09. januára 2009

Súhrn výsledkov piatkových zápasov slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 42. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Góly: 33. Klouda (P. ...

BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 42. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 33. Klouda (P. Barinka, Štrba), 47. Dlouhý (P. Barinka), 60. Štrba (P. Barinka, Klouda) - 19. Kolusz (D. Skokan, O. Malinský).
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Müllner, Šefčík, 1348 divákov

V prvej tretine sa hralo hore-dole, často bez prerušenia. Viac šancí však mali hostia, najmä v úvode stretnutia. V 2. min sa nepresadil Rataj a o dve minúty spálil tutovku pred odkrytou bránkou Kolusz. Odpovedať mohol na opačnej strane dvakrát Jurík, ale Šimonovič bol na svojom mieste. V 12. min sa ocitol v šanci Lapšanský, ale ani Laco za seba puk nepustil. V 18. min Turek s Ratajovou pomocou nastrelil hornú žŕdku. Vzápätí sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš a po chybe Dlouhého sa hostia dostali do prečíslenia. Skokan prihral Koluszovi, ktorý z pravej strany namieril presne. V druhej časti hry Zvolenčania zvýšili tempo. Vyústením tejto aktivity bol gól Kloudu po prihrávke Barinku v 33. min. Center prvého útoku sa presadil zblízka pri ľavej žŕdke strelou do opačného horného rohu. V závere druhej tretiny mohli ísť Zvolenčania aj do vedenia, keď Turek našiel úplne voľného Hvilu pri pravej žŕdke, no kanonier domácich nebol úspešný. V tretej časti dokázali domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po prihrávke Barinku skóroval v 47. min efektne pred Šimonovičom zblízka obranca Dlouhý. Vzápätí mohol kontrovať Poprad, no Kroták svoje sólo nepretavil do gólu. Hral sa taktický hokej, Popradčania zvýšili aktivitu, no k powerplay sa odhodlali až 14 sekúnd pred koncom stretnutia. Skôr im to totiž súper nedovolil. Buly vyhral Klouda, puk posunul Barinkovi, ktorý ponúkol gól Štrbovi - 3:1.

HK 36 Skalica - HC´05 Banská Bystrica 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Góly: 2. D. Pašek (Gründling), 8. Kutálek (T. Višňovský), 16. Ďurák (R. Hartmann), 30. T. Višňovský (Kutálek, Pálffy), 41. R. Hartmann (Pálffy, J. Mikúš), 55. Hranáč (R. Hartmann, Pálffy) - 24. Tománek (Bulík), 34. Ľ. Sabol (B. Jánoš, M. Dian).
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: J. Mocek (B. Bystrica) 5+10+DKZ za nešport. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - M. Novák, Stano, 2949 divákov

Skaličania sa svojim divákom predstavili na domácom ľade po takmer mesačnej pauze, počas ktorej získali z piatich zápasov na ľade súperov 6 bodov. Od začiatku duelu boli lepším tímom, veľa korčuľovali a hosťom dovolili iba málo. Najväčšiu šancu Banskej Bystrice v I. tretine spálil Tománek, keď sa v 7. min ocitol sám pred Rybárom. To už Skaličania viedli gólom Gründlinga z 2. min. V 8. min sa na dvakrát proti Petríkovi presadil Kutálek - 2:0. Po tomto góle si tréner hostí Staš zobral oddychový čas, aby trochu otupil tlak domácich. Hosťujúcemu mužstvu sa to darilo do 16. min, keď domáci dali tretí gól - úspešným strelcom bol obranca Ďurák.
V druhom dejstve sa hostia herne zlepšili. Zaváhanie skalickej obrany využil Tománek na strelenie prvého gólu svojho mužstva. Následné zbytočné vylúčenie Diana potrestal T. Višňovský, ktorý zužitkoval peknú prihrávku Kutálka spoza bránky. Skaličania mohli zvýrazniť svoje vedenie pri šanciach Pálffyho a Kocáka, no nestalo sa tak, lebo prvého menovaného vychytal Petrík a Kocák prestrelil nielen gólmana, ale aj plexisklo za bránkou. V 34. min Sabol zakončil ukážkovú kombináciu strelou do prázdnej bránky a znížil na rozdiel dvoch gólov.
Do tretej tretiny domáci vtrhli ako tajfún. V pätnástej sekunde Hartmann po Pálffyho prihrávke zasunul puk do poloprázdnej bránky - 5:2. O 20 sekúnd sa situácia zopakovala, keď aktérmi boli Zálešák a zakončujúci Kutálek, ktorý však trafil len žŕdku prázdnej bránky hostí. V 49. min sa naskytla Skaličanom 56-sekúnd trvajúca výhoda presilovky o dvoch hráčov, no do výraznejšieho tlaku a zakončenia sa nedostali. V 53. min sa predviedol Mocek, keď po prerušení hry lakťom knokautoval nič netušiaceho Pálffyho. V následnej pästnej výmene s Mikúšom mal navrch domáci hráč. Počas presilovej hry štyroch proti trom pridal šiesty gól domácich Hranáč. Tú istú výhodu mali aj Bystričania, no ani 120 sekúnd im nestačilo na zníženie náskoku domácich hráčov. Po tomto momente sa už stretnutie iba dohrávalo.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Garmin Žilina 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly: 4. Kovář (Heš, Kuric), 6. Halaj (Kovář, Varga), 25. Kriška, 28. Tomášek (Pohanka), 45. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 52. Richard Huna (Durdiak, M. Oravec) - 15. Pleva (Javín).
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Korba, Snášel, 2150 divákov

Severoslovenské derby malo očakávaný scenár. "Vlci", ktorým čoraz viac tečie do topánok, neboli v tejto sezóne rozbehnutým Liptákom veľmi vyrovnaným súperom. Mikulášanov posadil do sedla už v 4. min pred Láníčkom dobre postavený Kovář. O dve minúty na to poistil domáce vedenie počas početnej prevahy chladnokrvne kapitán Halaj - 2:0. Hráči MHk 32 povzbudení dvojgólovým náskokom podnikali ďalšie a ďalšie ofenzívne výlety, veľkou aktivitou hýril najmä útok bratov Hunovcov s Kriškom. V 15. min vlial trochu nádeje na stranu Žilinčanov mikulášsky odchovanec v žilinskom drese Pleva. Puk sa po jeho dôraze pred Falterom doslova dokotúľal do domácej siete. Domácimi tento úder veľmi nezatriasol, stále vyvíjali veľkú útočnú aktivitu. V rovnakom štýle sa začalo aj druhé dejstvo, Mikulášanom padli vhod presilovky. Dve z nich dokázali využiť. V 25. min sa presadil šikovný Kriška - 3:1. Pred Láníčkom potom odviedli kus dobrej roboty Cibuľa s Pohankom, ich partner z útoku Tomášek už iba zasúval v 28. min voľný puk do opustenej žilinskej svätyne. Vzápätí nahradil gólman Kučera demotivovaného Láníčka. Liptáci naďalej útočili, ale do konca druhej tretiny ho už
Stalo sa tak až v 45. min, keď sa na piatom góle domácich podieľal celý v pohode hrajúci útok bratov Hunovcov a Krišku - do streleckej listiny sa zapísal Róbert Huna. Poltucet zavŕšil v 52. min aktívny Richard Huna, ktorý v záverečnom dejstve nastupoval v dvoch útočných formáciách. Na poslednom góle mali nezmazateľný podpis aj mladý útočníci Durdiak a Oravec. Posledné minúty sa zmenili na oslavu jednoznačného triumfu Liptákov, ktorý posunul prekvapenie sezóny bližšie k účasti v prvej šestke.

SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Mašlonka (M. Drotár, D. Brincko), 18. Škovira (Slaninák) - 3. Juraj Faith (J. Tabaček, P. Bartoš), 40. Húževka (S. Gron, Rudolf Huna), 44. J. Tabaček (Juraj Faith).
Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: P. Mocek (Košice) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Grečko, Tornay, 750 divákov

Hoci prvú vyloženú šancu východoslovenského derby mal v 2. min domáci Schneider, vedenia sa ujali Košičania o minútu neskôr zásluhou Juraja Faitha. Už v 8. min sa z ľadu porúčal hosťujúci obranca Mocek za faul lakťom na Žembu, po ktorom zostala na ľadovej ploche krv. V 9. min počas presilovky sa na dvakrát podarilo vyrovnať Mašlonkovi. V 16. min oklamal nepozornú obranu hostí Drotár, zoči-voči Hudáčkovi však neuspel. Po niekoľkých šanciach, ktoré vyplynuli najmä z chaotickej obrannej hry hostí, sa domáci napokon dočkali vedúceho gólu. Jeho autorom bol v 18. min po presne mierenej strele z pravého kruhu Škovira.
V úvode II. tretiny mali možnosť hrať presilovku hostia, ich dve vyložené šance však bravúrne zlikvidoval Klempa. V 28. min vo vlastnom oslabení unikol Škovira. Gól nedal, ale vybojoval presilovku, ktorá sa po vyše minúte zmenila na dvojnásobnú. "Jastrabi" sa však poriadne nedokázali udržať v útočnom pásme, preto z výhody napokon nebolo nič. V posledných minútach druhého dejstva mali puk častejšie na svojich hokejkách hostia. Tridsať sekúnd pred druhým klaksónom sa Košičania dočkali vyrovnania, počas presilovky puk do siete v skrumáži dotlačil Húževka.
Košičania pokračovali v tlaku aj v tretej dvadsaťminútovke a v 44. min sa po presilovkovom góle Tabačeka, ktorý strieľal od modrej čiary, dostali do vedenia. Na začiatku 50. min nariadil po hákovaní M. Žembu na Jenčíka rozhodca Lokšík trestné strieľanie, Rudolf Huna však na Klempu nestačil. Necelých päť minút pred tretím klaksónom ponúkli hostia Kežmarčanom početnú výhodu, okrem Gavalierovej strely na Hudáčka v nej domáci výraznejšie nepohrozili. "Jastrabom" nepomohlo ani odvolanie brankára, s oslabeným kádrom však aj napriek prehre odohrali s favoritom vyrovnanú partiu.

HK Ardo Nitra - MHC Martin 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Góly: 7. Podstavek (T. Chrenko, Čaládi), 16. Čaládi (Podstavek, M. Výborný), 30. T. Chrenko (Podstavek) - 12. L. Havel (L. Říha, M. Macho), 21. Appel (L. Říha, Klepáč), 34. Klepáč (L. Říha, L. Havel), 48. M. Beran (Török, M. Macho), 56. Török (M. Macho, M. Beran).
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: L. Havel (Martin) DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Orolin, 2768 divákov

Prvá gólová príležitosť stretnutia sa zrodila v 6. min, keď v rýchlom brejku dvoch na jedného volil Gálik spätnú prihrávku na Vozdeckého, no jeho šancu zmaril Kolba dobrým obranným zákrokom. O dve minúty sa po tvrdej strele Čaládiho dostal k puku Chrenko, naznačil strelu a Podstavek otvoril skóre do prázdnej bránky. Vzápätí hrali hostia presilovku, no Havel a Říha v dobrých pozíciách zaváhali. V 12. min nedokázal využiť gólovú príležitosť Čaládi a krátko na to Martinčania potvrdili známe nedáš - dostaneš, keď po spolupráci s Říhom strelou zblízka vyrovnal Havel. O štyri minúty domáci opäť viedli, keď Čaládi na dvakrát využil presilovku - 2:1.
V úvode druhej tretiny stačilo hosťom na zrovnanie skóre iba 17 sekúnd, keď Appelovi vyšla kľučka do forhendu ukážkovo a prekonal Faltu. O minútu mohli ísť do vedenia Nitrania, Podstavek prebral puk za bránkou, posunul ho ideálne stojacemu Chrenkovi, no šancu najproduktívnejšieho domáceho hráča zlikvidoval Dzubina. Domáci sa ujali vedenia v polovici stretnutia. Podstavek naznačil strelu, no ponúkol puk Chrenkovi, ktorý zakončil do prázdnej bránky - 3:2. V 33. min však bolo opäť vyrovnané, keď nikým nekrytý Klepáč z ostrého uhla trafil sieť nitrianskej bránky. O dve minúty mohol potrestať chybu martinskej obrany Rumpel, keď sa po zlej rozohrávke dostal do brejku, no pri blafáku z pravej strany nedokázal zdvihnúť puk. Krátko na to sa odohrala podobná situácia na opačnej strane, keď sa po chybe Kudrnu dostal k puku Říha, ten naslepo našiel Appela, ktorý zblízka nedal.
V úvode tretej tretiny domáci vyše minútu nepustili počas presilovej hry Martinčanov z pásma, no šance Čaládiho, Výborného či Podstavka gólom neskončili. V 48. min sa po Törökovej prihrávke presadil Beran a hostia sa prvýkrát ujali vedenia - 3:4. Päť minút pred koncom tretiny prišla definitíva, keď sa dôrazný Macho pretlačil po ľavej strane pred Faltu a Török poslal puk za chrbát domáceho brankára, čím uzavrel stav na konečných 3:5.

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (1:1, 1:1 , 1:1 - 0:1)
Góly: 15. Gábriš (Ľ. Hurtaj), 40. A. Nedorost (V. Nemec, Kóňa), 43. A. Nedorost (V. Nemec, P. Mikuš) - 3. Lažo (Vaic, Kropáč), 33. Lažo (Kropáč, Vaic), 44. Döme (Uram, Novajovský), 63. Hujsa (Kukumberg, Kropáč).
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - T. Orolín, Gašparík, 4650 divákov

Skóre stretnutia sa prvýkrát zmenilo už po 146 sekundách hry. Lažo využil zaváhanie domáceho Homera a poslal hostí do vedenia. O chvíľu neskôr mohlo byť vyrovnané, ale nikým nekrytý Paroulek spomedzi kruhov Hoviho neprestrelil. Slovan hrozil najmä zásluhou nebezpečných kontier. V 11. min musel po jednej z nich Kováč likvidovať nepríjemný teč Hujsu. Dukla nepredvádzala tradičný ofenzívny hokej, ale skôr čakala na svoju príležitosť. Navyše jej nevychádzali ani presilové hry. V 15. min napriek tomu pri vylúčení Dömeho prišlo vyrovnanie. Už po šiestich sekundách trestu nahodil Gabriš puk na bránku od modrej čiary, a ten skončil prekvapujúco za chrbátom Hoviho.
Ani druhá tretina sa neniesla vo vysokom tempe, keď z oboch strán prevládal najmä takticky vedený boj. Kropáč mal v 27. min Kováča už položeného, ale puk mu v poslednej chvíli ušiel. O niekoľko minút neskôr však v podobnej situácii Lažo nezaváhal a po druhý raz poslal svojich do vedenia. Vynikajúcou prihrávkou za chrbát trenčianskej obrany sa v tomto momente prezentoval Kropáč. V závere druhej tretiny sa ocitli pred domácou bránkou Hujsa s Lipianskym, no na rozdiel dvoch gólov nezvýšili. Ešte v druhej dvadsaťminútovke za to Slovan pykal. Tridsaťštyrisekúnd pred klaksónom dostal Nedorost prihrávku spoza bránky a vyrovnal - 2:2.
Úvod záverečného dejstva vyšiel lepšie Dukle. Hneď v úvode sa v ľavom kruhu uvoľnil Nedorost a strelou ponad Hoviho lapačku poslal Trenčín po prvý raz v stretnutí do vedenia - 3:2. Už o minútu však využil zmätok pred Kováčom na vyrovnanie Döme. Lipiansky dokonca mohol nakloniť misky váh na stranu Slovana, ale pri presilovej hre trestuhodne netrafil prázdnu bránku. Päť minút pred koncom tretej tretiny odohrali domáci vydarenú početnú výhodu, ale Hovi úradujúceho majstra podržal. Nasledovalo predĺženie.
Hneď v úvode nadstaveného času našiel Tomík nakorčuľovaného P. Mikuša, no ten v dobrej pozícii minul. Následne hrali hostia presilovku štyroch proti trom a deväť sekúnd pred návratom vylúčeného Nedorosta rozhodol Hujsa.