25. apríla 2009

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 26. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009: Artmedia Petržalka - Spartak Trnava 0:0 ČK: 28. Gueye (Trnava), ...

BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 26. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009:

Artmedia Petržalka - Spartak Trnava 0:0
ČK: 28. Gueye (Trnava), rozhodovali: Vlk - Sluk, E. Weiss, 1475 divákov

V šlágri 26. kola Corgoň ligy Artmedia - Trnava sa do prvej šance dostal v 7. min Sylvestr, ale jeho slabá strela Hrdinovu bránku neohrozila. O päť minút neskôr pohyblivý Devátý v pokutovom území Artmedie netrafil dobre loptu. Po dvadsiatich minútach vyrovnanej hry opäť pohrozil Sylvestr, ale jeho tvrdá strela zo 16 metrov tesne minula bránku hostí. Práve v 20. min sa blysol aj domáci Kamenár, ktorý päsťami vyboxoval strelu Procházku. Toho do vyloženej šance poslal presnou prihrávkou Devátý. Dôležitý okamih duelu prišiel v 28. min, keď hosťujúci obranca Gueye videl za svoj zákrok červenú kartu. Z následného priameho kopu domáci Mráz trafil ľavú žrď trnavskej bránky. V 45. min hosťujúci Hrdina obetavým zákrokom pred dvojicou Majtán - Sylvestr zachránil svoj tím pred pohromou.
Po zmene strán tempo hry opadlo. Trnava sa s desiatimi hráčmi zamerala predovšetkým na obranu, čo Artmedii robilo celých 45 minút veľké problémy. V 52. min obranca Trnavy Hanzel čisto zastavil prienik Čikoša, o šesť minút neskôr domáci Mráz z 13 metrov vysoko prestrelil bránku Trnavy. Na druhej strane Burák v poslednej chvíli hlavou zachránil pred nabiehajúcim Kožuchom. V 70. min Kamenár iba na dvakrát "hasil" pred aktívnym Kožuchom, keď mu pri prvom zákroku vypadla lopta z rúk. V záverečných 15 minútach hráči Artmedie spálili niekoľko vyložených šancí, najväčšiu z nich Saláta v 85. min, keď jeho prízemnú strelu Hrdina kryl. Brankár Trnavy sa vyznamenal aj v poslednej minúte stretnutia, keď na rohový kop odvrátil technickú strelu Caihameho. Aj preto sa stretnutie skončilo bezgólovou remízou.

Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)
Góly: 44. Papaj, 69. Belejík - 4. Michal Ďuriš, ŽK: 32. Josl, 84. Penksa - 38. V. Gajdoš, 69. M. Pančík, ČK: 88. Miroslav Tóth (Banská Bystrica) za nešportové správanie, rozhodovali: Šipoš - Rendko, Likavský, 2300 divákov

Tak, ako Prešov ťahal jedenásťzápasovú sériu bez víťazstva, tak čakali Bystričania štyri stretnutia na strelenie gólu. Ten im ponúkli domáci ako na podnose už v 4. min, keď sa po nešťastnom pošmyknutí obrancu Farbáka dostal k lopte Ďuriš a otvoril účet zápasu. Po tomto momente sa východniari dosť trápili. Vážnejšie príležitosti si vypracovali až v závere polčasu. Jósl vypálil vari z 35 metrov a Boroš mal plné ruky práce. Tesne pred odchodom do kabín sa z 25 metrov oprel do lopty Papaj a trafil presne do pravého horného rohu bránky vojakov - 1:1. Vzápätí prakticky z protiútoku sa mohli opäť radovať Bystričania, Vajda však z ideálnej parkety loptu napálil iba do brankára Baláža a Ščastný ju odvrátil na roh. Po výmene strán sa Tatranu darilo výraznejšie. Svoju prevahu zužitkoval v 69. min. Po akcii striedajúceho Penksu a Katonu bol na jej konci Belejík - 2:1. V 78. min prešovský obranca Farbák opäť vážnejšie chyboval, ku lopte sa dostal striedajúci Tóth, po jeho strele sa však vyznamenal brankár Baláž. Dve minúty pred koncom sa vojaci už radovali, že si z východu prinesú domov bod, no nakoniec boli z toho iba emócie, pretože im rozhodca Šipoš pre ofsajd gól neuznal. Navyše na túto situáciu "doplatil" Tóth, ktorý za nešportové správanie uvidel červenú kartu.

FC ViOn Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:3 (0:2)
Góly: 7. Valachovič, 38. Slovák, 57. Halenár, ŽK: 21. Pavol Majerník, 38. Macko, 45.+ Klabal - 52. Dobrotka, 60. Hanek, rozhodovali: Chmura - Laskovský, Kubica, 3892 divákov

V stretnutí posledného s prvým sa úvod stretnutia niesol v réžii hostí. V 7. min Slovákovu strelu Pavlenda odvrátil na rohový kop, ktorý rozohral Kozák, lopta sa dostala na kopačku Valachoviča, ktorý tvrdou strelou pod brvno otvoril gólový účet stretnutia. Domáci boli blízko k vyrovnaniu v 25. min, keď Kožiakova strela sa od brvna odrazila k nekrytému Candrákovi, ale jeho strelu pozorný Bičík vyrazil. V 38. min po evidentnom faule v pokutovom území na Macka zostala píšťalka rozhodcu nemá, a z následného protiútoku ďalekonosná strela Slováka skončila za Bolekovým chrbtom. V 53. min J. Kozák opäť rozohral rohový kop, na jeho center si vyskočil Dobrotka, ale jeho hlavička skončila na pravej žrdi bránky hostí.
Po zmene strán sa domáci snažili o skorigovanie výsledku. V 53. min sa v príležitosti ocitol Chren, ale zoči-voči Bičíkovi trestuhodne prestrelil. V 57. min predviedli belasí biliardovú akciu. Obžera priťukol Halenárovi, ktorý z dvoch krokov poslal loptu do prázdnej bránky - 0:3. Po hodine hry Hanek v pokutovom území fauloval Kožiaka a kopala sa jedenástka. Streleckú mizériu Zlatých Moraviec prezentoval Macko, ktorý ani z bieleho bodu nedokázal trafiť bránku. V 66. min mal gól na kopačke striedajúci Meszároš, ktorý sa rútil sám na Boleka, ale mieril iba doňho. Od tohto momentu sa stretnutie prakticky iba dohrávalo. V záverečnej minúte mohol výsledok kozmeticky upraviť Meszároš, ale jeho hlavičku Brezina kryl. Stretnutie sa tak napokon skončilo očakávaným víťazstvom favorita.

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 2:1 (1:1)
Góly: 7. N´lend, 46. Beniusis - 41. J. Novák, ŽK: 62. V. Varga - 51. K. Kuzma, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Čiernik, 5256 divákov

Prvú košickú hrozbu ešte Minár odvrátil na roh, keď vyboxoval Kuzmov oblúčik a po následnom rohu mieril Cicman iba vedľa ľavej žrde. Z protiútoku pohrozil po pravej strane Opoku, keď zakombinoval s Boyom, ale Bajevského zakončenie zablokoval obetavý Bašista. V 7. min doplatila košická obrana na ofsajdový systém, keď Hassan nádhernou uličkou načasoval priamočiaru prihrávku, N´lend vybehol spoza obrancov a zo 17 m prekonal prízemnou strelou Putnockého. Onedlho zazvonilo brvno za Minárovým chrbtom, keď sa na Milinkovičovu strelu domáci brankár iba prizeral. Obojstranne kombinačný a útočný futbal síce priniesol veľa dobrých možností, ale vážnejšie šance si žiadny zo súperov nedokázal vypracovať. V záverečnej päťminútovke ale domáca obrana trestuhodne nechala kombinovať pred šestnástkou Milinkoviča, Kuzmu a Dobiasa a keď aj Gerich podcenil Novákovo postavenie v šestnástke, šikovný košický útočník to využil a z otočky nečakane vyrovnal. Domáci odpovedali bleskurýchle. Gerich sa snažil napraviť svoju chybu, ušiel po ľavej strane, perfektne odcentroval a po N´lendovej hlavičke už kričali domáci fanúšikovia gól. Lopta však iba obtrela pravú žŕdku. Novopečenému trénerovi domácich vyšlo odvážne polčasové dvojnásobné striedanie. Bajevski svojimi kľučkami zamotal celú košickú obranu, nádherne prihral striedajúcemu Litovčanovi Beniusisovi, ktorý s dvojdňovým oneskorením presnou gólovou hlavičkou oslávil svoje 29. narodeniny. Až do samotného záveru sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, ale obojstranne kombinačne a s dobrým tempom. Domáca taktika bola jednoznačná - ustrážiť tesné vedenie. Domáci prakticky zamierili na košickú obranu iba raz a pričinil sa o to najlepší legionár Bajevski. Košičania vystupňovali tempo až v samotnom závere, dvakrát boli veľmi blízko k vyrovnaniu - ale v 88. min Serečinovu a v nadstavenom čase Novákovu gólom zaváňajúcu strelu bravúrne zlikvidoval skvelý Minár.

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 1:1 (1:0)
Góly: 15. Grendel (z 11 m) - 54. Pešír, ŽK: 24. Pleva, 67. Grendel - 39. Zošák, 45.+ Božok, 46. J. Maslo, rozhodovali: Smolák - Balko, Košecký, 1630 divákov
Obojstranne sa začal zápas v dobrom tempe. Už v 4. min. sa nečakane ocitol v šanci domáci Tomáš Zápotoka. Sám ostal prekvapený, dostal sa zo streleckého uhla a jeho center poľahky odvrátil Kukoľ. Vzápätí na druhej strane Zajac spoľahlivo chytil nepríjemnú strelu Zošáka. Po štvrťhodine hry sa domáci diváci dočkali. Prvý pokutový kop, ktorý Dubničania mali možnosť v aktuálnej sezóne kopať, bezpečne premenil Grendel. Tesne pred prestávkou mohli hostia vyrovnať, lopta po trme-vrme pred domácou bránkou len pohladila brvno.
V druhom polčase mal šancu na ďalší gól v ružomberskej sieti Seye, hlavičkoval však nepresne. Hneď z protiakcie Pešír prudkou strelou z hranice šestnástky pod brvno vyrovnal. Hostia mali potom viac z hry, ale domáci brankár Zajac predviedol niekoľko výborných zákrokov. Vďaka nemu získali Dubničania aspoň bod, pretože v záverečnej štvrťhodine ťažko odolávali sústredenému náporu hostí.