Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. februára 2020

Súd nevyhovel návrhu spoločnosti Huawei, zákon zakazujúci vláde používať jej zariadenia platí


Tagy: súd zákaz

Americký federálny sudca v Texase zamietol návrh čínskeho technologického gigantu Huawei na súdne konanie, ktorým firma namietala proti americkému zákonu zakazujúcemu vláde a jej dodávateľom používať ...Zdieľať
huawei 676x451 19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Americký federálny sudca v Texase zamietol návrh čínskeho technologického gigantu Huawei na súdne konanie, ktorým firma namietala proti americkému zákonu zakazujúcemu vláde a jej dodávateľom používať zariadenie Huawei pre obavy o bezpečnosť.


Cieľom návrhu, ktorý čínska firma podala vlani v marci, bolo vyhlásiť tento zákon za protiústavný. Firma Huawei argumentovala, že zákon si ju vybral na potrestanie a neumožnil jej náležitý proces.

Súd v Texase však rozhodol, že zákaz nie je potrestaním a že americká federálna vláda má právo obchodovať s inými firmami. Návrh spoločnosť Huawei podala v texaskom meste Plano, kde je jej hlavné americké sídlo.

Predstavitelia americkej administratívy tvrdia, že firma Huawei by mohla čínskej vláde poskytnúť tajný prístup k dátam, čo firma popiera.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd nevyhovel návrhu spoločnosti Huawei, zákon zakazujúci vláde používať jej zariadenia platí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: súd zákaz
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Starostlivosť o seniorov by mala byť podľa prezidentky Čaputovej prioritou pre novú vládu
<< predchádzajúci článok
Merkelová nevstúpi do výberu nového lídra CDU a potvrdila, že už nechce byť kancelárkou

Súd nevyhovel návrhu spoločnosti Huawei, zákon zakazujúci vláde používať jej zariadenia platí - diskusné fórum čitateľov