Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

21. marca 2013

Statici zavreli horelický most v Čadci, ohrozuje životyKrízový štáb Obvodného úradu v Čadci rozhodol o úplnom uzavretí horelického mosta na ceste I/11. Statici zhodnotili, že most ponad rieku Kysuca pod sídliskom Žarec je v stave, ktorý ...Zdieľať
stary most je opat otvoreny pre chod ČADCA 21. marca (WEBNOVINY) – Krízový štáb Obvodného úradu v Čadci rozhodol o úplnom uzavretí horelického mosta na ceste I/11.


Statici zhodnotili, že most ponad rieku Kysuca pod sídliskom Žarec je v stave, ktorý môže ohroziť ľudské životy. Uzavretie mosta skomplikuje aj tranzit kamiónov do Poľska a Česka, krízový štáb momentálne hľadá možnosti náhradných trás.

Minulý týždeň začali cestári horelický most opravovať, niekoľkomesačná rekonštrukcia mala len spomaliť dopravu cez Čadcu usmernením premávky do jedného jazdného pruhu. Most je hlavnou spojnicou medzi sídliskom Žarec a mestskou časťou Horelica, denne po ňom prejdú stovky áut i chodcov.

Tranzitná doprava a autá smerujúce zo Žiliny do Čadce môžu využívať cestu I/11A cez tunel Horelica, krízový štáb teraz rieši problém, čo v čase výluky tunela. Vozidlá s nebezpečným nákladom, ktoré nemôžu využívať tunel, musia už teraz jazdiť len obchádzkovou trasou a už v Žiline odbočiť na horský priechod Makov.

Rekonštrukcia mosta súvisí s výstavbou tridsať rokov plánovaného malého obchvatu Čadce. Dvojkilometrový mestský obchvat má stáť necelých sedem miliónov eur. Začali ho stavať v lete 2011 a hotový by mal byť najneskôr vo februári 2014.

Cez Čadcu prejde denne viac ako 30-tisíc áut, obchvat má mesto odbremeniť, vylúčiť dopravu z centrálnej mestskej zóny a umožniť dobudovanie pešej zóny. V budúcnosti má slúžiť aj ako privádzač k diaľnici D3, smerujúcej do Poľska a Česka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Miletičovej ulici horelo auto, polícia hľadá podpaľača
<< predchádzajúci článok
Rusko môže prehodnotiť podiel eura vo svojich rezervách

Statici zavreli horelický most v Čadci, ohrozuje životy - diskusné fórum čitateľov