Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2010

Strana SaS chce dekriminalizáciu marihuanyStrana Sloboda a Solidarita predstaví v piatok svoj volebný program. Jedna z tém, ktorej sa chce strana venovať je aj ...Zdieľať
Predseda strany SaS Richard Sulík

Ilustračné foto SITA

BRATISLAVA 13. februára  - Strana Sloboda a Solidarita predstaví v piatok svoj volebný program. Jedna z tém, ktorej sa chce strana venovať je aj dekriminalizácia marihuany. "V našom programe, ktorý predstavíme budúci piatok, navrhujeme dekriminalizáciu marihuany s cieľom, aby mladí ľudia nemali záznam v registri trestov alebo dokonca neskončili v base za nejaký jeden, dva jointy," povedal tento piatok na tlačovej besede predseda strany SaS Richard Sulík.

Téma dekriminalizácie marihuany sa nedostala medzi otázky, o ktorých SaS chce vypísať tento rok referendum. "Z dvadsiatich otázok sme vybrali šesť po konzultácii s ústavným právnikom a našimi ľuďmi," povedal Sulík a dodal, že otázky, ktoré vlani vybrali pre referendum, boli podľa posúdenia v strane najvhodnejšie. "Samozrejme, že keď človek teraz s tým referendom rok robí, tak môže sa ukázať, že takú sme mohli doplniť, onakú sme mohli doplniť. Ale jednoducho, týchto šesť otázok tam je. Neskôr sa už potom otázky zaradiť nedajú, tie musíte mať hneď na začiatku," skonštatoval predseda SaS.

Občania by mali v referende odpovedať na šesť otázok. Patrí k nim zrušenie koncesionárskych poplatkov, obmedzenie poslaneckej imunity, zníženie počtu poslancov zo 150 na 100, stanovenie maximálnej ceny vládnych limuzín na 40 000 eur, voľby cez internet a zmena v tlačovom zákone. "Pre mňa osobne je najdôležitejšia otázka práve to obmedzenie poslaneckej imunity," povedal Sulík. Poslaneckú imunitu chce SaS obmedziť len na výroky a na hlasovanie v parlamente. "Ale nemala by existovať imunita na to, že niekto ide dvestovkou po diaľnici, a potom akurát strčí poslanecký preukaz policajtovi pod nos a ide ďalej," zdôvodnil Sulík svoj tvrdenie. Referendum by podľa Sulíka mohlo byť buď v júni, v čase parlamentných volieb, alebo v novembri, keď budú komunálne voľby.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 PREZIDENT: Sulík s referendom taktizuje (12. 2. 2010)
 Strana SaS urobila finančný striptíz (12. 2. 2010)
 SULÍK: Prezident plní stranícke príkazy Smeru-SD (12. 2. 2010)
 ĽS-HZDS naďalej stráca, najviac získala SaS (11. 2. 2010)
 SAS proti koalícii so stranami s nejasnými vzťahmi (10. 2. 2010)
 Sloboda a Solidarita pôjde do volieb samostatne (9. 2. 2010)
 Radičová bude dnes rokovať so Sulíkom o spolupráci (4. 2. 2010)
 SaS neprekvapuje slovník Pašku ako straníka Smeru (3. 2. 2010)
 PAŠKA: Reakcie SaS sú prejavom nechápania reality (3. 2. 2010)
 SaS sa nevyhýba obnoveniu rokovaní s SDKÚ-DS (2. 2. 2010)nasledujúci článok >>
Súostrovie Tonga postihlo silné zemetrasenie
<< predchádzajúci článok
Cesta Trnava - Dolné Orešany je pre sneh uzavretá