22. augusta 2007

Stretnutie reprezentácie SR a Francúzska s výsledkom 0:1

Slovenská futbalová reprezentácia podľahla v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí v Trnave Francúzsku 0:1 (0:1). O jediný gól stretnutia, ktoré svojou úrovňou nenadchlo, sa postaral v 39. ...

TRNAVA 22. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia podľahla v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí v Trnave Francúzsku 0:1 (0:1). O jediný gól stretnutia, ktoré svojou úrovňou nenadchlo, sa postaral v 39. min hviezdny útočník úradujúcich vicemajstrov sveta Thierry Henry. Útočník FC Barcelona rýchlou rozohrávkou priameho kopu prekvapil slovenského brankára Štefana Seneckého. Vo vzájomnej bilancii slovenských a francúzskych futbalistov majú "Les Bleus" po strede na konte 2 víťazstvá, 1 remízu a 1 prehru. Zverencom trénera Raymonda Domenecha výsledkovo vyšla odveta za vlaňajšiu prehru so Slovákmi na Stade de France v Paríži (1:2).

Slovensko - Francúzsko 0:1 (0:1)
Gól: 39. Henry, ŽK: 22. Klimpl, 40. Šesták, 69. Slovák, 90.+ Hološko - 48. Malouda, 49. Makelele, rozhodovali: Igor Jegorov - Vladislav Chodejev, Jevgenij Volnin (všetci Rus.), 13 164 divákov

Slovensko: Senecký - Krajčík (84. Brezinský), Klimpl, J. Ďurica, Had (67. I. Žofčák) - Hamšík (85. Zd. Štrba) - Šesták (46. Slovák), Sapara (72. J. Kozák), M. Čech - Mintál (46. Hološko) - Vittek
Francúzsko: Landreau - Clerc (63. Sagna), Mexes (88. Boumsong), Abidal, Evra - Vieira (59. Toulalan), Makelele - Ribéry (73. Nasri), Malouda - Anelka, Henry (85. K. Benzema)

V úvode duelu mali viac z hry Francúzi, výborne si prihrávali, no ich snaha sa končila pred domácou šestnástkou. V 6. min zhaslo na trnavskom štadióne časť osvetlenia, no pokračovalo sa ďalej. Na konci prvej desaťminútovky sa predviedli aj Slováci. Sapara namiesto strely spoza šestnástky volil prihrávku do uličky na Vitteka, toho však telom odblokoval Mexes. O minútu neskôr výborne zakrútil priamy kop Sapara, no pripravený bol Abidal a na následný center nedočiahol hlavou Šesták. Na druhej strane to spoza pokutového územia skúšal Anelka, no po zemi mieril len do stredu bránky. V 17. min prišiel pekný slovenský moment. Aktívny Sapara našiel na pravej strane Šestáka, jeho krížny center si spracoval Čech a ľavačkou natiahol Landreaua. Dve ofenzívne hviezdy "Les Bleus" Anelka s Henrym sa predviedli v 24. min, keď prvý menovaný naservíroval novej posile FC Barcelona, ale ten svojím typickým zakončením netrafil medzi tri žrde. O desať minút neskôr sa Henry dostal po vynikajúcej časovanej prihrávke Vieiru za slovenskú obranu do obrovskej šance, poradil si aj s vybiehajúcim Seneckým, no z uhla nemieril presne do opustenej bránky. Chvíľa ikony francúzskej reprezentácie však prišla v 39. min. Ďurica pred šestnástkou nešetrne zložil Anelku a Henry nečakajúc na pokyn hlavného arbitra prízemnou strelou k ľavej žrdi prekvapil Seneckého, ktorý si ešte dirigoval hráčov pred sebou. O minútu neskôr sa o vyrovnanie pokúšal po Saparovej centrovanej lopte Šesták, jeho hlavička mierila nad Landreauovu svätyňu.
Po zmene strán Slováci po čiastočnom prestriedaní zavelili do útoku. Z dvoch rohov v rýchlom slede sa narodila pekná strela Saparu a o niečo neskôr vyskúšal francúzskeho gólmana tvrdou strelou striedajúci Hološko. Po hodine hry nepresný rozhodca Jegorov nechal Maloudu v ofsajdovej pozícii pokračovať v hre, ale Senecký včasným vybehnutím zachránil. V 64. min Anelka z uhla napálil loptu do priestoru, kde stál slovenský gólman, a ten efektne hruďou vyrazil. Francúzi mali naďalej navrch, o dve minúty neskôr Ribéryho jedovka len tesne minula pravú žrď slovenskej bránky. V 76. min brankár Senecký prehral po rohu súboj s Mexesom a francúzsky stopér opečiatkoval brvno. Loptou v sieti sa neskončila ani následná dorážka Henryho. V tom čase už hrali oba tímy v značne obmenených zostavách, čo plynulosti hry veľmi neprospelo. Gól zo strany hostí si pýtala aj spolupráca striedajúcich hráčov v 80. min. Nasri našiel z rohu Sagnu, a ten nikým nekrytý hlavičkoval vedľa bránky. V záverečných minútach sa už viac striedalo ako hralo smerom dopredu a Francúzi napokon jednogólové víťazstvo na Slovensku bez väčších problémov udržali.