23. júla 2006

Súhrn 2. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov stretnutí 2. kola futbalovej Corgoň ligy: PIATOK FC Senec - MFK Košice 4:1 (1:0) Góly: 10. a 67. Anane, 57. Takáč, 89. Marcin - 47. Majoroš ml. ŽK: 29. ...

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 2. kola futbalovej Corgoň ligy:

PIATOK
FC Senec - MFK Košice 4:1 (1:0)
Góly: 10. a 67. Anane, 57. Takáč, 89. Marcin - 47. Majoroš ml.
ŽK: 29. Moughfire, 43. M. Kováč, 56. Pecha - 59. Bicák, rozhodovali: Šipoš - Somoláni, Palušák, 2469 divákov

Senec: Perniš - Pecha, Ľ. Michalík, Matič, Angelovič - Moughfire, Anane (79. Luciano Ray), Guldan, Papaj - E. Takáč (75. Marcin), M. Kováč
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Školník, Majerník - I. Kozák, Kolbas (46. Bicák), J. Majoroš ml., Bašista - Jurčo, Piatka

V zápase, v ktorom sa stretli noví účastníci Corgoň ligy, sa vedenia už v 10. minúte ujali Senčania keď Papaj ideálne vysunul Ananeho a ten strelou po zemi otvoril skóre duelu. Do polčasu si hostia vytvorili viacero gólových príležitostí, ale Majerníkovi, Piatkovi ani Bašistovi sa vyrovnať nepodarilo. V 43. minúte však takmer udrelo na druhej strane, Moughfire však netrafil prázdnu bránu. Hneď v úvode druhej časti hry sa skóre vyrovnalo, keď po štandardnej situácii sa presadil Majoroš. Domáci sa však nevzdali a o desať minút sa opäť ujali vedenia. Takáč nečakane vystrelil a brankár Putnovský pustil loptu za svoj chrbát. V 67. min svietila na tabuli na strane Senca trojka, po tom, ako Anane po štandardnej situácii druhýkrát za večer rozvlnil sieť. Onedlho sa hosťujúci Bicák pokúsil prekvapiť Perniša, ten však bol pozorný. Záverečnú bodku za duelom dal v 89. minúte nádhernou strelou z 25 metrov striedajúci Marcin.

Hlasy po stretnutí:
Jozef Valovič (tréner FC Senec): "Chcem súperovi poblahoželať. Zápas potešil divákov na tribúne. Chlapci sa po prehre s Nitrou dnes na zápas skoncentrovali. Bolo ťažké ich motivovať, ale ukázali, že bojovnosťou a snahou sa dá zvíťaziť. Myslím, že dnes diváci videli solídny prvoligový zápas a chcem sa svojim hráčom poďakovať.
Ján Kozák st. (tréner MFK Košice): "Vedeli sme, že Senec hral proti Nitre dobre. Vypracoval si veľa gólových príležitostí, ale pred týždňom skórovať nedokázal. Tentokrát sa mu to podarilo štyrikrát. Potvrdilo sa, že do čoho súper kopol, z toho bol aj gól. Tohto som sa obával. Je pravda, že Senec išiel viac za víťazstvom ako my. Moji chlapci hrali v určitých fázach dosť pasívne. Tak lacno a šťastne sa ku gólom domáci už tak skoro nedostanú. Bohužiaľ taký je futbal. Rešpektujem to, je to fakt. Nevzdávame sa a od zajtra budeme pracovať na tom, aby sme o týždeň opäť bodovali."

SOBOTA
FC Nitra - MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól: 39. A. Nemec
ŽK: 11. Minarčík, 57. Jež, 60. Vršič (všetci Žilina), rozhodovali: Mriglot - Weiss, Benko, 2130 divákov

Nitra: Tujvel (46. Senecký) - Čeman, P. Farkaš, Gunda, Erik Hrnčár (72. Leško), M. Farkaš - Štajer, Babic, Grajciar, Hesek - Rák
Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Jež - Vršič, Štrba, Belák (80. Luis Ramos), Minarčík - Porázik (90. Devátý), A. Nemec (68. Šesták)

V úvode stretnutia sa pod Zoborom hral ospalý futbal, keď slnko patrične odčerpávalo hráčom kvantum energie. Do prvej vážnejšej šance sa dostal v 9. min hosťujúci Belák, ktorý síce prekonal nitrianskeho gólmana Tujvela, no jeho strelu zastavilo brvno a len kúsok chýbal, aby sa lopta dostala do bránky. Na druhej strane mohol skórovať v 25. min Grajciar, no Kuciak si udržal čisté konto. Žilinčanom sa vydarila akcia v 39. min, kedy Nemec prestrelil domáceho Tujvela a naklonil misky váh na stranu MŠK. Nitrania sa hneď po nástupe do druhého polčasu snažili otočiť nepriaznivý stav. Hesek ani Grajciar však nepremenili vyložené šance, keď sa ocitli zoči-voči gólmanovi Kuciakovi. O niekoľko minút neskôr to skúšal Rák, aj on však bránku minul. Na druhej strane sa zaskvel brankár Senecký, keď vyrazil Ježovu dobre mierenú strelu, hneď na to mu pomohla žrď. V 84. min prestrelil Hesek, a keď o minútu neskôr Šesták netrafil prázdnu bránku, skóre sa už nezmenilo a hostia si odniesli všetky body.

Hlasy trénerov:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Futbalová realita prináša výhry aj prehry. Dnes sme prehrali s kvalitnejším súperom a len vďaka Seneckému sa Žiline nepodarilo premeniť viac príležitostí. V II. polčase sme hrali vabank, no zmeniť stav sa nám nepodarilo."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Nepodali sme výkon podľa našich predstáv. Výhra nás preto teší o to viac. Oba tímy preukázali chuť hrať aj v takomto horúcom počasí. My sme mali viac šťastia a uhrali sme dobrý výsledok s kvalitným súperom, akým je Nitra."

Inter Bratislava - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 8. Šlahor, 86. Švancara - 43. Nezmar
ŽK: 26. Šlahor, 41. Švancara, 60. Matovič, 88. Petrán - 89. Nezmar, ČK: 52. Maslo za faul, rozhodovali: Šulgan - Pastorek, Bacsa, 1365 divákov

Inter: Bernady (46. Krnáč) - Petrán, Peter Majerník, Kunzo, Matovič - Musil, Pečálka (80. Paulík), Urban, Kaprálik (67. Augustín) - Šlahor, Švancara
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Rychlík (88. Dovičovič) - Žofčák, Sapara, Maslo, Božok (64. T. Sedlák) - Nezmar, Tomčák (80. Jendrišek)

Úvod zápasu priniesol svižný futbal. Už v 2. min skončila lopta tečovaná Šlahorom na žrdi ružomberskej brány. Z protiútoku neuspel Tomčák. V 8. min uplatnil svoju rýchlosť Šlahor, ktorý zužitkoval presnú prihrávku Švancaru a úspešne obhodil aj Hajdúcha - 1:0. Domáci sa po vysokej prehre v Dubnici snažili o ofenzívnu hru a mali aj miernu prevahu. Hostia hrozili predovšetkým z rýchlych brejkov dvojice Nezmar - Tomčák. V 20. min potiahol loptu aktívny Šlahor pred šestnástku, z jej hranice však nemieril presne. Pred prestávkou ukázal svoje schopnosti a pohotovosť Nezmar, ktorý potrestal nedorozumenie domácej obrany a nepresný Bernadyho odkop, keď približne zo 40 metrov poslal loptu lobom do siete. V druhom polčase získal Inter po vylúčení Masla za faul na unikajúceho Švancaru prevahu, ale dlho ju nedokázal využiť. V medzišestnástkovom futbale sa oba tímy spoliehali na brejky, Žofčák na jednej strane a Šlahor na druhej v dobrých pozíciách neuspeli. O osude zápasu rozhodla 86. minúta, keď Musil našiel presným centrom do šestnástky vbiehajúceho Švancaru a ten hneď vo svojom prvom zápase po prestupe z Brna skóroval a zabezpečil Interu zisk troch bodov.

Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Po prehre v Dubnici mužstvo správne zareagovalo a proti kvalitnému súperovi zahralo dobrý zápas. Začali sme dobre, ale v závere polčasu sme dostali prakticky vlastný gól. V druhej štyridsaťpäťminútovke nám pomohlo vylúčenie Masla. Ťažko sme sa však presadzovali. Víťazný gól si mužstvo zaslúžilo za prejavenú vôľu. Švancara priniesol do mužstva skúsenosti. Jeho výkon bol dobrou lastovičkou, vidieť však, že má resty."
František Komňacký (tréner Ružomberka): "V tomto zápase sme nemali prehrať. Mužstvo by malo takéto stretnutia zvládať. Nehrali sme dobre v ofenzíve a ani v defenzíve. Na začiatku sme urobili niekoľko chýb a pykali sme. Potom sme vyrovnali, ale fatálna chyba a vylúčenie nás opäť potrestali. Inter dal z jednej druhopolčasovej šance gól a bojovnosťou i nasadením išiel za úspechom."

AS Trenčín - ZTS Dubnica 0:1 (0:0)
Gól 56. Ižvolt (11 m)
ŽK: 36. Pastva, 43. Lešták, 45. Baranyai, 55. Belic - 41. Holec, 44. Bruško, 81. Jonáš, 90.+ Baláž, ČK: 41. Kopačka (ZTS) za faul zozadu v gólovej príležitosti, rozhodujú: Pavlík - Medveď, Cuninka, 3000 divákov

Trenčín: Belic - Pastva, Cs. Horváth, Mičenec, Novisedlák - Lešták (60. P. Brezík), T. Marček, Kubica - Baranyai (60. M. Rožník), Štyvar, Obal (66. Gergel)
Dubnica: Holec - Špendla, Kopačka, Adámik, Jonáš - Ižvolt, Bruško, Držík, Grendel (61. Pleva) - Kiška (69. Baláž), M. Filo (87. Kuzma)

V 13. min Kiška z diaľky prudko poslal loptu vedľa brány a naznačil tak, kto bude držať v ruke dirigentskú taktovku. Hostia výborným pohybom a rýchlymi kombináciami ovládli dianie na ihrisku a držali si súpera na dištanc. V 17. min sa nečakane dostal do šance domáci Obal, ale tesne minul. Po polhodine hry mali Dubničania ďalšie tri šance - Grendelovu strelu z hranice šestnástky Trenčania pred bránou zblokovali, na Filovu strelu z blízka dobre zareagoval brankár Belic a Jonášova hlavička po rohu mierila nad brvno. V 35. min zblízka preveril Holeca Horváth, ale trenčianske chvíle prišli o šesť minút. Sólový únik Štyvara zastavil nedovolene v šestnástke Kopačka, ktorý musel putovať pod sprchy. Penaltu Pastva nepremenil, keď trafil iba žrď. Presilovku však domáci hrali vlažne a v 55. min za to pykali. Kiškove bleskové sólo zastavil faulom Belic a nariadený pokutový kop Ižvolt bezpečne premenil - 0:1. V 62. min vycvičil domácu obranu Kiška, Belic jeho strelu s námahou vytlačil a neskôr si poradil aj s Ižvoltovým nebezpečným priamym kopom. Trenčania mohli vyrovnať v 82. min, Mičenec však priamy kop z hranice šestnástky poslal tesne nad brvno. Dubničania, hrajúci celý druhý polčas oslabení, zaslúžené víťazstvo udržali, pretože boli lepší.

Karol Marko (tréner Trenčína): "Zápas prakticky rozhodli jedenástky - my sme tú svoju nepremenili, kým súper skóroval. Dubničania boli futbalovejší pretože sú viac zohratí. Prvý polčas nám vychádzal, ale vylúčenie Kopačku nám asi uškodilo. Nakoniec o našej prehre rozhodla menšia koncentrácia v situácii pred dubnickou penaltou. Dobre rozohraný zápas sme po pokutovom kope súpera nezvládli a Dubnica s rutinou uhrala víťazstvo."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Chceli sme potvrdiť výborný výkon z prvého kola a do Trenčína sme prišli vyhrať. Sme si vedomí toho, že máme lepšie a zohratejšie mužstvo ako Trenčín. Mali sme viac šancí, boli sme futbalovejší a lepší ako súper aj s desiatimi hráčmi, čakali sme na brejky a pre naše víťazstvo sme urobili všetko."

FC Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)
Góly: 13. Hrabal, 90. Kopúnek - 50. Lietava
ŽK: 39. Kriss, 51. Kožuch, 72. Filip, 90.+ Lipčák - 19. Marek Seman, 48. Ľ. Vyskoč, 49. Lietava, 73. Wozniak, ČK: 79. Kožuch - 87. Marek Seman (obaja po druhej ŽK), rozhodovali: Jaška - Sluk, D. Hrčka, 2256 divákov

Trnava: Lipčák - Filip, Hrabal, Poljovka, V. Labant (62. Fall) - P. Ďuriš (90.+ Semanko), Kopúnek, Husár - Sninský - Kožuch, Kriss (59. Blaha)
Banská Bystrica: Zajac - Marek Seman, Peter Farkaš (66. Kurty), Páleník, Kotrys - Ľ. Vyskoč, Wozniak (90.+ Medveď), Pečovský, Libič (90.+ Ďuriš) - Semeník, Lietava

Spartak takmer v domácom prostredí v Senci od úvodu zatlačil súpera. Trnava mala tlak, z ktorého Banskobystričania kopili chyby, ale húževnato odolávali. Hostia spod Urpína pohrozili síce už v 3. min nebezpečným brejkom, keď krížna strela Pečovského tesne minula pravú žrď Lipčákovej bránky. Úvodný gól sa zrodil nečakane a rýchlo, keď v 13. min pred pokutovým územím Peter Farkaš zahral loptu rukou, rozhodca nariadil priamy kop, ktorý prízemnou delovkou k pravej žrdi prekonal bezmocného Zajaca. Trnavčania aj v ďalších minútach diktovali tempo hry, boli kombinačne aj herne lepší a svoju útočnú snahu mohli zúročiť ďalším gólom, ale v 26. min Sninského lob pod brvno Zajac reflexívne vyškriabal na roh. Banská Bystrica sa dostávala na dostrel len po šestnástku domáceho tímu, ich útočné snahy však boli bezzubé. Tienistou stránkou I. polčasu bolo správanie sa trnavských fanúšikov, ktorí prinútili hádzaním rôznych predmetov na hraciu plochu hlavného rozhodcu niekoľkrát stretnutie prerušiť. Po obrátke tempo opadlo, čoraz častejšie hrozili Banskobystričania, v 50. min využili fatálne zaváhanie Poljovku v rozohrávke, lopty sa zmocnil dôrazný Semeník, ten prihral do behu Lietavovi, ktorý chladnokrvne povedľa vybiehajúceho Lipčáka vyrovnal na 1:1. V 57. min stopercentnú šancu Trnavy spálil Sninský, keď z piatich metrov zoči-voči Zajacovi nedal. V 70. min prišlo prvé vážne prerušenie hry, keď rozhodca Jaška musel prerušiť hru pre vyčíňanie trnavských fanúšikov, ktorí vnikli na ihrisko a v sektore sa medzi fanúšikmi a policajtmi odohrávali nechutné scény. Po troch minútach sa však opäť pokračovalo. V 78. min nastalo ďalšie prerušenie, keď domáci fanúšikovia opäť vnikli na ihrisko, kde došlo aj k stretu s hráčmi a rozhodca stiahol tímy do šatní. Po dvadsaťminútovej pauze videl v 79. min Kožuch druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. O chvíľu ho nasledoval aj hosťujúci Marek Seman, keď rovnako ako Kožuch videl druhú žltú kartu. V 90. min Blaha vyhral súboj s Kurtym, prihral neobsadenému Kopúnkovi a ten krížnou strelou k pravej žrdi spečatil zaslúženú výhru Trnavy

Jozef Bubenko (tréner Trnavy): "V dnešnom zápase bolo veľa napätia a nervozity. Pripadal som si ako na ligovom zápase v Grécku. Prvý polčas mal svoju kvalitu aj dynamiku, aj keď sa hral menej kombinačný futbal. V druhej časti hry sme urobili hrubú chybu Poljovkom a posadili sme do psychickej výhody súpera. Hra bola rozháraná a bolo otázkou šťastia kto dá víťazný gól. Dali sme ho my a zaslúžene sme zvíťazili."
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme dobrý a obojstranne útočný futbal aj za tohto extrémne teplého počasia. Obe mužstvá sa snažili hrať aktívne, divákom sa hra páčila. Bolo aj dosť agresivity na ihrisku. Druhý polčas sa mi hodnotí ťažšie, po prerušení hry zo strany fanúšikov Trnavy. Po vylúčení Kožucha sme mali navrch, ale vzápätí sme stratili Semana a v závere aj cenný bodový úspech. Pre nás sa zápas vyvíjal pomerne dobre. Prevahu sme však nezvládli."

NEDEĽA
Artmedia Bratislava - Slovan Bratislava 4:1 (3:0)
Góly: 2. R. Konečný, 42. Hartig, 45. Čišovský, 90.+ Reiter (11 m) - 69. Poliaček
ŽK: 8. Debnár, 26. Buryán, 78. R. Konečný - 6. Ševela, 25. Dobrotka, 67. Sloboda, 90.+ Urgela, rozhodovali: Richtárik - Csabay, Likavský, 9500 divákov

Artmedia: Kollár - Čišovský, Debnár, R. Konečný, Tchuř - Buryán (78. Halenár), G. Straka (50. Burák), J. Kozák, Kubala - Oravec, Hartig (62. Reiter)
Slovan: Prole - Dobrotka, Ševela, Polgár, Urgela - Kosmeľ (66. Sloboda), Struhár, P. Sedlák, S. Slovák (22. Poliaček) - Masaryk (85. M. Otočka), Vyskočil

Vo výbornej atmosfére sa za Starým bratislavským mostom hral od začiatku zaujímavý futbal s viacerými príležitosťami na oboch stranách. Domácim vyšiel úvod, keď po sérii krátkych prihrávok v strede poľa napriahol z 30 m Roman Konečný a vymietol pavučinu Proleho brány. Už o tri minúty mohlo byť vyrovnané, strela Kosmeľa však tesne minula ľavú žrď. V 22. min sa uvoľnil Pavol Sedlák so strelou však dlho otáľal a domáca obrana ho od lopty odstavila. Po polhodine hry skúšali Slovanisti prekvapiť domáceho brankára dvoma strelami spoza šestnástky, no Vyskočil ani striedajúci Poliaček nezakončili dôrazne. V 40. min sa ocitol v šanci Hartig, z uhla však nastrelil iba Proleho. O tri minúty ale po Kozákovom vysunutí ten istý hráč gólmana belasých obišiel a do prázdnej brány zvýšil - 2:0. Už v nadstavenom čase sa po štandardnej situácii v "malom vápne" najlepšie zorientoval Čišovský a stanovil na polčasových 3:0. Úvodná pätnásťminútovka druhého polčasu patrila domácim futbalistom. Dve Hartigove príležitosti však ostali nevyužité. V 69. min sa podarilo "belasým" znížiť, keď po Sedlákovej akcii presne odcentroval Vyskočil a Poliaček krížnou strelu prekonal bezmocného Kollára. Otočka a Masaryk však ďalšie gólové príležitosti hostí nepremenili. V nadstavenom čase uzavrel skóre stretnutia na konečných 4:1 pre domácich úspešným pokutovým kopom Reiter.

Jozef Adamec (tréner Artmedie): "Vyšiel nám prvý polčas, keď sme využili prednosti našich útočníkov. Po zmene strán sme sa sústredili na defenzívu a udržanie výsledku. Celkovo sme odohrali dobrý zápas a získali sme zaslúžené víťazstvo."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Hrali sme veľmi naivne, najmä v obrane sme robili obrovské chyby. Diváci však videli zaujímavý zápas, v ktorom Artmedia zvíťazila zaslúžene."