06. novembra 2007

Tatra banka Open - Lacko nestačil na Fallu

Slovenský tenis stále nemá svojho zástupcu v 2. kole dvojhry na challengerovom turnaji Tatra banka Open v Bratislave (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch v hale). V utorok sa po Filipovi Poláškovi ...

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský tenis stále nemá svojho zástupcu v 2. kole dvojhry na challengerovom turnaji Tatra banka Open v Bratislave (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch v hale). V utorok sa po Filipovi Poláškovi rýchlo porúčal aj Lukáš Lacko, ktorý podľahol v súboji dvoch nenasadených hráčov Kolumbijčanovi Alejandrovi Fallovi za 66 minút 2:6, 5:7. Piešťanský rodák Lacko (138. v ATP Entry), ktorý len pred tromi dňami oslávil 20. narodeniny, nevyužil možnosť predstihnúť v rebríčku ATP Entry Dominika Hrbatého (136.) a stať sa slovenskou mužskou jednotkou. Lackovi sa na bratislavskom challengeri ani na štvrtý pokus nepodarilo postúpiť do 2. kola. V predchádzajúcich troch rokoch zostal dvakrát na rakete Hrbatého a raz Argentínčana Del Potra.

Prvý set bol vyrovnaný len do stavu 2:2. Od tohto okamihu uhral semifinalista nedávneho turnaja ATP v Lyone Falla štyri gemy v rade a za 25 minút sa tešil zo zisku setu v pomere 6:2. Výrazne mu však k tomu dopomohol jeho slovenský súper, ktorý urobil priveľa chýb. Lacko márne hľadal herný rytmus aj na začiatku druhého setu. Prehral prvé dve svoje podania a prvý gem získal až za stavu 0:3. Potom slovenský tenista zdvihol hlavu, znížil na 2:3, ale Kolumbijčan kontroval na 5:2. Za tohto krajne nepriaznivého stavu Lacko ešte zabojoval, vyrovnal na 5:5, ale koncovku setu už nezvládol. Dvadsaťtriročný Falla čistou hrou na tretí pokus pri svojom podaní doviedol zápas do víťazného konca.

Dvojhra - 1. kolo:
Alejandro Falla (Kol.) - Lukáš Lacko (SR) 6:2, 7:5

Lukáš Lacko: "Mal som problémy sám so sebou. Nevyhovovala mi ani hra súpera, ktorý často dobre kontroval. Nevedel som sa dostať do rytmu. Keď sa mi to konečne v druhom sete trochu podarilo a začalo sa to otáčať, Falla akurát tiež chytil lepšiu chvíľku a dotiahol zápas do víťazného konca."