sa národniari necítia byť zaviazaní viacerými ekonomickými rozhodnutiami kabinetu Mikuláša Dzurindu. Ak sa dostanú do vlády, budú sa snažiť prehodnotiť aj niektoré privatizačné rozhodnutia. Všetko však len v rámci zákonných možností. Belousovová pritom využila citát "slovenského politického klasika": Kde je vôľa, tam je cesta a dodala, že SNS má vôľu zmeniť takéto poškodzujúce rozhodnutia, tak aj cesta sa nájde.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deutsche Bahn plánuje priamy vlakový spoj z Nemecka do Číny
<< predchádzajúci článok
SR má podľa Mikloša najnižšie daňové a odvodové zaťaženie v EÚ