06. novembra 2007

Štvrťfinále - Žilina - Nitra - sumár

odveta je na programe v stredu 5. decembra o 16.30 h na štadióne v Nitre Góly: 4. Tesák, 42. Jež - 57. Gruber, 90.+ ...

Futbal - Slovenský pohár 2007/2008 - štvrťfinále - 1. zápas:

MŠK Žilina - FC Nitra 2:2 (2:0) - odveta je na programe v stredu 5. decembra o 16.30 h na štadióne v Nitre
Góly: 4. Tesák, 42. Jež - 57. Gruber, 90.+ Babic, ŽK: 83. Tesák - 73. Gruber, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Likavský, 1564 divákov

Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Szórád, Tesák - Zd. Štrba - Breška, Devátý, Jež - Štyvar (63. Lietava), Porázik (73. V. Leitner)
Nitra: Tujvel - Čeman, Martin Tóth, Karlík, Ďatko - Šimončič - Grajciar (46. M. Kostoláni), Babic, Gruber, M. Farkaš (90. Machovec) - Čurgali (46. Vrána)

Favorizovaní futbalisti Žiliny sa v domácom prostredí ujali vedenia hneď z prvej akcie. Jež prihral z rohového kopu obrancovi Tesákovi a ten prekvapil z 20 metrov nitrianskeho brankára Tujvela strelou do ľavého horného rohu - 1:0. Onedlho poslal ďalšiu nebezpečnú strelu na bránku hostí Porázik. Na opačnej strane skúsil šťastie spoza šestnástky Michal Farkaš, ale Kuciak bol pripravený. Ďalší priebeh prvého dejstva bol v réžii domácich. Najväčšiu šancu mali v 21. min Štyvar s Breškom, no pred Tujvelom zaváhali a vracajúci sa obrancovia hosťujúceho mužstva odkopli loptu do bezpečia. Tri minúty pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku však po presnom Breškovom centri dokázal zvýšiť vedenie Žilinčanov stredopoliar Jež - 2:0. Po zmene strán mohol definitívne rozhodnúť Devátý, jeho pokus však bol nepresný. Naopak, neočakávane prišiel kontaktný gól. V 57. min žilinská obrana zostala stáť a Gruber mal dostatok priestoru na presnú hlavičku. Po znížení náskoku sa hralo viac v strede ihriska ako pred bránkami, viac šancí mala Žilina. V nadstavenom čase však šokoval domáceho lídra aktuálnej tabuľky Corgoň ligy vyrovnávajúcim gólom Babic, ktorý využil ďalšie zaváhanie obrany MŠK. Po utorkovej remíze 2:2 sú šance oboch tímov na postup do semifinále Slovenského pohára otvorené, odvetný duel Nitra - Žilina je na programe v stredu 5. decembra na štadióne pod Zoborom.