22. júla 2010

Sparta postúpila, ale prišla o dvojicu Slovákov

Český futbalový šampión AC Sparta Praha si vybojoval postup do 3. predkola ...

juraj kucka Defenzívny stredopoliar Juraj Kucka nezasiahol do druhého dejstva pre zranenie dolnej časti tela.

PRAHA 22. júla (WEBNOVINY) - Český futbalový šampión AC Sparta Praha si vybojoval postup do 3. predkola Ligy majstrov 2010/2011. Rozhodlo o tom stredajšie odvetné stretnutie 2. predkola proti lotyšskému tímu Liepajas Metalurgs, v ktorom zverenci Jozefa Chovanca triumfovali 2:0 a s celkovým skóre 5:0 si zabezpečili účinkovanie aj v 3. predkole. V základnej zostave "rudých" sa objavila aj dvojica Slovákov, ani jeden z nich však zápas nedohral. Dvadsaťdvaročný útočník Miloš Lačný musel opustiť ihrisko tesne pred polčasovou prestávkou na nosidlách po nešetrnom zákroku súpera a defenzívny stredopoliar Juraj Kucka nezasiahol do druhého dejstva pre zranenie dolnej časti tela.

"Miloš si hneď po svojom odchode z ihriska obložil zranené miesto ľadom, čaká ho röntgenové vyšetrenie, ale máme podozrenie na vážnejšie zranenie. Kucka má problémy so slabinami," povedal na margo slovenských futbalistov kouč Sparty na jej oficiálnej internetovej stránke. Do stredajšieho duelu nezasiahol ani útočník Bony Wilfired, ktorého trápi svalové zranenie.

Zdravotný stav niektorých hráčov robí trénerovi Chovancovi nemalé starosti. "Zápas proti Liepajasu sme mali v podstate pod kontrolu. Skôr som sa modlil, aby sa už nikomu ďalšiemu nič nestalo. Pred blížiacim sa ligovým stretnutím a následným zápasom 3. predkola LM 2010/2011 to nie je práve najlepšia situácia," uzavrel Chovanec, ktorého zverenci v 1. kole Gambrinus ligy 2010/2011 prekvapujúco prehrali na ihrisku nováčika z Hradca Králové a v ďalšom kole ich čaká Slovácko. Na budúci utorok odohrajú Sparťania prvý zápas 3. predkola európskeho pohára číslo 1 proti poľskému šampiónovi Lechu Poznaň.

Žilina hrá v Bulharsku v 27. 7., odveta 4. 8.