06. septembra 2014

Števková v Nórsku 23., vylepšila si osobné maximum

Kanadská reprezentantka v horskej cyklistike Catharine Pendrelová sa stala v nórskom Hafjelli druhýkrát v kariére majsterkou sveta v cross country. V kategórii ...

Na snímke Janka Keseg Števková. FOTO TASR/AP
Hafjell 6. septembra (TASR) - Kanadská reprezentantka v horskej cyklistike Catharine Pendrelová sa stala v nórskom Hafjelli druhýkrát v kariére majsterkou sveta v cross country. V kategórii Elite ženy zvíťazila napriek defektu v poslednom kole s náskokom 21 sekúnd pred Ruskou Irinou Kalentievovou.

Bronz vybojovala Američanka Lea Davisonová (+43). Slovenská reprezentantka Janka Keseg Števková obsadila na technicky náročnej trati 23. miesto a vylepšila si osobné maximum. Trojnásobná účastníčka olympijských hier stratila na víťaznú Pendrelovú, ktorá získala prvé zlato z MS v roku 2011, 9:07 min.

Keseg Števková na margo vystúpenia v Hafjelli uviedla: "Je to môj najlepší výsledok na MS. Nevyšiel mi štart, bola som v páde medzi poslednými a stálo ma to umiestnenie v prvej dvadsiatke. Celé preteky som sťahovala, chýbalo mi dnes šťastie," povedala pre TASR zverenka trénera Tomáša Legnavského.

výsledky:
1. Catharine Pendrelová (Kan.) 1:31:30, 2. Irina Kalentievová (Rus.) +21, 3. Lea Davisonová (USA) +43...23. Janka KESEG ŠTEVKOVÁ (SR) +9:07