03. februára 2007

Súhrn výsledkov basketbalovej extraligy žien

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien: Skupina o 1. - 6. miesto - 20. kolo: ŽBK Poprad - Viktoria PČSP Košice 82:73 (20:26, 15:15, ...

BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien:

Skupina o 1. - 6. miesto - 20. kolo:
ŽBK Poprad - Viktoria PČSP Košice 82:73 (20:26, 15:15, 25:15, 22:17)
Najviac bodov: Gandžalová 23, Krasnočková a Kloudová po 16 - Kovaľová 26, Kandráčová a Pindrochová po 9
TH: 26/13 - 17/12, fauly: 19 - 23, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Hrabuvčin a Mlynarčík, 750 divákov
Domáci tím sa v prvom polčase dopúšťal častých chýb a preto si Košičanky držali pohodlné vedenie. V 25. min však Popradčanky vyrovnali na 47:47 a už nepustili hosťky do vedenia. Po štrnástich dňoch tak vrátili Košičankám prehru zo základnej časti sezóny.

Cassovia Košice - Inpek UKF Nitra 85:74 (19:9, 25:18, 19:26, 22:11)
Najviac bodov: Rajecká 26, Grešnerová 20, Minčíková 13 - Kalafútová 29, Šujanová 16, Kubatová 12
TH: 17/9 - 24/18, fauly: 18 - 22, trojky: 8 - 2, rozhodovali: Šarišský a Kukeľčík, 250 divákov
V dramatickom stretnutí sa rozhodovalo až v samotnom závere. Kľúčovým momentom pre domáce bola úspešná trojka Slimákovej v 38. min, po ktorej sa odpútali na 75:69 a náskok si už udržali do záverečného klaksónu.

Skupina o 7. - 10. miesto - 19. kolo:
Spartak Myjava - FC Salmet 92 Levice 96:71 (21:15, 27:14, 30:24, 18:18)
Najviac bodov: Krč-Turbová 26, Žáková 15, Domaracká a Pilátová po 14 - Kováčiková 26, Antalecová 23, Matulová 12
TH: 15/13 - 27/18, fauly: 21 - 20, trojky: 11 - 3, rozhodovali: Hančík a Tomašovič, 300 divákov
Domáce družstvo potvrdilo úlohu favorita a od začiatku diktovalo tempo hry. Už v prvom polčase si dokázalo vytvoriť pohodlný dvadsaťbodový náskok, ktorý v druhom dejstve zvýšilo až na rozdiel 32 bodov. Hosťky v závere dokázali nepriaznivý výsledok už iba mierne skorigovať.

UMB Banská Bystrica - Slovan Bratislava 66:62 (18:8, 17:19, 17:14, 14:21)
Najviac bodov: Chlebovcová 21, Šimová 18, Babaríková 16 - Kozmonová 26, Križmová 10, Parízková a Krčmárová po 7
TH: 25/21 - 21/12, fauly: 22 - 23, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Bohucký a Tetl, 200 divákov
Slovan začal dobre a zakrátko viedol 4:0. Domáce basketbalistky však od tejto chvíle pridali a svojmu súperovi utiekli až na rozdiel 17 bodov (31:14) v 16. minúte. Bratislavčanky sa spamätali a ešte raz sa v 38. min ujali vedenia 60:59. Dramatickú koncovku však lepšie zvládlo UMB a zaznamenalo dôležité víťazstvo v skupine o záchranu.