12. septembra 2008

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 3. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HC´05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Góly: 10. Hvila (Dlouhý, Klouda), 45. Pavliš (J. ...

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 3. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HC´05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Góly: 10. Hvila (Dlouhý, Klouda), 45. Pavliš (J. Malinský, F. Turek) Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Dlouhý (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Jankovič, Tvrdoň, 3300 divákov Dlhoočakávané derby sledovalo pod Urpínom takmer plné hľadisko. Lepšie začali hostia, ktorí boli od úvodných minút aktívnejší a Petrík sa v bránke domácich nenudil. V 10. min Dlouhý od modrej čiary poslal puk na bystrickú bránku a s prispením teču Hvilu sa radoval favorit. Šance sa potom striedali na oboch stranách. Laca neprekonali Jánoš a Bulík, na opačnej strane hrozil najmä druhý zvolenský útok Kloudom a Hvilom. V druhej tretine Banskobystričania nevyužili päť presilových hier, v ktorých spálili niekoľko vyložených šancí najmä Pardavý, Češík, Tománek, Sabol a Majeský. V úvode však po Cebákovej strele zazvonila na Petríkovej bránke žŕdka. Hostia v 33. min prekonali domáceho gólmana, keď sa od modrej čiary presadil Dlouhý, no rozhodca Daniel Konc gól neuznal pre postavenie hráča v bránkovisku. V tretej časti hry sa domáci snažili vyrovnať, najväčšiu šancu mali v 44. min v oslabení, keď Pardavý z ľavej strany unikol a preveril Laca. Ten však puk vyrazil a Bulík sa už k nemu nedostal. Zvolenčania sa tešili v presilovke. Malinský si pekne nakorčuľoval pred bránku, Petríka prekonal, no puk zostal stáť pred bránkovou čiarou. Pavliš však vystihol správny moment a zasunul ho za čiaru. Domácim sa už potom do konca stretnutia nepodarilo prekonať Laca, aj keď mali niekoľko dobrých šancí. Naopak, na druhej strane zazvonila žŕdka po Čierneho strele. HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Góly: 3. R. Školiak (Kocák, Pálffy), 30. D. Pašek (R. Školiak), 33. R. Hartmann (Zálešák, Pálffy), 46. Pálffy (Zálešák, R. Hartmann) Vylúčení: 3:9 na 2 min, navyše: D. Vrbata (Poprad) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Mášik, 3318 divákov Na ukazovateli času svietila 3. min, domáci hrali prvú presilovku a hneď ju aj využili na strelenie gólu. Po kombinácii Pálffyho a Kocáka napokon Školiak prestrelil lapačku hosťujúceho brankára Šimonoviča - 1:0. V 15. min mohli Skaličania zvýšiť na 2:0, ale Mikúš po skvelej Pálffyho prihrávke nestihol zakončiť do odkrytej bránky Popradčanov. V 19. min sa opäť zaskvel prvý útok Skalice, no tentoraz zaváhal pri zakončení Zálešák. Aj v druhej tretine pokračoval tlak domácich a v 30. min pridal druhý gól Pašek. O ďalšie tri minúty viedli po všetkých stránkach lepší Záhoráci už o tri góly. V presilovej hre domáci totálne vyšachovali hosťujúcu obranu a Hartmann zvýšil na 3:0. Na štvrtý gól si museli diváci počkať až do 46. min, keď svoj tretí zásah v novej sezóne oslávil Pálffy. Dlhoročného hráča NHL našiel v presilovke spoza bránky Zálešák. Hostia spod Tatier do konca stretnutia ani náznakom vážnejšie neohrozili Rybára, a tak sa Skalica mohla radovať zo zaslúženého prvého víťazstva v novej extraligovej sezóne. MsHK Garmin Žilina - HK Orange "20" 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Góly: 7. V. Baláž (Hájnik, Pokrivčák), 32. R. Krajčí (Hriňa, Koložváry) - 29. Hrivík (Uhnák, Vizváry) Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gašparík, Valach, 920 divákov HK Orange 20: Kotvan - J. Brejčák, M. Kozák, Štajnoch, Deyl, Vizváry, Košecký - Mertel, O. Rusnák, Lisoň - Slávik, P. Kopecký, Vyletelka - Hrivík, Mišura, Uhnák - Pekar, Grošaft, Hadbavný V Žiline sa hral od úvodných minút hokej vo svižnom tempe. Prvýkrát strelecky zahrozili hosťujúci mladí hráči slovenskej "dvadsiatky", ale Přikryl bol pozorný. V 7. min štvrtá útočná formácia žilinských "vlkov" založila rýchly protiútok a domáci zásluhou Baláža viedli 1:0. V druhej desaťminútovke v priebehu šiestich minút boli šiesti vylúčení hráči na jednej či druhej strane, ale ani jeden tím početnú prevahu nevyužil. Hral sa hokej hore-dolu, ale bez výraznejších streleckých príležitostí. V 29. min zaskočil domácu obranu odchovanec žilinského hokeja Hrivík, ktorý vyrovnal na 1:1. Žilinčania pridali a výsledkom ich snaženia bol druhý gól z hokejky Krajčího - 2:1. V poslednej minúte prostrednej časti hry sa ocitol sám pred Kotvanom Droppa, ale svoju príležitosť nevyužil. V poslednej tretine mali prevahu opäť domáci. Príležitosti Kokavca, Krajčiho či Stantiena sa však neujali. Hosťujúci tím podržal brankár Kotvan. V poslednej minúte riadneho hracieho času sa tím HK Orange "20" odhodlal k hre bez brankára, ale Kopecký 17 sekúnd pred koncom fauloval, musel na trestnú lavicu, a tak sa už nič na tesnom víťazstve domácich nezmenilo. MHC Martin - HK Ardo Nitra 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) Góly: 20. M. Beran (Török, J. Polák), 40. J. Polák (Török, Appel), 46. Džerinš (I. Ďatelinka, Ľ. Hurtaj), 46. L. Havel (L. Říha) - 18. Ľ. Kolník (Gálik) Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Ľ. Hurtaj (Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valachovič - Stano, Šefčík, 3600 divákov Súboj dvoch tímov, ktoré v prvých dvoch zápasoch nazbierali plný počet bodov, mal v prvej tretine len priemernú úroveň. Domáci začali lepšie, vytvorili si niekoľko šancí, ale v rozhodujúcich momentoch nemali presnú mušku. Hostia sa najlepšie cítili v strednom pásme, aj preto ich gólový úder prišiel ako blesk z čistého neba. V 18. min veterán Kolník rutinérsky strelou medzi betóny Lakosila otvoril skóre - 0:1. Martin vyrovnal tri sekundy pred prvým klaksónom, keď v oslabení domácich napol Račkovu sieť Beran - 1:1. V druhej tretine sa Martinčania prispôsobili hre súpera a Nitrania, ktorí vycítili príležitosť na dobrý výsledok, sa čoraz častejšie dostávali pred Lakosila. V poslednej minúte druhej časti hrali domáci presilovku piatich proti trom a pri signalizovanom faule súpera mali dokonca výhodu o troch hráčov, keďže na ľad namiesto Lakosila naskočil ďalší Martinčan. To využili sekundu pred druhým klaksónom, keď Polák po totálnom vyšachovaní dostal svoj tím do vedenia - 2:1. Tento gól do šatne odpor hostí definitívne zlomil. V 46. min sa po peknej kombinácii zapísal do listiny strelcov aj Lotyš Džerinš, no a o 27 sekúnd neskôr sa gólovo presadil Havel - 4:1. Po tomto k. o. si lavička Nitry zobrala time-out a do hosťujúcej bránky sa namiesto nešťastného Račka postavil Falta, no ani toho domáci nešetrili. Jedna útočná lavína sa valila za druhou na bránku Nitry, no gól už nepadol. Martin v závere zožal potlesk na otvorenej scéne a týmto víťazstvom sa vyšvihol na prvé miesto v tabuľke. SITA

Slovan zdolal Trenčín až v predĺžení
Phelps pomáha v núdzi

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Slovnaft extraligy - diskusné fórum čitateľov