Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2007

Súdia spoločníka Mikuláša Č., bývalého riaditeľa Security 3Výpoveďou súdnej znalkyne pokračovalo dnes na Krajskom súde v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s 32-ročným Jánom Č., stíhaným za trestné činy pokusu vraždy, porušovania domovej ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 14. februára (WEBNOVINY) – Výpoveďou súdnej znalkyne pokračovalo dnes na Krajskom súde v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s 32-ročným Jánom Č., stíhaným za trestné činy pokusu vraždy, porušovania domovej slobody a nedovoleného ozbrojovania. Ján Č. bol v roku 1997 riaditeľom civilnej bezpečnostnej služby Security 3, ktorej majiteľom bol údajný boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Č.

Proces sa koná v neprítomnosti obžalovaného, ktorého pred dvoma rokmi pre nečinnosť súdu prepustili z väzby a v súčasnosti sa ukrýva. Prokurátor mu kladie za vinu, že pokus vraždy mal spáchať 2. mája 2003 voči sestre svojej dôvernej priateľky, s ktorou žil takmer päť rokov. Vnikol do ich bytu a svoju obeť postrelil nezistenou zbraňou do hlavy a bodol do chrbta nožom. Nebyť rýchleho zásahu lekárov a následných operačných zákrokov, žena by zomrela.

Znalkyňa z odboru zdravotníctva vysvetľovala, koľko alkoholu mohol mať v sebe obžalovaný v čase skutku. Ten v prípravnom konaní povedal, že večer predtým vypil asi desať poldeci slivovice a na skutok sa nepamätá. Jeho obhajca na súde napadol alkotest, pretože na ňom nie je podpis jeho klienta.

Sudca informoval, že matka obžalovaného mu napísala list, v ktorom tvrdí, že Ján je nevinný. Podľa nej prípad bol vykonštruovaný so zámerom syna umlčať. Matka má obavy o seba a rodinu.

Senát vyhovel obhajcovi, ktorý žiadal predvolať ďalších svedkov a odročil pojednávanie na marec. Svedok, ktorý mal povedať, že videl z miesta činu utekať chlapa, ale nebol to Ján Č., sa nenachádza na adrese trvalého bydliska, nie je ani vo väzbe, ani vo výkone trestu. Jeho predvolanie bude teda problematické.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Putin označil svoju blízkovýchodnú cestu za úspech
<< predchádzajúci článok
Šéf misie OSN žiada okamžité odstúpenie šéfa polície OSN