15. februára 2009

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009: Skupina o 1. - 6. miesto - 6. kolo: HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 2:5 (1:1, ...

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009:

Skupina o 1. - 6. miesto - 6. kolo:

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 19. R. Hartmann (Pálffy, J. Mikúš), 29. Pálffy (Zálešák) - 6. Lažo (Vaic, Kropáč), 22. Kropáč (Lažo, Vaic), 33. Döme (Vaic), 45. Hujsa (Kuľha, Bohunický), 53. Kukumberg (Döme, Baček)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Šefčík, Stano, 4095 divákov

V prvej 10-minútovke mali Skaličania trikrát výhodu hrať presilovku o jedného hráča, no okrem prvej z nich si nijakú vyloženú príležitosť nevypracovali. Ako naložiť s ponúknutou šancu ukázal Lažo, keď bekhendom zakončil prvú vážnejšiu príležitosť Slovana - 0:1. Druhá polovica prvej tretiny patrila hosťom, keď Rybár viackrát podržal svojich spoluhráčov. Na konci tretiny bol vylúčený Lažo a domáci svoju štvrtú presilovku v zápase využili zásluhou Hartmanna - 1:1. V úvode druhej tretiny Vaicov útok rozobral skalickú obranu tak, že pre Kropáča nebol problém Lažovu prihrávku umiestniť do prázdnej bránky - 1:2. Od tohto momentu boli pánmi na ľade slovanisti. Domáci bojovali nielen so sebou, ale aj so súperom. Ešteže majú Pálffyho, ktorý zužitkoval perfektnú Zálešakovu prihrávku a vyrovnal na 2:2. Hostí opäť dostal do vedenia Döme, ktorý dôsledne sledoval Rybárom vyrazenú strelu Vaica (2:3). V 36. min bol Hovi šikovnejší ako Zálešák so Školiakom, ktorí sa v oslabení rútili na neho samého. V tretej tretine to bol zo strany domácich márny boj niečo urobiť s výsledkom. V lepšej forme hrajúci hráči Slovana nepúšťali Skaličanov do šancí a sami často ohrozovali ich bránku. V 45. min Hujsa zasunul rýchlu prihrávku Kuľhu za chrbát bezmocného Rybára. Iskierku nádeje mohol v 49. min vykresať v oslabení Kocák, no v rozhodujúcom momente mu skĺzol puk z čepele hokejky. Dôrazný Kukumberg v 53. min zvýšil už na 5:2 a stanovil tak skóre dnešného zápasu.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Góly: 19. Sivák (L. Čierny, P. Barinka), 20. Hvila - 25. Kovář (Cibuľa, Heš), 37. Cibuľa (Petran), 46. Sivák (Barinka), 58. Štrba (Hvila, Chovan)
Vylúčení: 5 - 7, presilovky: 1 -1, oslabenia: 1- 0, rozhodovali: Lokšík, Bundil a Vojtek, 2050 divákov

"Bryndziarske" derby bolo priamym súbojom o 4. miesto. Úvod bol v znamení série presiloviek Mikulášanov. Keďže nevyužili ani dvojnásobnú početnú prevahu a s Murínom hrali aj žŕdky, prišiel zákonitý trest. V 19. minúte ukázali hostia ako sa majú využívať presilové hry. Čierneho tvrdá strela od modrej sa odrazila od zadného mantinelu a Mikulášan Sivák vo zvolenskom drese upratal puk do odkrytej siete - 0:1. V poslednej sekunde prvej tretiny zmeraveli liptovské tribúny, keď Hvila vracal spoza bránky puk pred Faltera, ktorý si ho zrazil za chrbát - 0:2. Mikulášanov vrátil do hry v 25. minúte počas presilovky český legionár Kovář - 1:2. Tento gól však lepšie zapôsobil na hostí. Zavreli Mikulášanov pred Falterom, ale žiadna z ich šancí sa neujala. V 37. minúte paradoxne v oslabení sa svojmu bývalému klubu pripomenul Cibuľa. Prenikol popri pravom mantinely a excelentne prestrelil Murína (2:2). V 46. minúte druhýkrát rozosmutnil svojich rodákov Sivák (2:3). Mikulášania vrhli všetky sily do útoku, snažili sa o vyrovnanie. V čase ich očakávaného záverečného náporu v 59. minúte však poistil výhru hostí šikovným bekhendom Štrba. Zvolen sa tak posunul v tabuľke pred svojho súpera.

Skupina o 7. - 13. miesto - 9. kolo:

HK Ardo Nitra - HK Orange 20 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)
Góly: 16. Čaládi (T. Chrenko, Bobček), 19. T. Chrenko (Čaládi, Podstavek), 27. Čaládi (T. Chrenko), 28. Podstavek (Bobček, M. Školiak), 40. T. Chrenko (Podstavek, M. Školiak), 50. M. Školiak (Rumpel, Kmeč), 55. Rumpel (Bobček, Kmeč) - 5. Gašparovič (Hrivík), 24. Grošaft (Uhnák), 29. Hrivík (Vojsovič), 60. Uhnák (Gašparovič)
Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Bobček (Nitra) na 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Jankovič, 1682 divákov

V úvode stretnutia zachytil domáci Rais pokus o vyhodenie puku, presnou prihrávkou našiel Bobčeka, no ten sám pred Hiadlovským neuspel. Odpoveď hostí prišla v 5. minúte, keď obrana domácich pozabudla na Gašparoviča, ktorý blafákom otvoril skóre stretnutia. Nitranom sa podarilo otočiť skóre až v závere prvej časti zápasu, keď najskôr v 16. minúte Čaládi v ťažkej pozícii blafákom vyrovnal, a v 19. minúte opätoval Čaládi prihrávku na prvý gól T. Chrenkovi, našiel ho spoza bránky medzi kruhmi a ten bez prípravy trafil presne - 2:1. Na začiatku druhej tretiny prišlo vyrovnanie z hokejky Grošafta, ktorý zužitkoval Uhnákovu prihrávku. Potom prišli dva zlepené góly domácich hráčov, keď najskôr zaúradovala opäť dvojica T. Chrenko-Čaládi a mladý útočník Nitry zakončil presne, a krátko na to nenápadný strelecký pokus Bobčeka od modrej skončil po teči Podstaveka v sieti brány hostí. Netrvalo dlho a znovu sa presadili hostia, keď v 29. minúte po rýchlej akcii presne trafil Hrivík - 4:3. V samom závere tretiny napriahol k streľbe kanonier domácich T. Chrenko a puk preletela Hiadlovskému ponad ľavé rameno do siete. V tretej časti stretnutia skórovali iba hráči Nitry, keď sa najskôr v 50. minúte na modrej oprel do strely Michal Školiak a puk zastavila až sieť Hiadlovského bránky a o päť minút presne mieril Rumpel po akcii Kmeča a strele Bobčeka. Výsledok stanovil na konečných 7:4 v 60. minúte Uhnák.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Martin 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Góly: 14. Ižvolt (Štolc, Rimmel), 17. Ľ. Sabol (Biro), 42. M. Dian (Biro, B. Jánoš) - 44. M. Macho (Vantroba), 51. M. Beran (Appel)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: L. Havel (Martin) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Orolin, Tornay, 1950 divákov

Pod Urpínom od začiatku zápasu dominovali domáci hokejisti, i keď úvodných 14 minút to nebolo rozhodne o šanciach. Hostia z Turca sa snažili strieľať z každej pozície, Banskobystričania boli kombinačnejší. V 14. min otvoril po prihrávke spoza bránky skóre Ižvolt, ktorý sa presadil zblízka bekhendom. Domácich gól nabudil, už o minútu neskôr mohol zvyšovať po prihrávke Paľova Škvaridlo, ktorý sa zoči-voči Dzubinovi nepresadil. Až v 17. min vyšla Banskobystričanom presilovka, Mocek zblízka gólmana hostí neprekonal, no Sabol už bol z dorážky úspešný - 2:0. Hostia v závere tretiny hrozili, paradoxne, v oslabení Trokanom a Džerišnom, no Petrík sa v domácej bránke nedal zaskočiť. Ani v druhej tretine sa nemohol banskobystrický brankár sťažovať na nedostatok práce, Martinčania strieľali často a nečakane nebezpečne spoza hráčov. Domáci hrozili rýchlymi brejkmi. V 25. minúte unikol po ľavej strane Pardavý, pred bránkou našiel Tománka, ktorý však Dzubinu neprekonal. V polovici stretnutia sa nepresadil pri ľavej žrdi vo veľkej šanci úplne voľný Majeský a v oslabení po prihrávke a aktivite Ižvolta nepokoril Dzubinu ani Češík. Na začiatku tretej tretiny vyšla domácim hokejistom presilovka, peknú prihrávku Bira spoza bránku využil Dian - 3:0. Presilovku však potom využili aj hostia. V 44. min Vantroba strieľal od modrej a Macho tečoval puk pred Petríkom. Skóre sa potom mohlo meniť opäť v početnej výhode, no v 46. min sa zoči-voči Dzubinovi nepresadil Frühauf. Presilovka však vyšla opäť Martinčanom. V 51. min sa po prihrávke Appela pred Petríka dostal Beran a znížil na konečných 2:3. V 55. min nevyužil sólo Džerinš a v závere hostia nedali gól ani v dvoch presilovkách a pri hre bez brankára.

HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Gól: 26. Weissmann (Kasík) - 5. P. Svitana (Drotár, Šechný), 35. Šechný (V. Žemba, Brincko), 39. V. Žemba (P. Segľa, Palovčík), 54. Škovira (Schneider)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Kalina, M.Grečko, 1522 divákov

Podtatranské derby začalo v rýchlom tempe, no bez výraznejších šancí. Hneď tá prvá však skončila v sieti. Radoval sa ex-Popradčan P. Svitana, ktorý prestrelil Šimonoviča v 5. minúte. Domáci boli priebehom zápasu zaskočení, zvýšiť mohol Paľovčík. Na druhej strane v presilovke dvakrát ohrozili hosťujúceho gólmana v identickom duchu strelou Kasík a dorážkou Rataj, no neúspešne. V 25. minúte poslal Jarolín do tandemu Krotákovi, ale ten v dobrej pozícii minul bránku hostí. Popradu sa podarilo vyrovnať o minútu neskôr. Odrazený puk z Kasíkovej hokejky sa dostal k Weissmannovi a ten razantnou strelou prekonal Budaia - 1:1. Domáci sa v útočnej fáze osmelili, do vedenia ich mohol poslať Fabian. Zahrmelo však na druhej strane. Hostia dvoma peknými presilovkovými gólmi otočili skóre na svoju stranu - 1:3.
Do tretej časti vstúpil aktívnejšie Kežmarok. Domáci sa miestami nevedeli vymaniť z vlastnej obranej tretiny a pred Šimonovičom bolo horúco. Gól nedal Segľa, D. Brejčák a ani Škovira z nariadeného trestného strieľania. Aj naďalej sa hralo na jednu bránku, v dobrej pozícii sa ocitol hosťujúci Segľa. V 53. minúte mohol znížiť Stantien, no maďarský brankár vo farbách Kežmarku Budai bol pozorný. Klinec do popradskej rakvy zatĺkol v 54. minúte Škovira, keď obrana neustrážila celú útočiacu trojicu hostí. Poprad po prehrách s Nitrou a Žilinou podľahol aj Kežmarku.