25. augusta 2008

Španielsky superpohár má Real Madrid

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom odvetnom stretnutí Španielskeho superpohára nad FC Valencia 4:2 (0:1) a keďže v prvom zápase podľahli 2:3, do zbierky úspechov im pribudla ďalšia ...

MADRID 25. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom odvetnom stretnutí Španielskeho superpohára nad FC Valencia 4:2 (0:1) a keďže v prvom zápase podľahli 2:3, do zbierky úspechov im pribudla ďalšia trofej. Zverenci trénera Bernda Schustera rozhodli duel vo svoj prospech napriek dvojnásobnému oslabeniu, keď z trávnika museli ísť predčasne pod sprchy Holanďania Rafael van der Vaar (40. min) i Ruud van Nistelrooy (73.). Druhý menovaný však ešte predtým stihol odpovedať na gól Davida Silvu z I. polčasu vyrovnaním na 1:1. "Biely balet" poslal do vedenia Sergio Ramos v 77. min, v závere pridali gólové poistky striedajúci Rubén De la Red a Gonzalo Higuaín. V poslednej minúte skorigoval výsledok bývalý madridský útočník Fernando Morientes. Real získal Superpohár, o ktorý tradične bojujú ligový šampión a držiteľ Kráľovského pohára, už po ôsmy raz v histórii, ale prvýkrát od roku 2003. Pred stretnutím si prítomní uctili minútou ticha pamiatku obetí minulotýždňového leteckého nešťastia v Madride. Výsledok: Real Madrid - FC Valencia 4:2 (0:1) - prvý zápas 2:3, Real získal Superpohár Góly: 49. Van Nistelrooy, 77. Sergio Ramos, 85. De la Red, 88. G. Higuaín - 33. D. Silva, 90. Morientes, ČK: 40. Van der Vaart, 73. Van Nistelrooy (obaja Real). SITA, AFP