15. apríla 2007

Súhrn výsledkov jarnej nadstavbovej časti Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 6. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul: Artmedia Bratislava - FC Senec 5:2 (2:1) Góly: 42. a 66. ...

BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 6. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul:

Artmedia Bratislava - FC Senec 5:2 (2:1)
Góly: 42. a 66. Halenár, 45. Oravec, 72. M. Ďurica, 84. Guédé - 36. Augustín, 53. Papaj, bez ŽK, rozhodovali: Vlk - E. Cuninka, Kubica, 1800 divákov
Artmedia: Kamenár - Čišovský (85. Buryán), Debnár, Staňo, Burák (55. M. Ďurica) - Guédé, G. Straka - Obžera, Patrik Mráz - Halenár, Oravec (76. Pavol Ďurica)
Senec: J. Novota - Papaj, Gábriš, S. Angelovič, Guldan, Ekhardt - Bozsík (62. Moughfire), Matej Kováč, Hladký (73. E. Takáč), Augustín (85. Halák) - Kozár
Domáca Artmedia bola za Starým bratislavským mostom počas celého prvého dejstva aktívnejším mužstvom, prvú príležitosť si však vypracovali hráči Senca. V 9. min sa jediný útočník hostí Kozár šikovne zbavil Debnára, no v poslednej chvíli zachraňoval Čišovský. Petržalčania odpovedali v 14. min strelou pod brvno z kopačky Obžeru, Novota efektne vyrážal na roh. V 30. min nevyšla domácim ofsajdová pasca, Augustín vysunul Kováča, ale ten mieril len do žrde. Čo sa nepodarilo jemu, napravil o šesť minút neskôr práve Augustín, ktorý sa po prihrávke Kozára ocitol sám pred Kamenárom a nezaváhal - 0:1. Hŕstka domácich priaznivcov sa dočkala vyrovnania už v 42. min. Po priamom kope opečiatkoval Staňo hlavou len žrď a do prázdnej bránky doklepával osamotený Halenár - 1:1. Do kabín napokon odchádzala spokojnejšia Artmedia, keďže o ďalšie tri minúty bol po centri Čišovského na správnom mieste Oravec - 2:1. Dva góly v závere prvého dejstva Senčanov nezlomili. V 53. min poslal Angelovič vynikajúcu loptu na Papaja, ten si počkal na vhodný okamih a nekompromisne pod brnvo vyrovnal - 2:2. Vzápätí mohli domáci opäť viesť, no Staňo vo výhodnej pozícii opäť netrafil. V ďalšej obrovskej príležitosti sa po Čišovského aktivite ocitol Oravec, Novota však opäť vynikol. Na opačnej strane išla dvojica Bozsík - Kováč sama na Kamenára, prvý menovaný však pokazil finálnu prihrávku. V 66. min zaznamenal svoj druhý presný zásah stretnutí Halenár po peknej akcii Oravca s Martinom Ďuricom - 3:2. Domáci zúročili svoju územnú prevahu, na ďalší gól v 72. min Guédé odcentroval, Halenár našiel spätnou prihrávkou striedajúceho Martina Ďuricu a ten sa nepomýlil - 4:2. V 80. min nevyužili na opačnej strane šancu na skorigovanie stavu Kozár a ani Augustín, na bránkovej čiare zachraňoval Obžera. O štyri minúty opäť udreli domáci, keď po prihrávke Straku uzavrel na konečných 5:2 Guédé. Artmedia sa vďaka víťazstvu nad Sencom minimálne na štyri hodiny bodovo dotiahla na vedúci MŠK Žilina.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Bol to veľmi ťažký zápas, pretože súper bránil deviatimi hráčmi a na hrote mal len vysunutého Kozára. Nám chýbala predovšetkým v prvom polčase väčšia kreativita. Senec dal po chybe Straku gól, potom sme to našťastie otočili. Mali sme niektoré problémy taktického charakteru, podarilo sa nám to však zlomiť, vyhrať a ideme ďalej."
Jozef Valovič (tréner Senca): "Chceli sme tu podať dobrý výkon, čo sa nám aj 70 minút darilo. Do tohto momentu sme držali so súperom krok aj výsledkovo, aj keď herne boli Bratislavčania na tom lepšie. Dovolil som si zaradiť do zostavy štyroch mladých neskúsených hráčov a som rád, že ma nesklamali. Chcem zablahoželať súperovi k víťazstvu a aj keď sa mi sústredíme predovšetkým na pohár, verím, že aj v lige ešte viaceré mužstvá potrápime."

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 26. Hanek, ŽK: 43. Slovák - 61. Macko, rozhodovali: Kačenga - Brendza, Weiss, 3033 divákov
Slovan: Kiss - Dobrotka, Hanek, Struhár (57. Kosmeľ), O. Szabó - Slovák, Chlebek, Kubala, P. Sedlák, - Masaryk (90. Poliaček), Gottwald (79. Sylvestr)
Ružomberok: Smieška - Siva, Dvorník, Jurč, Pospíšil (64. Ďubek) - Zošák (74. Tomko), P. Maslo, Macko (68. Rák), Božok - Babnič, M. Bakoš
Slovan začal duel proti úradujúcemu majstrovi útočne a prvý strelecký pokus vyslal už v 4. min akrobatickým volejom Sedlák. Domáci mali viac z hry, ale vyložené príležitosti si dlho nedokázali vytvoriť. V 17. min mohol využiť chybu Struhára hosťujúci Bakoš, no nedokázal presne odcentrovať. O štyri minúty sa aktívny Babnič ocitol sám na päťke, no chrbtom k bránke nedokázal hlavou ohroziť Kissa. Po ňom vyskúšal pozornosť domáceho gólmana Macko, no gól padol na druhej strane. Kubala v 26. min zakrútil priamy kop do šestnástky, na loptu si výborne nabehol Hanek a presnou hlavičkou nedal Smieškovi šancu - 1:0. V 37. min mohol zvýšiť Masaryk, no osamotený trafil hlavou iba Smiešku. Najväčšia príležitosť Ružomberka prišla v 39. min, kedy Bakoš trafil z hranice šestnástky brvno a odrazenú loptu poslal Pospíšil len do rúk Kissovi. Druhý polčas začali oba tímy opatrnejšie, ale od 70. min sa vrece so šancami priam roztrhlo. Z domácich postupne zaváhali Gottwald, Slovák v úniku, Kubala a opäť Gottwald. Z hostí nezmenili skóre Babnič s Rákom. V závere sa Ružomberok hrnul do útoku s cieľom vybojovať aspoň bod, belasí sa tak dostávali do viacerých prečíslení, ani jedno však nedokázali premeniť v gól.
Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Videli sme dobrý zápas, nie bez chýb, no divákom sa musel páčiť. Určité situácie sme nezvládli podľa mojich predstáv, no ustáli sme to bez gólu. V druhom polčase sme mali viacero príležitostí pridať druhý gól, no nepodarilo sa nám to a preto bol záver taký aký bol. Z oboch strán to dnes bolo veľmi slušné stretnutie. Polgár nehral, lebo v posledných dvoch zápasoch, nepodal také výkony, aké od neho očakávam."
Petr Uličný (tréner Ružomberka): "Myslím, že sme videli veľmi kvalitné stretnutie s vysokým nasadením. Po mojej kritike po zápase s Nitrou sme podali o sto percent lepší výkon. Bohužiaľ sme dostali opäť zbytočný gól. Vonku nemôžeme vyhrávať, ak nezaznamenáme aspoň jeden gól. V druhom polčase sme chceli aspoň vyrovnať na 1:1, ale Slovan dobre bránil. Pri brejkoch domácich nás podržal brankár. Svojich hráčov som za výkon pochválil, ale body nám zase unikli."

MŠK Žilina - FC Nitra 4:1 (2:1)
Góly: 4. a 39. Porázik, 57. Štyvar, 66. Vršič - 5. Hesek, ŽK: 49. Pekarík (Žilina), rozhodovali: Trutz - Kubica, Likavský, 5358 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík - Zdeno Štrba - Šesták (72. Vladavič), Vršič (84. Belák), Jež - Štyvar (68. Devátý), Porázik
Nitra: Senecký - Čeman, Štajer, Martin Tóth, Ďatko - S. Bališ (66. Valenta), M. Farkaš (81. M. Kostoláni), Csaba Szórád, Grajciar - Babic (66. Čurgali), A. Hesek
Kto prišiel v Žiline do hľadiska neskôr, nemusel vidieť dva góly. Ten prvý dali domáci, keď v 4. min prihral dlhú loptu Vršič Minarčíkovi, ten poslal center do šesťnástky a Porázik ho spracoval a umiestnil za Seneckého chrbát. O minútu však na opačnej strane Hesek na hranici pokutového územia poslal "pohybom" na zem Vomáčku a umiestnenou strelou k ľavej žrdi vyrovnal. Nitra okrem stavu vyrovnala aj hru a Porázikova hlavička v 9. min, ktorú odvrátili Nitrania na roh bola na dlhé minúty jedinými vážnejším ohrozením brány. V 28. min vypálil nebezpečne z dvadsiatich metrov Grajciar, ale lopta z jeho kopačky letela tesne vedľa ľavej žrde. Žilinčania išli do kabín s tesným náskokom vďaka gólu šesť minút pred prestávkou, keď Šesták posunul loptu na Porázika, ktorý s ňou vbehol do šesťnástky a prestrelil Seneckého. V druhom dejstve pokračoval zaujímavý futbal na oboch stranách, no viac šancí mali domáci. Aktívny bol hlavne Štyvar, ktorý v 50. min opečiatkoval ľavú žrď. O päť minút skončila Hesekova hlavička v náručí domáceho Kuciaka, no potom sa opäť dostal k slovu Štyvar, ktorý minútu na to krásne vystrelil a Senecký jeho pokus bravúrne vyrazil na roh. Po druhom sa lopta dostala v malom vápne k Štyvarovi a ten na dvakrát prekonal gólmana Nitry. Žilina po góle ovládla hru a keď v 66. min Vršič po najkrajšej akcii zápasu zvýšil na 4:1, diváci sa futbalom už len zabávali. Futbalový koncert domácich ukončila v 89. min hlavička Porázika, ktorý umiestnil center Vladaviča z pravej strany iba vedľa brány.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Takýmto futbalom, aký dnes predviedli oba tímy, môžeme prilákať divákov na štadióny. Dnes sa hral totiž aktívny futbal na oboch stranách, aj nároční diváci museli byť nielen s výsledkom, ktorý je pre nás priaznivý, ale aj s hrou spokojní. Čakajú nás však teraz štyri náročné zápasy, v ktorých budeme musieť minimálne takýto výkon zopakovať."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Dnes som smutný, pretože v Nitre trénujem štyri roky a štyri góly v majstrovskom zápase sme dnes inkasovali prvýkrát. Predviedli sme aktívnu hru, ktorá sa musela všetkým fanúšikom páčiť, no Žilina využila tento otvorený štýl hry, ktorý sme predviedli a premietla to aj do výsledku."

1. FC Košice - Dukla Banská Bystrica 5:0 (2:0)
Góly: 9. Pavol Jurčo, 31. Marek Seman (vlastný), 58. Matič, 80. Sovič, 90.+ Lesniak, ŽK: 37. Kotrys (B. Bystrica), rozhodovali: Hriňák - Sluk, Medveď, 1070 divákov
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský (86. I. Kozák), P. Bašista, Krakovský - Cicman - J. Novák (89. Lesniak), Kolbas, N. Matič, Bicák (69. Sovič) - Pavol Jurčo
Banská Bystrica: P. Boroš - P. Farkaš (61. Hučko), Jelínek, Semeník, Kotrys - M. Ďuriš, Pečovský, Marek Seman (41. Kulík), M. Pančík ml. - Rendla, Lietava (68. Medveď)
V televíznej dohrávke 6. kola Košice potvrdili zlepšený výkon zo Senca a rozdielom triedy deklasovali krízou zmietanú Banskú Bystricu. Domáci mali vydarený úvod. V 45. sekunde síce Novák nevyužil dobrú šancu, no v 9. minúte ideálne vysunul Jurča, ktorý pohodlne popri vybiehajúcom Borošovi otvoril skóre. Po štvrťhodine banskobystrický gólman reflexívne vyrazil strelu Bicáka. V 26. minúte mohli hostia vyrovnať. Mali na to hneď tri šance. Pulen si poradil so strelou Pečovského i s následnou dorážkou Ďuriša. Keď sa už zdalo, že akcia hostí sa predsa len skončí gólom, Pečovský nepochopiteľne z dvoch krokov prekopol prázdnu bránu. Po polhodine hry Košičania definitívne zlomili odpor vojakov. Presnejšie, hostia sa zlomili sami. Kolbas zahrával priamy kop a Marek Seman si hlavou strelil vlastný gól. Po zmene strán pokračovali Košičania v dobrej hre a vypracovávali si jednu šancu za druhou. Najprv Jurčo a po ňom i Krakovský z dobrých príležitosti neskórovali, no Matič sa v skrumáži nemýlil a po rohu zvýšil na 3:0. Hostia sa ešte snažili, ale z ich strany to bol iba herný kŕč, keď všetky ich akcie sa končili pred šestnástkou. Po hodine hry síce Lietava takmer z bránkovej čiary trafil žrď, ale to bolo všetko. Košickému trénerovi vyšli aj striedania, keď z trojice nových hráčov dvaja skórovali. Najprv Sovič po rohu rezolútne strelou pod brvno pridal štvrtý gól a v nadstavenom čase Lesniak uzavrel gólový
Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "Po takom zápase a výsledku by sa dalo veľa rozprávať. Chlapci dnes hrali dobre, darili sa im kombinácie, pripravili si množstvo šancí a boli aj efektívni v koncovke. Všetci sme spokojní. Verím, že aj fanúšikovia."
Ladislav Molnár (tréner Banskej Bystrice): "Po takomto zápase sa ťažko hovorí. Výsledok je pre nás dosť krutý. Domácim vychádzali rýchle protiútoky, dostávali sa do šancí, ktoré premieňali. Hrali v pohode a zaslúžene zvíťazili. My sme dohrávali v kŕči. Po treťom góle bolo badať rezignáciu a to nie je dobre. Domácim blahoželám k vysokému víťazstvu.