30. júna 2007

Striebro pre Martikána, Dukátová štvrtá

V sobotných finálových pretekoch úvodného kola Svetového pohára 2007 vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa z prvenstiev tešili domáci reprezentanti - v C1 triumfoval bronzový medailista z minuloročných ...

PRAHA 30. júna (WEBNOVINY) - V sobotných finálových pretekoch úvodného kola Svetového pohára 2007 vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa z prvenstiev tešili domáci reprezentanti - v C1 triumfoval bronzový medailista z minuloročných majstrovstiev sveta práve v tomto istom kanáli Stanislav Ježek a medzi kajakárkami zvíťazila dvojnásobná olympijská víťazka Štěpánka Hilgertová. Zo slovenských slalomárov si na medailu siahol Michal Martikán, ktorý s odstupom 0,14 sekundy skončil medzi singlistami druhý. Vo finálovom kole zajazdil suverénne najlepší čas dňa, ale na prvenstvo mu to nestačilo. Juraj Minčík si v tej istej kategórii vypádloval 6. pozíciu. V kategórii žien hneď za stupňom víťazov na 4. priečke, rovnako ako na nedávnom európskom šampionáte v Liptovskom Mikuláši, skončila Jana Dukátová. Ďalším trom slovenským reprezentantom sa nepodarilo postúpiť zo semifinále - medzi kanoistami obsadil Matej Beňuš až 27. miesto, v súťaži kajakárok Elena Kaliská skončila dvanásta, Gabriele Stacherovej patrila 14. pozícia. V nedeľu sú v Troji na programe semifinálové a finálové jazdy v C2 a K1 mužov.