Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. novembra 2006

Stíhajú konateľov firmy, ktorá dodáva monitoring Úradu vládyBratislavská vyšetrovateľka obvinila z porušovania autorského práva konateľov spoločnosti, ktorá dodáva monitoring tlače Úradu vlády SR. Ako agentúre SITA potvrdila bratislavská policajná ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) - Bratislavská vyšetrovateľka obvinila z porušovania autorského práva konateľov spoločnosti, ktorá dodáva monitoring tlače Úradu vlády SR. Ako agentúre SITA potvrdila bratislavská policajná hovorkyňa Alena Toševová, podľa uznesenia vyšetrovateľky, Oľga C. a Vladimír B. údajne spôsobili vydavateľom škodu dovedna za viac ako päť miliónov korún. Trestného činu sa mali dopustiť tak, že od 1. januára 2003 až doposiaľ bez súhlasu vydavateľov spracúvali údaje uverejnené v denníkoch Pravda, SME, Nový Čas a Hospodárske noviny. Takto mali podľa polície porušiť zákon o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským zákonom a vydavateľom spôsobiť škodu veľkého rozsahu.

"Úrad vlády SR pri využívaní monitoringových služieb postupuje v súlade s platnými zákonmi Slovenskej republiky a nevidí dôvod vyjadrovať sa k právnym náležitostiam súkromnej spoločnosti," uvádza sa v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Podľa bývalého hovorcu vlády SR Martina Marušku, sa konatelia firmy dostali k zákazke na Úrade vlády cez výberové konanie. Maruška to uviedol pre sobotňajšie vydanie denníka Nový Čas, ktorý sa téme venuje v článku "Stíhajú ľudí, ktorí robia pre vládu". "Ponúkli najlepšiu cenu, dokladovali, že majú vyrovnané všetky vzťahy v zmysle autorského zákona," uviedol Maruška.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva podporí sankcie voči Iránu iba na obmedzené obdobie
<< predchádzajúci článok
Rakúski experti bezpečne odpálili bombu z 2. svetovej vojny

Stíhajú konateľov firmy, ktorá dodáva monitoring Úradu vlády - diskusné fórum čitateľov