19. októbra 2007

Súhrn výsledkov hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 16. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2007/2008: HK Aquacity ŠKP Poprad - MHC Martin 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Gól: 58. Kasík (Dora, ...

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 16. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2007/2008:

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHC Martin 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 58. Kasík (Dora, Halaj)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Gašparík, Gajan, 1664 divákov
Poprad: Melicherčík - Fabian, Michal Segľa, Dora, Kasík, Turoň, Bambúch, Korenko - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - V. Král, Halaj, Jasovský - J. Marcinko, Jabrocký, Buc - Lapšanský, E. Piatak, Ficko
Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Pokrivčák, P. Tabaček, Trokan - Mahdalík
Prvú vážnejšiu príležitosť si v ostro sledovanom zápase vypracoval v početnej výhode hosťujúci Podstavek, ale Melicherčík, ktorý opäť dostal dôveru v bránke Popradu, nezaváhal. V 6. min to roztočila druhá domáca formácia, ale šance Jasovského a Halaja zostali nevyužité. Pod Tatrami sa hral naďalej svižný hokej, no obrany oboch tímov boli pozorné a útočníkov nepúšťali do vyloženejších šancí. Dobrú príležitosť si Martin vypracoval pred záverom prvej časti, no Beranovu strelu Melicherčík vyrazil. V druhej tretine mali obidva tímy možnosť viacerých presiloviek, no nedokázali ich využiť. Zápas v tabuľke druhého so štvrtým mal kvalitnú úroveň napriek tomu, že mu cbýbalo to podstatné - góly. Domáci sa snažili vystupňovať tempo, ale nedokázali prekonať pozorného Lakosila v bránke hostí. Karta sa mohla obrátiť v závere druhej časti, keď sa hosťom naskytla početná výhoda o dvoch hráčov. "Kamzíci" sa však s vypätím všetkých síl ubránili a udržali bezgólový stav. Aj v tretej tretine diváci dlho čakali na gólový zápis. Prvú dobrú príležitosť mal martinský Beran, no on a následne ani popradský Král brankárov neprekonali. Obrany oboch mužstiev naďalej vzdorovali, a tak všetko spelo k predĺženiu. Obrovskú šancu mali päť minút pred koncom duelu domáci. Obranca Bambúch obkorčuľoval dvoch hokejistov súpera, nabil Jabrockému, ale ten nedokázal nakloniť misky váh na stranu Popradu. V 58. min však svojím prvým gólom v druhej sezóne vo farbách HK Aquacity ŠKP rozhodol napokon o domácom víťazstve odchovanec pražskej Sparty Jaroslav Kasík.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Zápas bol veľmi náročný, ale mal svoju úroveň z hľadiska pohybu a aktivity oboch tímov. Mali sme šťastnejší záver, ale dôležité bolo to, že sme sa perfektne ubránili v oslabení v trojici - to bol dôležitý krok k víťazstvu. Samozrejme, potešil ma i výkon brankára Melicherčíka, ktorý chytal skutočne skvele. Šance súpera vyplynuli aj z našej hry, ktorú sme pred domácim publikom trošku otvorili. Presadili sme sa vďaka tvrdej strele Kasíka a ja som spokojný s hrou i s výsledkom."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Počas prvých dvoch tretín sme mali dostatok čistých gólových šancí na strelenie gólu, ale bohužiaľ dnes bola naša koncovka žalostná. Musím pochváliť brankára domácich Melicherčíka, ktorý chytal veľmi dobre. Nedali sme gól a prišiel trest, keď Kasík perfektne trafil. Brankár Lakosil chytal celý zápas perfektne, ale i tak sme prehrali."

HC Košice - HK 36 Skalica 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 9. Juraj Faith (Špilár, Javín), 23. Rudolf Huna (Kledrowetz), 40. Javín (P. Bartoš, Špilár), 44. S. Gron (Kmiť, Šimurda), 53. Michel Miklík (Rudolf Huna, Pleva)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše M. Bartánus na 10 min za nešportové správanie, Ščurko (obaja Košice) na 2 min+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Kalina, 7019 divákov
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda, od 55. min Valentín - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva (57. Ščurko), Rudolf Huna - Jenčík, Michal Lukáč, M. Bartánus
Skalica: M. Kučera - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Priechodský, Škápik - T. Višnovský, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - M. Hrtús, F. Novák, Malík - M. Hollý, Šátek
Skalica nastúpila v Košiciach bez zdravotne indisponovaného Žigmunda Pálffyho. V úvode mala veľkú príležitosť dostať sa do vedenia, keď hrala vyše miunútovú presilovku piatich proti trom, ale Kocák sa v dobrej pozícií nepresadil. Presilovku o dvoch hráčov hrali aj Košičania a úspešnejšie, keď v 9. min našiel Špilár pred bránkou číhajúceho Juraja Faitha - 1:0. Potom sa pred brankárom Kučerom ocitol úplne osamotený Jenčík, ale namieril len do gólmana. Brankár Lipovský si na druhej starne poradil zo zakončením Školiaka a po Kmiťovom zaváhaním hasil pred Kocákom. V 23. min nepremenil nájazd domáci Huna, ale o pár sekúnd nato predsa len skóroval, keď za Kučerov chrbát dorazil strelu Kledrowtza, ktorý dostal pred zápasom od vedenia klubu oranžovo-čierny dres s číslom 700 (toto číslo symbolizuje počet štartov Kledrowtza, ktoré má na svojom konte v extralige, pozn.). Skalica nevyužila ani ďalšiu presilovku piatich proti trom, keď veľkú príležitosť spálil Kocák a po Šilleho jedovke bleskovo vyletela Lipovského lapačka. Individuálnej akcii Špilára chýbalo v 32. min len gólové zakončenie. Skaličan Šátek v 35. min pálil tvrdo, Lipovský sa dotkol puku a ten sa odrazil od hornej žŕdky. Košičania ešte pred koncom druhého dejstva poistili svoje vedenie. Bartoš našiel medzi kruhmi Javína a bolo 3:0. V 44. min trafili Skaličania puk do žŕdky a z následneho protiútoku v situácii dvaja na jedného pridal Gron štvrtý gól Košíc. Na konečných 5:0 zvyšoval v 53. min v presilovke Miklík, ktorého našiel pred bránkou Rudolf Huna.
Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Výsledok naznačuje, že to mohol byť jednoznačný zápas, ale nebol. Skalica hrala v prvej, ale aj druhej tretine veľmi dobre, ťažko sme sa presadzovali. V prvej tretine nás Skalica dokonca prestrieľala. Podržal nás veľmi dobre chytajúci brankár Lipovský.
Peter Oremus (tréner Skalice): "Ak v Košiciach nedáte gól a dostanete ich päť, tak nemôžete vyhrať. Domáci vyhrali zaslúžene, my si budeme musieť tento zápas prediskutovať. Pálffy sa na tento duel tešil a pripravoval, napokon však nenastúpil pre črevnú virózu, ktorá postihla viacerých našich hráčov."

MsHK Žilina - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Kučný (Paroulek, R. Stantien), 49. Fadrný (P. Sivák, Jánoš) - 38. Dlouhý (Klouda, J. Kopecký), 40. Paciga, rozhodujúci sam. nájazd F. Turek
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Brath, 1956 divákov
Žilina: Bielik - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Kudrna, Pulpán - Krajči, R. Stantien, Paroulek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - L. Havel, R. Tvrdoň, Kontšek - Lelkeš, Sikorčin, Drábek
Zvolen: Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, Frühauf, Macejka - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Jurík, Paciga - M. Chovan, Kubenko, Dubec
V Žiline sa od úvodu hral svižný hokej. Prvú šancu mal v 5. min Sivák, ale ani na dvakrát Hudáčka neprekonal. V ďalšom priebehu sa obe mužstvá dostali do početnej výhody, no presilovku dokázali využiť iba domáci. V 18. min namieril presne obranca Kučný - 1:0. "Vlci" mali prevahu aj v druhej časti hry. Ich tlak mohol korunovať Tvrdoň, ale sám pred brankárom nedal. Hosťom dokonale vyšiel záver druhej tretiny, keď počas Stantienovho vylúčenia obranca Dlouhý v 38. min od modrej čiary vyrovnal a po dvoch minútach Paciga otočil skóre v prospech. Zvolenčanov. V tretej časti hry sa Žilinčania snažili o vyrovnanie. To prišlo v 49. min, keď sa po ukážkovej akcii Jánoša so Sivákom medzi strelcov zapísal Fadrný - 2:2. O výsledku mohol rozhodnúť v 56. min hosťujúci Klouda, no sám pred Bielikom nedal. Stav sa nezmenil ani v predĺžení, a tak vyvrcholenie priniesli samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Zvolenčania, rozhodujúci gól strelil Turek.
Hlasy:
Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): "Nie sme spokojní s výsledkom. Je to už tretí zápas, v ktorom hráme to, čo chceme, ale chýba nám šťastie. Naša štvrtá prehra v rade sa zrodila po dvoch hrubých chybách v obrane. V tretej tretine sme sa zomkli, no podarilo sa nám iba vyrovnať. Predĺženie a samostatné nájazdy sú aj o šťastí, nám tentokrát nebolo súdené vyhrať."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Na stretnutie sa nám nenastupovalo ľahko, pretože figurujeme v dolnej časti tabuľky. Dnes sme zahrali podľa našich predstáv, bojovali sme o každy meter ľadu. Hrali sme dobre zozadu, vytvorili sme si dostatok príležitostí, ale mnohé šance sme nepremenili. Som rád, že sa pri samostatných nájazdoch šťastie usmialo na nás a s konečným výslkedkom som spokojný."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna), 33. M. Droppa (M. Školiak, Kriška), 57. F. Zúbek (Róbert Huna), rozhodujúci sam. nájazd Pohanka - 3. Marek Haščák (Ronald Petrovický, Křetinský), 17. Homer (Poljaček, V. Kútny), 49. Bobček (Urban, Marek Haščák),
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Pardavý (Trenčín) 10 min za napadnutie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - Smrek, Grečko, 2250 divákov
L. Mikuláš: J. Laco - Petran, M. Školiak, M. Grman, D. Rehák, M. Droppa, Hyben, Kadlubiak, Smolka - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Pohanka, Marek Hovorka, Pupák - Macík, Bulík, M. Oravec
Trenčín: Kováč - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček, Osina - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, A. Kollár, V. Nemec - Ronald Petrovický, Trochta, Marek Haščák - V. Baláž, Poljaček, V. Kútny - Kóňa, S. Saliji
Na mikulášskom ľade si zmerali sily posledný tím tabuľky (nerátajúc SR "20") s prvým, ale obraz hry tomu vôbec nezodpovedal. Liptáci sa bez zbytočného rešpektu pustili do vyrovnaného boja s vojakmi. Skóre síce otvoril hneď v prvej presilovke Trenčanov Marek Haščák, no ďalšie minúty patrili domácim. Róbert Huna nespracoval ideálnu spätnú prihrácku Krišku, o chvíľu ani Pohanka nádherný krížny pas Hovorku, ale zverenci Jána Majdeka boli v 12. min za svoju útočnú snahu odmenení. V dvojnásobnej presilovke vyrovnal zblízka opakovanou strelou Kriška. Nabudené liptácke publikum zmĺklo druhýkrat v 17. min, keď obranca Homer pri hre štyroch proti štyrom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:2. Druhé dejstvo patrilo hráčom MHK 32. V prečíslení výborné hrajúci Hovorka opät naservíroval puk Pohankovi, ktorý však neprekonal pozorného Kováča. O chvíľu sa v oslabení takmer presadil Kriška. V 33. min sa znovu v presilovke piatich proti trom menilo skóre v prospech domácich, keď delovkou od modrej čiary vyrovnal obranca Droppa. Krátko pred druhou sirénou kapitán Dukly Pardavý v útoku tvrdo pri mantineli atakoval Bulíka, za čo inkasoval vyšší trest 10 minút. V 49. min boli opäť na koni hostia, avizované vylúčenie zrušil gólom od modrej obranca Bobček - 2:3. Neutíchajúcu liptácku túžbu zrealizoval v 57. min vyrovnávajúcim gólom Zúbek. Nerozhodný výsledok nezmenilo ani predĺženie, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Najskôr bol úspešný domáci Hovorka, v treťej sérií zachránil hostí od prehry Haščák. Druhýkrát sa mu to však už nepodarilo, keď neodpovedal na šikovné ruky Pohanku. Liptáci si pripísali na svoje konto cenné víťazstvo nad lídrom.
Hlasy:
Rudolf Záruba (asistent trénera L. Mikuláša): "Ďakujem všetkým našim chlapcom, že sa za nepriaznivého stavu nezlomili. Proti Trenčanom podali dosiaľ najlepší výkon v tejto sezóne. Škoda viacerých nepremenených šancí, stále sa trápime s koncovkou. V nervydrásajúcom konci nás skvele podržal brankár Ján Laco."
Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Od začiatku sme nehrali to, na čom sme sa pred zápasom dohodli. Domácich sme chceli dostať rýchlymi kombináciami pod tlak, urobili sme však veľmi veľa individuálnych chýb. Vrcholom bol vyrovnávajúci gól krátko pred koncom, ktorým sme prišli o víťazstvo. Dúfam, že sa z toho poučíme, takto sa vonku vyhrávať nedá."

Slovan Bratislava - SkiPark MHK Kežmarok 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 7. Srdínko (Kuľha, Uram), 7. Ľ. Pištek (Kuľha, Pavlas), 56. Kapuš (Uram, Gráčik) - 53. Šechný (Slaninák)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Milan Novák, Mihajlo, 6061 divákov
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Lažo, Hreus, Döme - Gráčik, Kapuš, Uram - Šiffalovič, Baček, M. Kokavec
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Slaninák - Pavol Segľa, Palovčík, Bednár - Frank, Fedor, Drotár - Fábry, P. Gajdoš, B. Ihnačák
Súboj narodeninových oslávencov a veľkých postáv histórie samostatnej extraligy Zdena Cígera a Richarda Šechného sa napokon skončil úspechom domáceho kormidelníka, ktorý v piatok oslavoval 38. narodeniny. O dva roky mladší Šechný sa prvýkrát v Bratislave predstavil v žltom drese Kežmarku. Slovan hral v úvode aktívne, v 5. min dostal možnosť presilovej hry o dvoch hráčov. Tú nevyužil, ale v pokračujúcej presilovke piatich proti štyrom tečoval Kuľhovu strelu za Klempu Srdínko - 1:0. O 37 sekúnd viedli domáci už o dva góly, medzi kruhmi ostal osamotený Ľubomír Pištek a prestrelil kežmarského brankára druhýkrát v krátkom slede. Slovan hral uvoľnene, dobre kombinoval a obrana hostí chvíľkami nestíhala. Ďalšie šance však domáci zahodili. V druhej časti hry svoje tímy podržali niekoľkokrát brankári Hovi a Klempa, ktorý vytiahol najmä skvelé zákroky pri presilovkových šanciach Hreusa a čestvého tridsiatnika Laža. V 53. min doklepol skákajúci puk pred bránkou Slovana za chrbát Hoviho Šechný a zdalo sa, že záver bude dramatický. Hneď z protiútoku však mali čisté šance Kapuš a Gráčik, ktoré Klempa ešte dokázal zlikvidovať. V 56. min však našiel spoza bránkovej čiary Uram medzi kruhmi Kapuša, ktorého strela prešla pomedzi betóny kežmarského brankára - 3:1. Bodku za stretnutím mohol dať v nájazde dvoch na jedného Hreus, avšak neuspel.
Hlasy:
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Chalani duel zvládli podľa mojich predstáv. Hrali disciplinovane, pozorne v obrane. S hrou môžem byť spokojný. Súper čakal na naše chyby, zápas sme však mali pod kontrolou."
Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Bol to dobrý zápas. Slovanu vyšiel nástup do duelu, keď dal dva góly. Od 50. minúty sme stiahli hru na tri päťky a znížili. Po treťom inkasovanom góle však domáci stretnutie kontrolovali a nepustili nás k prípadnému zvratu."