12. septembra 2008

Slovan zdolal Trenčín až v predĺžení

Domáci zápas úradujúceho šampióna sa začal minútou ticha za nedávno zosnulého bývalého medzinárodného rozhodcu a člena Siene slávy IIHF Juraja Okoličányho. V úvodnom dejstve obaja súperi ...

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - Domáci zápas úradujúceho šampióna sa začal minútou ticha za nedávno zosnulého bývalého medzinárodného rozhodcu a člena Siene slávy IIHF Juraja Okoličányho. V úvodnom dejstve obaja súperi príliš veľa zo svojho umenia nepredviedli. Konrád v domácej a aj Hála v hosťujúce bránke sa nenechali zaskočiť ojedinelými príležitosťami, do ktorých sa z času na čas útočníci prepracovali. Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 2:1 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0) Góly: 42. Kropáč (Lažo, Döme), 64. Kuľha (Hujsa, Vaic) - 40. S. Saliji (Marek Haščák) Vylúčení: 5:12 na 2 min, nayvše: Paroulek (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Vojtek, 5584 divákov Najväčšiu šancu prvej dvadsaťminútovky nepremenil v 10. min mladík Ďuriš obliekajúci dres Dukly, ktorého strelecký pokus skončil na spojnici Konrádovej svätyne. Aj v II. tretine pokračovali tradiční rivali v bezduchom hokeji. V 26. min počas presilovky unikol Trenčan Lelenas, ale na Konráda nevyzrel. Keď sa duel "lámal" do svojej druhej polovice, ocitol sa po perfektnej prihrávke Kropáča v stopercentnej šanci Hreus, no jeho pokus zneškodnil spoľahlivý Hála. Slovanisti o niekoľko minút neskôr spustili doslova strelecký "uragán", ale Hujsa, Pavlas aj Kukumberg mierili nepresne. Keď už sa zdalo, že ani v druhom dejstve sa diváci gólu nedočkajú, využil 45 sekúnd pred druhou sirénou Samir Saliji prihrávku Mareka Haščáka a vymietol pavučinu v Konrádovej bránke - 0:1. Už v 42. min bolo vyrovnané, keď akciu na jeden dotyk pri vylúčení Lelenasa využil Kropáč - 1:1. Tento okamih vyburcoval Slovan k mohutnému tlaku, výsledkom ktorého bolo viacero dobrých streleckých pokusov, avšak bez gólového efektu. Postupom času hra opäť upadla do podpriemeru. Slovan sa nevedel presadiť cez dobre organizovanú defenzívu Dukly, ktorá sa pred Konráda dostávala iba sporadicky. V 55. min mohol v oslabení skórovať Saliji, ale Konrád bol pozorný. Keďže sa tesne pred koncom nepresadil pred brankárom belasých ani Lelenas, muselo sa predlžovať. O konečnom výsledku zápasu rozhodol v 64. min Kuľha, ktorý po asistencii Hujsu prekonal trenčianskeho gólmana. SITA