10. novembra 2007

Súhrn výsledkov futbalovej súťaže - Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 16. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: Spartak Trnava - FC Senec 1:0 (1:0) Gól: 8. Barčík, ŽK: 80. Filipovič - ...

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 16. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

Spartak Trnava - FC Senec 1:0 (1:0)
Gól: 8. Barčík, ŽK: 80. Filipovič - 72. Marcin, 80. Kuráň, rozhodovali: Havrilla - Slyško, Kubačka, 3566 divákov
Trnava: Rybanský - Pončák, Doležaj, Poljovka, P. Jakubička - P. Ďuriš, R. Michalík (80. Vido), Kopačka, Barčík -
Kožuch (59. Filipovič), Bernáth (65. Tomčák)
Senec: Slovenčiak - Papaj, M. Drahno, Marcin, Pecha - Füzik (76. Kitaš), Kuráň, Škrabák (66. Nemček), Gábriš (46. Augustín) - Ujlaky - Kozár
Úvodný tlak, ktorý červeno-čierni vyvinuli proti Sencu, zužitkovali už v 8. min. Barčík z hranice šestnástky napriahol a prízemnou strelou k pravej žrdi nedal Slovenčiakovi šancu - 1:0. Spartakovci sa prezentovali dobrým herným prejavom, dostávali hostí pod tlak a tí často chybovali v rozohrávke. V 11. min sa mohlo skóre meniť opäť v prospech Trnavy. Barčík našiel Ďuriša, ktorý namieril do brankára a Kožuch po odrazenej lopte netrafil prázdnu bránku. V 24. min opäť Barčík strelil do dobre postaveného Slovenčiaka. O štyri minúty Bernáth spálil ďalšiu gólovú tutovku. Postupom času hra oboch tímov upadla do priemeru, Trnavčania niekoľkými nepresnými strelami už v prvom dejstve nedokázali svoj náskok zvýšiť. Po zmene strán uvoľnil Bernáth v 57. min Kožucha, ten vnikol do šestnástky a v snahe prekonať brankára hostí poslal loptu oblúčikom len do pravej žrde. V ďalšom priebehu predvádzali domáci nepresnú hru s množstvom chýb vo finálnej fáze a ich pokusy o zakončenie boli katastrofálne. Hostia živili nádej na vyrovnanie, čo vyburcovalo domácich fanúšikov k povzbudzovaniu. V 72. min faulovala obrana Senca Tomčáka, ale Kopačkovu penaltu Slovenčiak vyrazil. V 86. min sa vyznamanal domáci brankár Rybanský, ktorý reflexívne zabránil Kuráňovi vyrovnať. O dve minúty strela Barčíka tesne minula seneckú bránku. Na víťazstve Spartaka 1:0 sa už nič nezmenilo, ale výkon domácich bol pre divákov rozčarovaním.
Hlasy:
Josef Mazura (tréner Trnavy): "V prvom polčase to bol z našej strany kvalitný futbal s nepremenenými šancami. Po zmene strán nebola naša hra dobrá a z predvedeného výkonu som sklamaný. Napokon ma potešil iba zisk troch bodov."
Branislav Kriška (tréner Senca): "Gratulujem Trnavčanom k trom bodom. V prvom polčase mali dosť šancí, ale dali iba jeden gól. My sme od dvadsiatej minúty hru vyrovnali a aj v druhom polčase boli šance na oboch stranách."

ZTS Dubnica - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 42. Bruško, bez kariet, rozhodovali: Matúš - Laskovský, Mikulaj, 1030 divákov
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Adámik, Nosek, Ondráš - Bruško (70. Držík), L. Zápotoka, J. Zápotoka (65. Obert), T. Zápotoka (83. M. Filo ml.) - M. Kuzma, Seye
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Kotrys, Saláta, Herda - M. Ďuriš, Marek Seman, Pečovský, Hučko (86. Medveď) - Semeník (61. Šulek), Vukovič (70. M. Palic)
V prvom polčase nabádal podmočený terén obidva kolektívy k streľbe z diaľky, čo sa snažili využiť najmä hostia. Jediný gól zápasu však paradoxne padol napokon do siete Dukly. V 42. min si Bruško vymenil loptu s Tomášom Zápotokom, z pravej strany nádherne vystrelil zo vzdialenosti najmenej 35 metrov, lopta pred Borošom v šestnástke skočila a už na ňu nedočiahol - 1:0. V druhej polovici sa opäť hostia "zastreľovali" z diaľky, na hrote vymenili obidvoch útočníkov, ale výsledok sa im vyrovnať, resp. otočiť vo svoj prospech nepodarilo. Dubničania v nervóznom zápase napokon udržali jednogólové vedenie a dosiahli cenné víťazstvo. Z Banskej Bystrice prišiel svojich miláčikov podporiť približne 20-členný fanklub, dubnické obecenstvo vytvorilo v nefutbalovom počasí len komorné prostredie. Dôležité tri body však zostali na Považí.
Hlasy:
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Padol nám kameň zo srdca. Víťazstvo nám pomôže v ďalšom priebehu súťaže. V prvom polčase sme sa slabšie pohybovali, potom nám gól padol z neba. Som rád, že ho dal Bruško, ktorý bol dnes oporou, dával do hry rozum. V druhom polčase išlo najmä o zvládnutie fyzickej záťaže na ťažkom teréne. Prestriedali sme skôr defenzívnych hráčov a víťazstvo sme napokon udržali."
Štefan Horný (tréner Banskej Bystŕice): "Naša prevaha v zápase nič neznamenala. Neboli sme pre súpera nebezpeční. Nedarili sa nám finálne prihrávky, bolo to bez momentu prekvapenia. Nechýbalo nasadenie, snaha, no domáci dokázali kontrolovať hru a nepustili nás do vážnejších akcií. Išli sme do rizika, dopredu so Salátom, no lopty na neho neprišli. Bolo to pomalé."

MŠK Žilina - MFK Košice 4:0 (1:0)
Góly: 15., 52. a 87. Breška, 89. Školník (vlastný), bez kariet, rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Likavský, 3574 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, V. Leitner - Zd. Štrba - Breška (90.+ Poleť), Devátý, Jež, Tesák (67. Vladavič) - Štyvar (84. Lietava)
Košice: Putnocký - Kišš, Školník, Bašista, Roman Šimko (46. J. Novák) - Pavol Majerník, Cicman - J. Majoroš ml. (55. Matič), Bicák (65. Piatka), Kolbas - Pavol Jurčo
Žilina mala počas celého zápasu prevahu, ktorú najmä v druhom polčase potvrdila aj gólmi. Košice smerom dopredu prakticky nič nevymysleli. Prehliadka domácich šancí sa začala v 6. min, keď po Breškovom centri vystrelil z voleja Štyvar, ale brankár Putnocký tento pokus chytil. Prvý gól Žiliny prišiel v 15. min. Kapitán Štrba vybojoval v šestnástke loptu, tá sa odrazila k Breškovi, ktorý ju trafil do odkrytej časti košickej bránky - 1:0.
V 26. min sa pokúsil o ďalekonosnú strelu obranca Vomáčka, ale Putnocký bol na svojom mieste. Breška mohol streliť gól aj päť minút pred koncom prvého polčasu, po prihrávke Deváteho však už nemal v šestnástke dostatok priestoru na strelu.
Na začiatku druhého polčasu Žilina zatlačila hostí na ich polovicu, najprv nebezpečne strieľal sprava Jež, následne skúšal strelecké šťastie český stredopoliar Devátý. Druhý gól v stretnutí zaznamenal aktívny Breška v 52. min, keď si urobil miesto v pokutovom území hostí a presne namieril do pravého horného rohu - 2:0. Košice pohrozili v 62. min, ale Novákova strela však šla len do bočnej siete. Najväčšiu príležitosť na strelenie gólu ponúkol Košičanom v 74. min žilinský obranca Hubočan, ktorý urobil chybu v rozohrávke. Hostia sa však zľakli a nedokázali túto šancu využiť. Definitívne víťazstvo pre favorizovaný tím spod Dubňa potvrdil tri minúty pred koncom Breška a dosiahol tak hetrik. V 89. min mal žilinský stredopoliar prsty aj v poslednom štvrtom góle stretnutia, ktorý si do vlastnej brány strelil obranca MFK Košice Školník.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner MŠK Žilina): "Boli sme aktívni celý zápas, súpera sme prehrali. Košice prakticky ani nevystrelili na bránku, súper bol pasívny a čakal na naše chyby v rozohrávke, čo sa mu vypomstilo."
Ján Kozák (tréner MFK Košice): "Bol to ťažký zápas. V prvom polčase mužstvo v defenzíve neurobilo chybu, gól sme dostali po zaváhaní brankára. Smerom dopredu sme však boli bojazliví. Po druhom strelenom góle sa domáci upokojili a dobre si zahrali."