11. marca 2007

Súhrn výsledkov 33. kola extraligy basketbalistov

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 33. kola extraligy basketbalistov: SOBOTA Chemosvit Svit - BK Levice 105:62 (23:11, 31:15, 23:15, 28:21) Najviac bodov: Sedmák 16, Znanec, ...

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 33. kola extraligy basketbalistov:

SOBOTA
Chemosvit Svit - BK Levice 105:62 (23:11, 31:15, 23:15, 28:21)
Najviac bodov: Sedmák 16, Znanec, Budzinauskas a Klarič po 14 - Lutovský 15, Jurík 12, Kollár 10
TH: 15/11 - 18/14, fauly: 20 - 16, trojky: 10 - 4, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Hrabuvčin, 500 divákov
Levičania pricestovali pod Tatry len so siedmimi hráčmi. Domáci hneď od úvodu ovládli hru a vývoj stretnutia mali plne pod kontrolou. Už do polčasovej prestávky viedli takmer o 30 bodov. Levičania sa snažili spomaľovať hru, ale Chemosvit aj napriek tomu zaznamenal v 39. min magickú stovku. Domáci tréner dal príležitosť aj všetkým hráčom z lavičky.

AC LB 04 Spišská Nová Ves - Casta SPU Nitra 65:58 (16:20, 22:11, 8:19, 19:8)
Najviac bodov: Pešta 21, Ridzoň 11, Hovaňák 9 - Tomek 17, Hill 16, Richardson 11
TH: 16/10 - 21/12, fauly: 20 - 21, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Sudek, T. Lukáč a Kovalčík, 1100 divákov
Úvod tohto zaujímavého stretnutia patril hosťom. Tí si vďaka tesnej obrane dokonale ustrážili miesto pod košom, a keďže Spišiakom to zvonka nepadalo, Nitrania až do 15. min viedli o sedem bodov. Domáci potom prepli na vyššie obrátky, polčas vyhrali (38:31), no katastrofálne zahraná tretia štvrtina (8:19) posunula zápas do dramatickej koncovky, v ktorej boli šťastnejší hostitelia a získali dôležité dva body.

BK Dolný Kubín - E.S.O. Lučenec 92:72 (28:16, 15:21, 18:17, 31:18)
Najviac bodov: S. Jankovič 28, Caban 18, Barišič 17 - Bičvič 22, Závodný 12, Krajčo 9
TH: 25/16 - 18/13, fauly: 22 - 24, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Janáč, Zubák a Kurbaš, 200 divákov
Dolný Kubín v prvej štvrtine jednoznačne prevýšil Lučenec. Zaskočení hostia síce v druhej desaťminútovke stiahli náskok domácich. Tí sa však favorita nezľakli ani v druhom polčase a s majstrom nielenže držali tempo, ale rýchlymi protiútokmi dokázali kontrovať. Navyše Dolnokubínčania hrajúci domáce zápasy v susednom Ružomberku mali aj úspešnú streľbu spoza trojkového oblúka. Lučenec tak s Dolným Kubínom prehral už druhýkrát v tejto sezóne.

MBK Rieker Komárno - Inter Bratislava 90:81 (17:27, 22:16, 14:18, 37:20)
Najviac bodov: Pivac 23, Suja 22, Fapšo 17 - Golian 31, Ristanovič 16, Ivan 15
TH: 28/21 - 23/18, fauly: 21 - 20, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Brziak, Pipiška a Mlynarčík, 400 divákov
Inter začal stretnutie lepšie. S prehľadom vyhral prvú dvadsaťminútovku (43:39). Komárno sa dostávalo do tempa pomalšie. Rozhodujúca bola záverečná štvrtina, kde domáci obrovskou vôľou a nasadením otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. Inter sa pokúsil taktickými faulami zvrátiť výsledok v závere duelu, ale domáci už víťazstvo z rúk nepustili.

NEDEĽA
Slávia TU Košice - MBK Handlová 82:69 (25:17, 26:19, 19:19, 12:14)
Najviac bodov: Radovič 28, Svitek 18, Nuber 11 - Smačko 18/6, Vlaič a Marič po 12
TH: 15/10 - 11/10, fauly: 14 - 20, trojky: 9 - 9, rozhodovali: Kuzmiak, Hlinka, Cetl, 2000 divákov
V stretnutí nie príliš vysokej úrovne si domáci pripísali povinné víťazstvo, ale výkonom príliš neosllnili. V 16. min viedli Košičania už o 19 bodov (43:24), hostia sa v 27. min priblížili na rozdiel 11 bodov a ten vydržal prakticky až do konca.